Kaczogród. Carl Barks. Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barks z lat 1959-1960. Ogromna maszyna z tytułowego komiksu to konstrukcja zbudowana przez Braci Be w celu - jakżeby inaczej! - okradzenia skarbca Sknerusa. A jest tam co kraść - Sknerus jest najbogatszym kaczorem na Ziemi i dzierży nawet tytuł finansowego mistrza wszechświata, którego chce go pozbawić dawny rywal Granit Forsant, o czym opowiada komiks Masa kasy. Z kolei z Czarnej środy dowiadujemy się, że Sknerus raz do roku ma okazję przewietrzenia swoich gotówkowych zasobów. W tomie znalazło się także sporo krótszych historii o drugoplanowych postaciach świata Kaczogrodu. Poznajemy między innymi perypetie Daisy przedstawione w przygodach z serii o jej pamiętniku, a w kilku innych komiksach prym wiodą Diodak i Babcia Kaczka. Nie zabrakło oczywiście klasycznych dziesięciostronicowych opowieści o szalonych pomysłach i nie mniej szalonych przygodach ulubieńca wielu fanów - Kaczora Donalda.

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Carl Barks. Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-07-27
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks' Andeby - Sterke-Nils med ksen og andre historier fra 19591960

Kup książkę Kaczogród. Carl Barks. Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960

Kaczogród. Carl Barks. Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959-1960 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

KACZKI I ICH LOSY

Najnowszy tom ,,Kaczogrodu" to powrót do późniejszych komiksów Carla Barksa. Czyli tych, kiedy styl artysty, jego pomysł i postacie były w pełni wykształcone i dopracowane. Owszem, na tym etapie widać też pewne zmęczenie materiałem, ale bardzo niewielkie, a zebrane tu historyjki w większości są rewelacyjne. I taki jest też cały ten album.

Bracia Be znów próbują okraść skarbiec Skenrusa. Tym razem przy użyciu tytułowej maszyny. Oczywiście na tym nie koniec, bo nadchodzi też czas na kolejne starcie z finansowym rywalem Sknerusa, Granitem Forsantem! Ale nie samym najbogatszym kaczorem świata wszyscy żyją, dlatego poznajemy też losy Daisy i jej pamiętnika, kolejnych perypetii Donalda czy nawet przygód... babci Kaczki.

Baw się. Wesołe psy i koty. Łamigłówki i naklejki
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Baw się. Wesołe psy i koty. Łamigłówki i naklejki

W książkach z serii ,,Baw się" dzieci znajdą rozmaite zadania i różne formy aktywności, dzięki którym szybko rozprawią się z nudą! Mogą rysować, kolorować...

Wyspy Greckie - Baedeker
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Wyspy Greckie - Baedeker

Wspaniałe krajobrazy, słońce, plaże, odludne bajeczne zatoczki, najcenniejsze zabytki helleńskiego świata, a do tego porywająca muzyka, świetna kuchnia...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;