Jak skutecznie prowadzić warsztaty z zakresu komunikacji

Metoda aktywizująca przeżywanie, przeznaczona na war-sztaty z zakresu komunikacji, jest inną drogą nabywa-nia społecznych kompetencji, daleką od tradycyjnych treningów zachowania. Seminaria często nie przynoszą bowiem efektów, jeśli ćwiczone jest na nich zachowa-nie, które wydaje się korzystne z perspektywy tematu szkolenia, ale nie odpowiada któremuś uczestnikowi. Autor pokazuje, jak tego uniknąć. W oparciu o dwa-dzieścia konkretnych przykładów wyjaśnia szczegóło-wo wybrany sposób postępowania, prezentując wyraź-nie zasady, kulisy i techniki skutecznego prowadzenia warsztatów metodą aktywizującą przeżycia. To dosko-nała pomoc dla doradców, trenerów, superwizorów, specjalistów od coachingu.

Odbiorcy:

- trenerzy prowadzący warsztaty, seminaria, kursy z zakresu relacji międzyludzkich
- osoby zajmujące się zawodowo dora-dzaniem i rozwiązywaniem problemów interpersonalnych

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:

- przedstawia założenia teoretyczne i praktykę nowej, skuteczniejszej metody prowadzenia warsztatów z zakresu komunikacji
- pokazuje, dlaczego w ogromnym stopniu skuteczność prowadzenia warsztatów wynika z dostosowania ich programu do rzeczywistych potrzeb uczestników
- zawiera dwadzieścia specjalnie dobranych przykładów z wieloletniej praktyki autora i ułożone na ich podstawie ćwiczenia, które stopniowo wprowadzają czytelnika w prezentowaną metodę

Informacje dodatkowe o Jak skutecznie prowadzić warsztaty z zakresu komunikacji:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-08-01
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7660-215-8

Kup książkę Jak skutecznie prowadzić warsztaty z zakresu komunikacji

Jak skutecznie prowadzić warsztaty z zakresu komunikacji - opinie o książce

Sztuka rozmawiania. Część 2: Rozwój osobowy
Friedemann Schulz von Thun0
Okładka ksiązki - Sztuka rozmawiania. Część 2: Rozwój osobowy

Sztuka rozmawiania. Rozwój osobowy odsłoni Ci, jaki jesteś w swoich kontaktach z innymi. Pomoże Ci się rozpoznać w ośmiu stylach komunikacji (a wiadomo...

Sztuka rozmawiania. Część 3: Dialog wewnętrzny
Friedemann Schulz von Thun 0
Okładka ksiązki - Sztuka rozmawiania. Część 3: Dialog wewnętrzny

Część trzecia poświęcona jest dialogowi wewnętrznemu, który ma uzdolnić osobę do działania na "własną miarę". W jej określeniu każdy skazany...