Jeść!!!, W drogę!!!, Do domu!!!. komplet książek Jerzego Bralczyka w etui

Komplet trzech przewodników po słowach i ich znaczeniach, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka.

Komplet zawiera książki:

,,Jeść!!!" - W pięknie ilustrowanym leksykonie znany i lubiany językoznawca, prof. Jerzy Bralczyk, omówił sto osiemdziesiąt jeden ,,smacznych słów". Są to w większości nazwy apetycznie brzmiących potraw, pozostałe służą jedzeniu lub się z nim kojarzą. Nie jest to jednak przewodnik kulinarny sensu stricto, ponieważ autor przede wszystkim delektuje się nie samym smakiem jedzenia, lecz słowami, ich brzmieniem, urodą i funkcją.

,,W drogę" - Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa związane z podróżowaniem, drogą, wędrowaniem. Każde z haseł to osobny, pełen humoru i imponującej erudycji felieton. Profesor Bralczyk pisze o pochodzeniu wybranych przez siebie słów, ich zmieniających się przez lata znaczeniach, zaskakujących kontekstach w jakich bywają używane i skojarzeniach jakie budzą

,,Do domu" - Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury. Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę - z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt!

Informacje dodatkowe o Jeść!!!, W drogę!!!, Do domu!!!. komplet książek Jerzego Bralczyka w etui:

Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2020-07-13
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Jeść!!!, W drogę!!!, Do domu!!!. komplet książek Jerzego Bralczyka w etui

Jeść!!!, W drogę!!!, Do domu!!!. komplet książek Jerzego Bralczyka w etui - opinie o książce

W drogę!!!
Jerzy Bralczyk0
Okładka ksiązki - W drogę!!!

,,W drogę" to kolejny po ,,Jeść" bogato ilustrowany, tematyczny leksykon profesora Jerzego Bralczyka. Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa...

Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka
Jerzy Bralczyk0
Okładka ksiązki - Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka

Książka powstała na podstawie audycji "Mówi się" , prowadzonej przez profesora Bralczyka w Telewizji Polonia. Zawiera pytania telewidzów...