Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie

Kolejna książka autora bestsellera "Skandynawski raj".

Japończycy, Koreańczycy i Chińczycy nie tylko ze sobą sąsiadują, ale też należą do jednej wielkiej konfucjańskiej rodziny. W sferze kulturowej łączy ich bardzo wiele, a przyjazne stosunki mogą im przynieść mnóstwo korzyści. Dlaczego więc pałają do siebie taką nienawiścią?

Michael Booth, dziennikarz i autor wielu bestsellerów, rusza w podróż po Azji Wschodniej, by zbadać przyczyny wzajemnej wrogości trzech azjatyckich tygrysów. Okazuje się, że wszystko może być źródłem konfliktu: przynależność terytorialna wysp, wojenna historia, kontrowersyjne pomniki, eskalacja zbrojeń, a nawet… zła dekoracja deseru.

Japonia, Chiny i Korea… to barwna, sugestywna i niezwykle zabawna książka, będąca połączeniem relacji z podróży z zarysem historii i polityki tamtego regionu. „Dwa tygrysy nie mogą mieszkać na tej samej górze” – mówi wschodnie przysłowie. I okazuje się, że jest w nim sporo prawdy.

Michael Booth to uhonorowany wieloma nagrodami autor siedmiu bestsellerowych książek z gatunku literatury faktu, a także dziennikarz prasowy i radiowy. W Polsce ukazało się kilka jego książek, w tym Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych. Booth regularnie publikuje w „The Guardian”, „The Independent”, „The Times”, „The Telegraph”, w magazynie podróżniczym „Condé Nast Traveller” i innych czasopismach o zasięgu globalnym. Jest korespondentem magazynu „Monocle” oraz radia Monocle 24, często podróżuje też po krajach nordyckich z cyklami pogadanek i wykładów. Jako dziennikarz zajmuje się tematyką krajów skandynawskich i Azji Wschodniej oraz pisze teksty o gotowaniu i podróżach.

Informacje dodatkowe o Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania: 2021-04-12
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Three Tigers, One Mountain: A Journey through the Bitter History and Current Conflicts of China, Korea and Japan
Tłumaczenie: Barbara Gutowska-Nowak

Tagi: Literatura faktu reportaż

Kup książkę Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie

Japonia, Chiny i Korea. O ludziach skłóconych na śmierć i życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2022-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Podróż poprzez cztery azjatyckie kraje. Autor w bardzo ciekawy sposób opisuje reakcje społeczeństw na siebie nawzajem, dociekając potencjalnych przyczyn konfliktów. Bada różne sfery i poddaje zastanowieniu wpływ ekspansji państw zachodnich na tego typu uwarunkowania.

Czy narodowości te tak bardzo się od siebie różnią? Czy tak bardzo różnią się od nas?

Polecam. Świetnie się to czyta, a treść skłania do refleksji i wyciągania własnych wniosków.

Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych
Michael Booth0
Okładka ksiązki - Skandynawski raj. O ludziach prawie idealnych

Kraje skandynawskie są ojczyznami najszczęśliwszych ludzi na świecie. Nie zmieniają tego nadzwyczaj wysokie podatki, jakie płacą Norwegowie, problemy z...

Jedz, módl się, jedz
Michael Booth0
Okładka ksiązki - Jedz, módl się, jedz

To książka dla wszystkich, którzy stanęli w obliczu przygnębiającego i bezpowrotnego spadku formy fizycznej, których nęka dojmujące poczucie śmiertelności...