Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może dać mu psychiczny komfort i poczucie, że panuje nad sytuacją? I wreszcie - czy istnieje sprawdzona strategia, dzięki której zawsze postawimy na swoim?

Łukasz Walewski, niezrównany poszukiwacz historycznych ciekawostek i gaf polityków, zabiera nas w fascynującą i niebezpieczną podróż po meandrach ludzkiej psychiki, zdradzając tajemnice największych negocjacji w historii.

Komu i po co Donald Trump prawił fałszywe komplementy? Na kogo i za co śmiertelnie obraził się Saddam Husajn? Czym Sylvio Berlusconi zasłużył sobie na opinię amanta i wizjonera?

Większość z nas zapewne nigdy nie usiądzie do stołu z despotą rządzącym Wenezuelą czy Koreą Północną, ale z wieloma zachowaniami opisanymi przez Walewskiego spotka się w życiu codziennym. Bo tyrani to nie tylko Stalin, Husajn i Mussolini. Może być nim szef, który od lat nie zgadza się na zasłużoną podwyżkę, albo... starsza siostra, zajmująca łazienkę przez cały ranek.

Tyrani i dyktatorzy są do siebie bardzo podobni. Wszyscy podobnie myślą, mają zbliżoną konstrukcję psychologiczną i podejmują podobne działania, niezależnie od epoki historycznej. Dlatego wyruszając na ryzykowną wyprawę, jaką są negocjacje z dyktatorem, trzeba mieć się na baczności.

Czytajcie! Ta książka się wam przyda! Tyranów przybywa. Wyznawców tyranii też. Ale są na nich sposoby. Znajdziecie je w tej książce. Każdego tyrana da się jakoś rozbroić i posłać na śmietnik historii.

Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta, związany . z ,,Polityką" i TOK FM

Dyplomaci muszą czasami rozmawiać z tyranami. Łukasz Walewski podpowiada, jak rozpracować psyche zbrodniarzy i uzyskać wyższe korzyści z tych paskudnych moralnie sytuacji.

Piotr Łukasiewicz, żołnierz, politolog i dyplomata, ostatni ambasador RP w Afganistanie

Historie przytoczone przez Łukasza Walewskiego mogą pomóc nam zrozumieć złożoność i nieoczywistość zachowań tyranów, ale i służyć jako punkt odniesienia dla naszych własnych wyzwań negocjacyjnych.

dr hab. Olgierd Annusewicz, politolog, wykładowca UW

Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2022-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

,,Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie" to bardzo ciekawy tytuł, w którym można znaleźć zarówno teorię jak i praktykę. Ponadto autor zawarł krótkie notki biograficzne tyranów, o których mowa była w tekście.

Zwykle jak myślimy o tyranach, nie mamy na myśli niczego dobrego. Jednak są ludzie którzy muszą z nimi rozmawiać, jak politycy czy negocjatorzy. Co więcej, muszą się odpowiednio zachować, muszą aktywnie uczestniczyć w rozmowie, zdobyć zaufanie rozmówcy, wymieniają się prezentami, zostają znajomymi.

Każdy chce ugrać coś dla siebie, nie dając zbyt wiele drugiej stronie. Każdy chce wyjść zwycięsko.

To naprawdę świetna książka, dotyczy w dużej mierze historii najnowszej. Pokazuje ona, że są różne strategie negocjacyjne, że nie można zbyt często używać tych samych metod, gdyż przestają być skuteczne, oraz że do każdej osoby trzeba podejść indywidualnie, gdyż każdy jest inny.

Autor zawarł w tym tytule różne rady specjalistów, a także przytoczył historie z życia wzięte.

Myślę, że ta lektura zdecydowanie jest warta uwagi!

Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie
Łukasz Walewski0
Okładka ksiązki - Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie

Kulisy fascynującego świata międzynarodowej dyplomacji. Praktyczny przewodnik po świecie savoir vivre'u. Kiedy w XVII wieku w wąskiej haskiej...

Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat
Łukasz Walewski0
Okładka ksiązki - Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

- Marysiu, napiszemy razem książkę. Co ty na to? - Ekstra! - ucieszyła się dziewczynka. - A o czym? - Podniosła się na łokciach i patrzyła na tatę...