Jesteś cudem

Czy znajdziesz w sobie dość odwagi, by stać się dla kogoś cudem?
Kiedy dochodzi do karambolu, Kamil działa pod wpływem impulsu – narażając własne życie, wyciąga Maję z rozbitego samochodu. Dziewczynie udaje się przeżyć, jednak musi pożegnać się z marzeniami o karierze baletnicy. Zagubiona i samotna, coraz bardziej pogrąża się w mroku.
Kamilowi wszystko przypomina o tym, jak kruche jest życie. Doświadczył tak wielkiego cierpienia, że bez trudu dostrzega, że z Maja dzieje się coś złego. Wyciąga do dziewczyny rękę, gdy ta najbardziej tego potrzebuje. Choć czuje, że mógłby być z Mają szczęśliwy, to widmo śmiertelnej choroby wciąż nad nim krąży, a tragiczne wspomnienia nie pozwalają pójść naprzód.
Czy Kamil i Maja zdołają ocalić rodzące się między nimi uczucie? Ile odwagi potrzeba, aby uratować ukochaną osobę? Jak wybaczyć komuś coś, czego on sam nie potrafi sobie przebaczyć?

Informacje dodatkowe o Jesteś cudem :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-06-24

Kup książkę Jesteś cudem

Jesteś cudem - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-06-26, 2022,

Jesteś cudem to jeden wielki emocjonalny rollercoaster.

Kamil podczas karambolu ratuje Maję, jako student ratownictwa medycznego ma wiedzę, ale też działa pod wpływem impulsu. Maja z wypadku nie wychodzi całe, jej noga na tyle ucierpiała że musi pożegnać się z baletem, ale jak można o czymś zapomnieć skoro tylko baletu się uczyła przez całe życie. Jej dom to zimna skorupa gdzie ojciec wyprowadziła się do innej kobiety a matka nie akceptuje porażek. Przez wielkie wymogi matki i jej oziębłość Maja ma burze myśli, myśli które doprowadzają do kolejnej katastrofy.
Jednak w jej życiu nadal jest mały promyk nadziei którym jest Kamil, odpowiedzialny, zaradny, empatyczny ale to tylko pozory bo chłopak ma w sobie własne demony, które nie pozwalają mu ruszyć do przodu i otworzyć się na inne osoby.

Elżbieta Rodzień to pisarka, która porusza trudne i wymagające tematy. W tej książce tematem jest białaczka, która niesie ze sobą wiele zagrożeń, wielki strach i to walka na życie i śmierć. Jednak choroba to nie temat główny on pojawia się dopiero później, autorka dawkuje nam informacje przez co czytelnik nie domyśli się tak naprawdę wielkiego zagrożenia emocjonalnego na które zostanie narażony.
Bardzo ciekawa postać Mai osoba która musi odnaleźć się w świecie wielkich wymogów, oraz być samowystarczalna bo na rodziców nie może polegać. Ojciec próbuje zacząć na nowo, a matka osoba na wysokim stanowisku musi dbać o swój wizerunek i nie może pozwolić aby katastrofy jej córki zagroziły jej idealnemu wizerunkowi. Maja nie tylko zmaga się z bólem fizycznym ale gonitwa myśli o porażkach i brak perspektyw, pomysłu jak żyć bez baletu coraz bardziej odbijają na niej piętno.
Dwie osoby, które posiadają swoje demony które zagrożą im życiu, emocjom, dalszego funkcjonowania w życiu, szczęściu.

Jesteś cudem to książka trudna, mądra, ciekawa o wielkim bagażu emocji. Polecam.

Co to była za piękna historia... 🥺
Miłość, walka z codziennością o normalne życie i przeszłość, o której wielokrotnie chce się zapomnieć.

Kamil przyszły ratownik medyczny, znajduje się przypadkowo na miejscu wypadku. Tak poznaje Maję. Ich losy zostają ze sobą splecione. Nie mogą o sobie zapomnieć... Jednak to Kamil kocha w swoim życiu kogoś innego... Mimo, że zauroczył się Mają to wie, że nie może pozwolić na to, aby stało się to miłością. Dlaczego? Musisz koniecznie przeczytać tę historię.

Bardzo mi się podobało wiele wartości życiowych i trudności, z którymi zmagają się bohaterowie. Nie są to błahe problemy jak "ona mnie kocha, ale ja jestem draniem" czy "pokażę jej kto tu rządzi". To całkiem inna liga.

"Jesteś cudem" - ten tytuł idealnie pasuje do głównych bohaterów. Każdy jest cudem. Każdy zawalczył o siebie i przezwyciężył wiele. Nawet to na co praktycznie nie mamy wpływu...

Walka o zdrowie i nadzieja dały im siłę. Wartościowa książka, która wspiera @dkms_pl

Ja niestety dawcą już być nie mogę, jednak zachęcam Was do zarejestrowania się.

Chociaż życzę Wam, aby Wasz bliźniak genetyczny nigdy nie potrzebował pomocy 💪

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2020-09-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książkę przeczytałam już jakiś czas temu, ale dalej mi trudno ubrać w słowo moje odczucia. Ta historia jest tak dobrze napisana, że trzeba samemu ja przeczytać, wczuć się w życie bohaterów i po prostu być razem z nimi.

