Jaśmina

Tom 3 cyklu PInk Tattoo

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”!

Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było.

Jaśmina znalazła swój azyl w PInk Tattoo – w miejscu, gdzie słowa rodzina i przyjaźń nabrały nowego znaczenia. Po rozwodzie pozornie poukładała swój świat, żyjąc dla innych ludzi, nie dla siebie. Tylko nieliczni poznali jej tajemnicę, która zaważyła na przyszłości, w której nie było miejsca na miłość.

Tymon wie, czym jest odpowiedzialność za błędy i jaki jest świat rządzący się zupełnie innymi prawami. Aby w nim przetrwać, trzeba się przystosować. Zbyt często odwracał wzrok, stał się podejrzliwy, a pięści służyły mu do obrony.

Oboje nie wierzyli, że można obrócić przeszłość w pył, by raz na zawsze stała się nicością. Nigdy nawet nie marzyli, że będą mogli odrodzić się z własnych popiołów.

Informacje dodatkowe o Jaśmina:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-10-14

Kup książkę Jaśmina

Jaśmina - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2021-01-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 2021 , 52 książki 2021, Legimi,

Trzecie część serii PInk Tattoo. Tym razem skupiamy się na Jaśminie. Ona jest tu główną bohaterką. Poznajemy jej życie, traumatyczną przeszłość. Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu głównej bohaterce towarzyszy pewien mężczyzna z szesciopakiem, błyskiem w oku, szelmowskim uśmieszkiem i tajemniczą przeszłością, który próbuje ją zrozumieć i podtrzymać na duchu.
No i znów mi czegoś tu zabrakło. Pierwsza część tej serii („Lilianna”) bardzo mi się podobała. Na drugiej („Malwinie”) się zawiodłam. I w stosunku do tej części odczuwam podobnie, tj. zawód... .
Mam wrażenie, że ta historia opiera się tylko na przemyśleniach głównych bohaterów i uświadamianiu siebie nawzajem, że nie są wcale tacy „pokiereszowani”, że nie ma co się użalać nad sobą i udawać kogoś, kim się nie jest. Bardzo dużo dialogów i monologów, mało akcji i fabuły samej w sobie. Ponadto książka zbyt przewidywalna.
Za to plusem jej jest ukazanie przez autorkę dalszych losów bohaterów z poprzednich części, tj. Malwiny i Arka oraz Lilki, Mateusza i Oskarka. Choć i tu jest zbyt słodko i nadopiekuńczo.

,,Jaśmina '' to trzeci i ostatni tom serii Plank Tattoo Anny Szafrasńskiej! Czytając miałam wrażenie , że ta historia miała miejsce , a ja byłam bacznym obserwatorem życiowego dramatu Jaśminy. Czytając czułam różne emocje, ale górę przejęła złość, złość na ludzi bez grama empatii!

Jaśmina, to urocza kobieta po przejściach. Rozpad małżeństwa spowodował , że zamknęła się na wszystkich i przywdziała maskę , pod którą skrywa prawdziwą siebie! W jej życiu pewniakiem są przyjaciele na których zawsze może liczyć, a miłość to przeszłość od której chce się odgrodzić wielką kreską!

Pogoda jest nieobliczalna i zaskakująca , w jednej sekundzie zmienia się kierunek wiatru i tak właśnie jest z życiem Jaśminy! Od urodzenia sterowana przez matkę, by podczas burzy zawaliło jej się całe życie!! Czy pozbiera się po huraganie jakie zgotował jej los? Czy jest możliwe , że w jej życiu wzejdzie tak długo wyczekiwane słońce?

Tymon, to chłopak z przeszłością , który już do końca życia będzie miał etykietkę przestępcy! Jego życie to pasmo złych wyborów i niepowodzeń. Po wyjściu z więzienia nie potrafi się odnaleźć , choć pewna drobna dziewczyna zawróciła mu w głowie, ale czy ona będzie w stanie udźwignąć jego bagaż życiowych niepowodzeń?

Chciałaby zakończyć podsumowaniem całej serii. Jest to jedna z najlepiej napisanych serii jakie czytałam! Ja osobiście nie lubię czytać wszystkich części od razu , lecz w tym wypadku miałam cały czas niedosyt, i sięgałam po następne tomy - to dużo świadczy o autorce! Zdecydowanie Polecam Wszystkie trzy tomy , bo historie jakie tam są zwalają z nóg! Koniecznie na zakończenie muszę wspomnieć o okładkach które są subtelne i przyciągają wzrok!Polecam!

Spragnieni, by kochać
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Spragnieni, by kochać

Są blizny, które zostają na całe życie. Jest strach, który skuwa serce niczym lód. Są pragnienia gorące jak ogień. On - impulsywny...

Far Far Away
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Far Far Away

Wszystko zaczęło się od skradzionego pocałunku. Jednak w tym przypadku nie było mowy o szczęśliwym zakończeniu, gdyż obiekt westchnień zdawał się tego...