Pewnego dnia Christel Petitcollin, autorka bestsellerowych książek o nadwydajności mentalnej, zadała swoim czytelnikom pytanie: „Gdyby ktoś mógł wam wyjaśnić, jak wygląda świat widziany oczami zwyczajnej, neurotypowej osoby, czego chcielibyście się o nim dowiedzieć i co pragnęlibyście w nim zobaczyć?”. Na podstawie ich odpowiedzi powstała ta książka. • Czujesz czasem przytłoczenie lub frustrację ludźmi wokół siebie? • Drażnią cię banalne rozmowy o niczym? • Wydaje ci się, że wszyscy wokół wiedzą, o co chodzi w danej sytuacji i tylko ty się w niej nie odnajdujesz? • Uważasz, że reguły, zgodnie z którymi zbudowany jest ten świat, są niesprawiedliwe, bezsensowne i zupełnie do ciebie nie pasują? • Nie mieścisz się w żadnych schematach, w których zwykli ludzie wydają się tak dobrze funkcjonować? Nic dziwnego! Wiele osób nadwydajnych mentalnie i wysoko wrażliwych zupełnie nie odnajduje się w neurotypowym świecie. Okazuje się jednak, że każdy z nas może w nim żyć szczęśliwie. Wystarczy nieco lepiej go poznać … Oto lektura wyjaśniająca schematy „normalnego” myślenia. Dzięki wytłumaczeniu subtelnych różnic między światem osób wysoko wrażliwych i nadwydajnych mentalnie a światem ludzi zwyczajnych pomoże ona odnaleźć się w świecie każdemu, kto myśli zbyt wiele i czuje się często niezrozumiany. Jeśli chcesz w końcu zrozumieć komunikaty wysyłane przez otoczenie, zdobyć kod do rzeczywistości i poczuć się dobrze w towarzystwie osób neurotypowych, koniecznie ją przeczytaj.

Informacje dodatkowe o Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych :

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2022-02-12
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: J'ai pas les codes! Comprendre enfin le monde qui nous entoure
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Łukasz Musiał

Kup książkę Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych - opinie o książce

Każdy z nas może stać się ofiarą zmęczenia głowy, a w szczególności osoby nadwydajne mentalnie – takie jak ty. Może już dostrzegłeś, że w twoim otoczeniu jest osoba, która próbuje ci zaszkodzić? Czasem trudno jest rozróżnić pozorną życzliwość od manipulacji. Na szczęście książka Jak nie dać się zamęczyć pomoże ci rozpoznać toksyczne osoby wokół ciebie i wyswobodzić się spod ich kontroli.
Manipulacja innymi jest zarówno przerażająca, jak i fascynująca. Może przybrać różne formy: od szantażu emocjonalnego w rodzinie czy w pracy, po dominację jednej osoby w związku i zbytnia uległość wobec silnego wpływu przyjaciela.
Na każdym etapie naszego życia spotkamy osoby, które będą chciały nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki – jednocześnie proste i wyrafinowane – są niezwykle skuteczne, dlatego wielu ludzi żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Czujesz się niespokojny, zestresowany i zdezorientowany? Możliwe, że gdzieś obok ciebie jest manipulator, który jak wampir wysysa z ciebie pozytywną energię.
Książka Jak nie dać sobą manipulować powstała na podstawie historii ofiar manipulacji, a jej zadaniem jest ochrona i zabezpieczenie twojej niezależności psychicznej. Naucz się rozpoznawać manipulatorów, rozszyfrowywać umysły psychopatyczne i opracowywać strategie, które pomogą ci poradzić sobie w konfrontacjach z nieżyczliwymi ludźmi. Pamiętaj, że twoje zdrowie i komfort psychiczny muszą być na pierwszym miejscu!
Książka jak najbardziej potrzebna społeczeństwu ponieważ jesteśmy na każdym kroku manipulowani czy to przez media, pracę czy innych ludzi. Ale niestety ta książka nie wyjaśnia nam tego w zrozumiały i jasny sposób. Książka jest ta napisana w taki sposób że po jej zakończeniu niewiele z tego pamiętałam. Czy polecam tę pozycję. Niekoniecznie, chyba że ktoś lubi taki specyficzny styl pisania, mnie samej nie przypadł do gustu a pozostałe książki autorki przeczytałam tylko dlatego że otrzymałam je na prezent i nie zmieniły mojego zdania do sposobu pisania.

To ostatni poradnik, który zakupiłam i którym zakończyłam moją stronę przygodę z tym cyklem. Przynajmniej na ten moment, bo po opisach manipulatorów uznałam, że przydałby mi się jeszcze jeden poradnik, czyli Jak nie dać się sobą manipulować. Ostatnim czasem mam szczęście spotykać ten typ ludzi i chciałbym się nauczyć ich wystrzegać.

"Jak mniej się męczyć" to książka, przy której się trochę męczyłam czytając, ale też z której chyba najwięcej wyniosłam. Tak mi się wydaje, bo na chwilę obecną ta książka i "Jak lepiej myśleć" oceniam na podobnych poziomie.

Nie są to idealne poradniki (ale czy takie istnieją?), lecz wiele mi uświadomiły. Jednak do tej pory nie potrafię się zakwalifikować. Pasuje do mnie wiele cech z nadwydajności, aczkolwiek nie wszystkie. Wydaje mi się, że mam coś wspólnego też z normalnie myślącymi. No tak jakbym była gdzieś pośrodku. ?

Widzę wciąż wady. Choćby zdanie: "Za naiwność, którą porównujesz do wiary w Świętego Mikołaja, uważam jedynie wiarę w to, że ludzie normalnie myślący mogliby być jakkolwiek zainteresowani zrozumieniem osób nadwydajnych." Dlaczego autorka ma tak kiepskie zdanie o normalnie myślących. To krzywdzące. I to bardzo. Chyba właśnie tym podobne opinie najbardziej mnie bolą w jej książkach.

Plusy --> nie tylko ja się aż tak nie przejmuję ubiorem i chyba zaczynam rozumieć, dlaczego niektórzy mieli (mają?) z tym problem. Choć zawsze wydawało mi się, że w miarę dostosowuje się swoim "stylem". ?

W ogóle rozdział o stwarzaniu opowieści uważam za plus, small talk też mi dość dużo uświadomił i rozdział o lękach egzystencjalnych.

Nie było źle, nie było też idealnie. ? Jednak, dzięki temu, co co nieco mi uświadomiła, to polecam. ?

Jak nie dać sobą manipulować
Christel Petitcollin0
Okładka ksiązki - Jak nie dać sobą manipulować

Kolejny poradnik autorki bestselleru "Jak mniej myśleć". Każdy z nas może stać się ofiarą manipulatora, a w szczególności osoby nadwydajne mentalnie -...

Jak mniej myśleć
Christel Petitcollin0
Okładka ksiązki - Jak mniej myśleć

Za dużo myślę.Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym...