Jano i Wito u lekarza

Jano nie czuje się najlepiej. Boli go głowa, ma podwyższoną temperaturę, katar i kaszel. Trzeba odwiedzić lekarza! Podczas wizyty Jano ma pobieraną krew, ale dzielnie to znosi przygotowany przez tatę. Żeby wyzdrowieć będzie potrzebował dużo odpoczynku. Nauczy się też korzystać z nebulizatora!

Nowa seria z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego. Razem z Jano i Wito wybierzemy się w podróż samochodem, zrobimy zakupy w sklepie spożywczym, spędzimy dzień w żłobku czy udamy się do lekarza!

Informacje dodatkowe o Jano i Wito u lekarza:

Jano i Wito u lekarza - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-03-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Jano i Wito to dobrze Wam już znani bohaterowie a seria "Codzienne sprawy" ratuje pewnie i Was nie raz.

Niedawno ukazał się kolejny tytuł. "Jano i Wito u lekarza" pomoże oswoić lęki przed wizytą w gabinecie lekarskim.

Jano od rana źle się czuje. Ma gorączkę a do tego kolejnego dnia dochodzą następne objawy, więc wybiera się z tatą do lekarza. Tam ma zlecone badanie krwi a także stosowanie leków i inhalacji. Po powrocie do domu zjada pyszny rosół, przyjmuje leki i robi nebulizację. Stosuje się do zaleceń lekarza i szybko wraca do zdrowia.

Ta krótka książka przekazuje wiele informacji odnośnie powrotu do zdrowia. Nie tylko oswaja z wizytą u lekarza, pokazując co się będzie działo po kolei, ale też zawiera mini instrukcję prawidłowego czyszczenia nosa, czy zwraca uwagę na rozróżnienie wirusa od bakterii.

Pokazuje również przebieg badania krwi i zaznacza, zgodnie z prawdą, że może zaboleć bądź być nieprzyjemne.

Ponadto mały czytelnik poznaje nebulizator i dowiaduje się dlaczego ważne jest przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami, nawet jeśli syrop śmierdzi jak stare skarpetki.

W książce znalazło się także kilka wskazówek jak zadbać o naturalne wzmocnienie swojej odporności.

Jestem wielką fanką tej serii i szczerze polecam Wam zapoznać się z tymi tytułami! Dzięki nim codzienne sprawy stają się dla maluchów łatwiejsze i bardziej zrozumiałe!

Jano i Wito w domu
Wiola Wołoszyn0
Okładka ksiązki - Jano i Wito w domu

Tata moknie na deszczu. Trzeba go wpuścić do domu. Ale gdzie jest klucz? Jano szuka i Wito szuka. A co robi mama? Mama gotuje, wierci, szyje, a nawet gra...

Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji
Wiola Wołoszyn0
Okładka ksiązki -  Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji

Jano i Wito, do tej pory znani z bestsellerowych książek kartonowych dla najmłodszych czytelników, teraz w nowej odsłonie! Cała rodzina rusza w...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;