Ale może od początku... "JESTEŚ CUDEM" to historia dwojga młodych ludzi, którzy poznają się przez przypadek w tragicznych okolicznościach. Podczas lektury poznajemy ich zmagania z rzeczywistością, ich dobre i złe chwile. Autorka pokazuje nam, że nie wszystko w życiu jest czarno biało, a to co robimy obecnie wiąże się czasem z przeżyciami i naszą przeszłością. To co mi się podobało, to zwrócenie uwagi na fakt, że nie że wszystkimi problemami jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, lecz musimy iść do specjalisty. Miłość i wparcie najbliższych też nie wystracza. Czasem też dzięki trudnym decyzjom podejmowanym przez najbliższe nam osoby możemy zmienić nasze życie na lepsze i naprawić błędy.
Książkę czyta się szybko. Każda strona, zdanie trafia tam gdzie powinno. Czujesz radość, by za chwilę na tego samego bohatera się złościć. Momentami było bardzo poważnie i potrzebowałam chwili oddechu, mimo iż ciekawość zżerała od środka.
Cała książka pozostanie na długo w mojej pamięci, właśnie ze względu na fakt, iż poruszane tam problemy są tak bardzo życiowe. A wszystko to pokazane w sposób bardzo prosty, wzruszający.
Cudna książka. Po prostu.

Polecam!

Witajcie,

W tym tygodniu udało mi się przeczytać dwie książki. Dziś chciałabym opowiedzieć o tej pierwszej, która okazała się być emocjonalnym rollercoasterem. Zdanie o tej powieści zmieniałam kilka razy i nawet teraz, pisząc te słowa, nie czuję, że mogę w pełni opowiedzieć się po którejś stronie. Zrecenzowanie „Jesteś cudem” nie jest łatwym zadaniem. Bowiem autorka porusza w książce bardzo życiowe, trudne kwestie, z którymi na szczęście nie musiałam się mierzyć. Trudno odnieść się do czegoś, jeśli się tego nie doświadczyło.

Maja ulega wypadkowi. Zostaje wyciągnięta z pokiereszowanego samochodu przez Kamila. Ma dużo szczęścia, że trafiła akurat na niego w tym momencie. Tylko czy ona potrafi to docenić? Dziewczyna nie potrafi pogodzić się z faktem, że ojciec postanowił odejść do innej kobiety. Czuje się samotna. Teraz dodatkowo musi na nowo ułożyć swoje życie. Los nie pozostawia jej też wyboru. Maja musi pożegnać marzenia o karierze baletnicy. Problem jest o tyle większy, że rodzice nie pokazali córce żadnych innych dróg. Od zawsze prowadzili ją tylko tą jedną.

Kamil ma za sobą trudne życiowe doświadczenia. Nie stanął jeszcze stabilnie na nogi po ciosie, jakiego doświadczył. Spotkanie Mai może stać się dla niego wręcz wybawieniem. Pozostaje tylko pytanie, czy jest gotowy na zamknięcie drzwi przeszłości, by otworzyć te ku następnym dniom, miesiącom... To nie takie proste, jakby się na pierwszy rzut oka mogło wydawać.

Co się stanie kiedy spotka się ze sobą dwoje zranionych przez los ludzi? Co sobie zaoferują? Wzajemną pomoc? A może zafundują sobie jeszcze więcej smutku? Czy wystarczy im sił, by czekać na siebie?

Każdy wariant jest możliwy. Wszystko zależy od chęci, może również dojrzałości, etapu na jakim jesteśmy.

Rodzeń dotyka różnych aspektów życia człowieka. Stykamy się tutaj między innymi z odrzuceniem, uzależnieniem i równocześnie z trudami wyjścia z nałogu, a także z niezrozumieniem przez osoby, które powinny być dla siebie wsparciem. Tworzy bardzo smutną historię, ale zostawia w niej promyk słońca. Ponadto książka skłania ku... wdzięczności za każdy dzień, krok, oddech. Widzimy jak bardzo życie jest kruche.

Mimo tych wszystkich plusów, jakie widziałam w książce, podczas lektury miałam nieodparte wrażenie, że historia jest dedykowana młodszemu odbiorcy. 17 – 19 lat. Chociaż problemy z jakimi borykają się bohaterowie są niezwykle poważne i mogą dotknąć każdego na różnym etapie, to już wychodzenie z niektórych wydało mi się jeszcze dziecinne.

Bardzo zastanawiało mnie także zachowanie dziewczyny, czasami wręcz irytowało, ale później zdałam sobie sprawę, że krzywdzące byłoby ocenianie Mai. Nigdy nie miałam bliskiego kontaktu z osobą uzależnioną, więc nie orientuję się jakie mechanizmy działają w niej w tym czasie.

Jesteś cudem” to dla mnie powieść potraktowana powierzchownie. Zbyt eteryczna mogłabym powiedzieć. Choć nie można jej odmówić, że jest niezwykle emocjonalna, tak jak pisałam na początku, to zabrakło mi w niej... głębi i treści.

Powieść jak zawsze polecam. Szczególnie młodzieży. Mam nadzieję, że kogoś uchroni przed podejmowaniem pochopnych decyzji, których już nawet możemy nie mieć szansy żałować. Warto pamiętać, że po każdej burzy wychodzi słońce a życie, jakby trudne chwilami nie było, cudem jest.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.

Cudowna opowieść. Historia która zmieni nasze życie. Być może skłoni nas do ważnych decyzji, które uratują życie innym.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;