Kaczogród. Carl Barks. Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów". Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Carl Barks. Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Eggmysteriet og andre historier fra 1948-1949

Tagi: Komiks i powieść graficzna - humorystyczne

Kup książkę Kaczogród. Carl Barks. Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949

Szlaczki przedszkolaka od 5 lat
Okładka ksiązki - Szlaczki przedszkolaka od 5 lat

Zanim dziecko nauczy się pisać, musi przygotować rękę do poprawnego trzymania pióra i wykonywania precyzyjnych ruchów. Zawarte w książeczce ćwiczenia...

30 Dni Nocy, tom 2
Okładka ksiązki - 30 Dni Nocy, tom 2

Drugi i ostatni tom wydania zbiorczego obejmującego historie będące kontynuacją głośnego komiksu Steva'a Nielsa i Bena Templesmitha. Za ,,30 dni nocy...