Jowanka i gang spod gilotyny

Jowanka właśnie wprowadziła się z tatą do mieszkania w nowym bloku i tęskni za mamą. Chociaż wcale się o to nie stara, wypadki same ją znajdują. Za chwilę pójdzie do nowej szkoły i ma nadzieję spotkać tam fajne koleżanki. Wprawdzie Jowanka nigdy się nie nudzi, ale przecież nic tak nie robi dobrze na samotność jak przyjaciółka.

Franek, Wawrzek i Tomaszek są najlepszymi kumplami. Lubią spędzać czas ze sobą, ale kończą się wakacje, a ich nie spotkała jeszcze żadna porządna przygoda. Siedzą akurat w swojej kryjówce i knują.

Czy przygoda może czyhać między kolorowymi blokami nowego deweloperskiego osiedla? Czy świeżo oddana nowoczesna szkoła może kryć podejrzane tajemnice, być miejscem ostrych potyczek, a czasem nawet obozem przetrwania? Czy fajne koleżanki to naprawdę lekarstwo na samotność? Komu można zaufać?

Jowanka i gang spod Gilotyny to opowieść o tym, że kiedy ma się dziewięć lat, dobrze jest zachowywać czujność, żeby nie przeoczyć przygody. Albo prawdziwego przyjaciela.

Informacje dodatkowe o Jowanka i gang spod gilotyny:

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2015-05-15
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Jowanka i gang spod gilotyny

Jowanka i gang spod gilotyny - opinie o książce

Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
lektura ta jest bardzo fajna. Podczas czytania dzieciaki nie tylko mile spędzają czas, ale także uczą się wielu ważnych rzeczy. Na przykład uczą się tolerancji, gdyż jeden z chłopców w gangu jest kaleką. Dowiadują się także, jak bardzo niebezpieczna jest jazda samochodem pod wpływem alkoholu. Jak bardzo skrzywdzone czuja się dzieci opuszczone i zapomniane. Czym jest przemoc w szkołach (nie tylko ta pomiędzy nauczycielem a uczniem, lecz także pomiędzy rówieśnikami). W zasadzie te wszystkie ważne sprawy i jeszcze ważniejsze przesłania jakie niesie ze sobą ta lektura - aż się z niej wylewają. Nie będę Wam tu wymieniać wszystkich tych zalet, ale jestem pewna, ze dzieciaki podczas czytania wyniosą z tej książki bardzo wiele dobrego. Według mnie - opowiadanie to jest super i z przyjemnością je Wam polecam :)
Jowanka i Pierścień Kurantów
Katarzyna Wasilkowska0
Okładka ksiązki - Jowanka i Pierścień Kurantów

Trwają najlepsze ferie zimowe w życiu Jowanki. Tata ma dla niej czas, a przyjaciele szukają zimowej bazy na opuszczonych działkach. Hm... czy powiedziałam...

Świat Mundka
Katarzyna Wasilkowska0
Okładka ksiązki - Świat Mundka

Masz trzynaście lat, a za sobą kilka potyczek przy rodzinnym stole? To może znasz Mundka, który chce rysować komiksy, ale jego ojciec nie widzi w...