Kajko i Kokosz Złota Kolekcja. Tom 1

Kajko i Kokosz pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki ,,Wieczór Wybrzeża" w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. Cykl Janusza Christy (1934-2008) opowiada o dwóch wojach - dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy ,,Kajko i Kokosz" - w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej. Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice.

Tom pierwszy kolekcji zawiera długą historię "Złoty puchar" poprzedzoną wstępem Pauliny Christy, wnuczki Mistrza. Przybliża najmłodsze lata Janusza Christy i jego artystyczną drogę do stworzenia ,,Kajka i Kokosza".

Informacje dodatkowe o Kajko i Kokosz Złota Kolekcja. Tom 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

POCZĄTEK PRZYGODY

Zbiorcze wydanie ,,Kajka i Kokosza" to na pewno jedno z ważniejszych komiksowych wydarzeń minionego roku. Ale nic w tym dziwnego, skoro to jeden z najlepszych i najważniejszych rodzimych komiksów w historii. Jeśli więc jeszcze jakimś cudem jej nie znacie, to wydanie to coś, co powinno znaleźć się na Waszym celowniku.

Akcja komiksu dzieje się w czasach słowiańskich, w należącym do kasztelana Mirmiła grodzie, który zamieszkują dwaj wojowie - Kajko i Kokosz. Ich największymi wrogami są Zbójcerze, którzy pod wodzą Hegemona często napadają na gród. A oni sami co chwila pakują się w różne tarapaty i przygody, a tym razem muszą odzyskać skradziony puchar ich wodza i poradzić sobie z szaloną intrygą!

Losy Polski i Polaków w okresie II wojny światowej
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Losy Polski i Polaków w okresie II wojny światowej

Celem publikacji, przygotowanej z okazji zbliżającej się 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, jest ukazanie losów Polski i Polaków lat 1939-45, z uwypukleniem...

Modelowanie z masy solnej i innych materiałów
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Modelowanie z masy solnej i innych materiałów

Książka podzielona jest na cztery części, z których dwie poświęcone są dekoracjom wnętrza domu, jedna prezentuje pomysły uprzyjemniające świąteczne dni...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;