jQuery. Kod doskonały

Używasz jQuery, ale chcesz robić to lepiej? Przekonaj się, jak możesz to osiągnąć!

jQuery to biblioteka programistyczna ułatwiająca korzystanie z języka Javascript, a jednocześnie niezwykle popularne narzędzie programistyczne, dzięki któremu można znacznie skrócić czas tworzenia skryptów i w dużej mierze uprościć ich kod. jQuery pozwala manipulować strukturą DOM, dynamicznie zmieniać zawartość stron, tworzyć animacje, obsługiwać zdarzenia, wykonywać zapytania AJAX, a także przeprowadzać wiele innych przydatnych operacji.

Duża popularność jQuery nie idzie niestety w parze z należytą znajomością tej biblioteki wśród programistów. Często postrzegają ją oni jako cudowną czarną skrzynkę, która spełnia ich oczekiwania, nie troszczą się jednak zbytnio o sposób jej działania. Ten stan rzeczy ma zmienić książka "jQuery. Kod doskonały". Osobom mającym pewne doświadczenie w posługiwaniu się Javascriptem i jQuery przedstawi ona mocne strony biblioteki oraz najlepsze techniki jej wykorzystania. Pomoże też poprawić wydajność pracy i efektywność kodu.

Zasady tworzenia kodu łatwego w utrzymaniu Sposoby poprawiające wydajność działania skryptów Sztuczki umożliwiające zwiększenie elastyczności kodu Reguły przygotowywania i przeprowadzania testów Praktyczne rozwiązania ułatwiające pracę programisty

Chcesz dobrze zarządzać swoim kodem Javascript i podnieść jego wydajność? Ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Informacje dodatkowe o jQuery. Kod doskonały:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-10-15