Jak rozmawiać z dzieckiem

Poradnik Jak rozmawiać z dzieckiem to książka dla osób, które chcą poprawić zdolności komunikacyjne potrzebne w relacji z dzieckiem, przeznaczona szczególnie dla rodziców maluchów w wieku do lat sześciu. Poradnik w krótki i przystępny sposób przedstawia wiedzę na temat etapów rozwoju mowy, mechanizmów psychologicznych i metod komunikacji. Ich znajomość pomaga lepiej zrozumieć siebie i własne dziecko, efektywnie porozumiewać się i osiągać cele wychowawcze, a tym samym – tworzyć satysfakcjonujące relacje.
Autorka książki, Maria Boguszewska, specjalista rozwojowo-wychowawczy z wieloletnią praktyką kliniczną, tworzy innowacyjne indywidualne programy rozwojowe dla dzieci. W poradniku pokazuje na licznych przykładach, jak usprawnić komunikację oraz jakie metody stosować w trudnych momentach wychowawczych.
Must have dla rodziców najmłodszych dzieci!

Informacje dodatkowe o Jak rozmawiać z dzieckiem:

Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2022-10-09
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak rozmawiać z dzieckiem

Jak rozmawiać z dzieckiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Odkąd zostałam mamą, a nawet jeszcze będąc w pierwszej ciąży, polubiłam czytanie różnych poradników dla rodziców.
Nie ze wszystkimi zgadzam się w 100% ale sporo biorę z każdego dla siebie. A nie raz są one dla mnie jak "kubeł zimnej wody" i sprowadzają na dobre tory w sytuacjach kryzysowych.

Po raz pierwszy jednak spotkałam się z książką, która tak bardzo do mnie trafia i jest zbiorem gotowych, konkretnych rozwiązań (a dokładniej zdań do użycia).

"Jak rozmawiać z dzieckiem" to książka przybliżająca temat komunikacji z dzieckiem jak i z innymi. Pokazuje jak wiele czynników ma na nią wpływ ale też jak duży wpływ ma nasza komunikacja na przyszłe postawy i zachowanie naszych dzieci.

Znajdziecie tu 5 działów, podzielonych na 30 krótkich rozdziałów, naszpikowanych konkretami. Od podstawowej wiedzy o komunikacji po praktykę, której poświęcono aż 50 stron.

I to właśnie moja ulubiona część. Choć ogólne zasady były mi już znane z innych poradników (jak na przykład popularne "zamień nie w tak") to dopiero tutaj znalazłam przykłady konkretnych zdań jakie mogę wypowiedzieć w danej sytuacji. Prosto i w punkt.

Książka napisana jest prostym językiem. Została urozmaicona zdjęciami a także analizą życiowych sytuacji. Zawiera wypunktowania a po każdym rozdziale krótkie ćwiczenia ułatwiające wprowadzenie w życie opisywanych metod.

Jeśli czujecie, że w waszych relacjach z dziećmi jest coraz więcej złości, buntów, zdenerwowania i ciągłego zabraniania to przeczytajcie tę książkę. Myślę, że może być pomocą w zrozumieniu własnych emocji i własnych (niekoniecznie dobrych) zachowań, które z ogromną łatwością przejmują nasze dzieci.