Kajtuś Czarodziej

Bohater książki, mały Kajtuś, pragnie zostać czarodziejem. Marzenie jego spełnia się. Zaczyna czary od zamiany kredy w mydło, kanapki kolegi w żabę, potem sprawia, że ludzie chodzą do tyłu, a po parku spacerują żyrafy i słonie. Pomysłów na urozmaicenie świata ma Kajtuś o wiele więcej...

Informacje dodatkowe o Kajtuś Czarodziej:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: b.d

Kup książkę Kajtuś Czarodziej

Kajtuś Czarodziej - opinie o książce

Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2015-12-31,
Być może nie każdemu dziecku język i realia książki przypadną do gustu, choć niektóre maluchy są nimi zaintrygowane. Mnie książka urzekła, może nawet bardziej niż mojego synka, ale ja mam słabość do Korczaka w ogóle.

Współpraca: Wydawnictwo Bukowy Las

Lubicie wracać do książek ze swojego dzieciństwa? Ja bardzo. Odkryłam, że zupełnie inaczej przeżywa się przeczytane historie gdy było się dzieckiem, a inaczej dzisiaj, będąc już dorosłym. Bardzo cieszę się, że wydawnictwo Bukowy Las postanowiło zrobić reedycję książek Janusza Korczaka. Już niebawem ukażą się kolejne części. Pierwsze wydanie ,,Kajtuś Czarodziej" ukazało się w 1960 roku i cieszyło się dużą popularnością wśród dzieci, dlaczego więc po wielu latach nie miałoby znowu wrócić na dziecięce półki?

Kim jest Kajtuś? To chłopiec, którego prawdziwe imię to Antoś. Jest do dziecko jak każde inne, lubi psocić, dobrą zabawę i przygody. Uwielbia słuchać bajek swojej babci. Pewnego dnia chce coś zmienić w swoim życiu i odkrywa, że potrafi czarować. Zamienia kanapkę kolegi w żabę, kredę w mydło, a gdy nie chce odpowiadać w szkole, zsyła na nauczycielkę stado much. Jednak nie zawsze są to nie groźne czary. Sprawy wymykają się spod kontroli i Kajtuś ucieka z domu, zostawiając w nim wyczarowanego sobowtóra. Czasami konsekwencje magii bywają przerażające.

Książka skłania do refleksji i poucza. Przeznaczona jest raczej dla starszych dzieci, ale również dla nas, dorosłych. Jest to książka o dorastaniu, o braniu odpowiedzialności za swoje czyny, o marzeniach a przede wszystkim o dziecięcej wyobraźni, która potrafi być bardzo bogata. Ma ona w sobie magię, którą dzieci bardzo lubią i przychodzi im z łatwością byciem czarodziejem. Jedynie co może ich ograniczyć to własna wyobraźnia.

Autor nie podaje ,,wszystkiego na tacy". Trzeba się nad tekstem skupić i pomyśleć dłużej co chce nam przekazać. Ale to jest jak najbardziej na plus. Jest na pewno książka mądrą i bardzo ją polecam.

Na uwagę zasługuje również okładka, która jest przepięknie zaprojektowana i przyciąga wzrok. Już nie mogę doczekać się kolejnych części tej dziecięcej klasyki.

"Kajtuś czarodziej" to książka autorstwa naszego wspaniałego Janusza Korczaka i aż wstyd mi się przyznać, nie znałam jej wcześniej... A to wielka strata! Tak bardzo cieszę się, że za sprawą dzieci i Wydawnictwa miałam możliwość jej poznania. Dlaczego? To niezwykle wartościowa książka.

Podzielona jest można powiedzieć na dwa etapy: pierwszy to poznanie Kajtusia, a w zasadzie Antosia, którego wszyscy nazywają Kajtuś ?. Poznajemy go jako chłopca żywiołowego, rezolutnego, takiego który co chwila zakłada się o coś z kolegami, robi żarty i na podwórku i w szkole.. Zadaje niewygodne pytania i rodzice mają z nim prawdziwe urwanie głowy.

Druga część to ta gdzie robi się poważniej, Kajtuś marzy o tym, by zostać czarodziejem .. i uwaga! Ciężko nad tym pracuje, skupia się, ćwiczy a nawet osiąga swój cel... Jednak .. czy to wszystko było tego warte? Czy jest takie jak mu się wydawało? Rzeczywistość niestety okazuje się troszkę inna... A Kajtuś poprzez to doświadczenie nabiera doświadczenia i już wie, że nie wszystko jest takie piękne jak nam się wydaje.

Zdecydowanie wspaniała książka. Z początku zapewnia nam rozrywkę, uśmiech czasami śmiech .. by potem wprowadzić dziecko w dojrzalsze klimaty .. :) Ja jako dorosła wyciągnęłam z tej lektury wiele, a mianowicie to, że dziecko naprawdę nie potrzebuje tysiąca prezentów... Dziecko potrzebuje uwagi, doświadczeń i nauki... Oraz naszego czasu! To przede wszystkim. Wstęp taki humorystyczny, zdecydowanie zaciekawił moją córkę, i już musiała poznać historię do końca!

Teraz nawet możemy obejrzeć ekranizację tego tytułu, my na pewno obejrzymy! Jestem ciekawa! A przy okazji odświeżymy sobie pamięć za jakiś czas!

P.s pamiętajcie, nie wszystko o czym marzycie jest warte zachodu!

Avatar użytkownika - Kirjanna
Przeczytane:2011-04-20, Przeczytałam,
Kiedy znów będę mały
Janusz Korczak0
Okładka ksiązki - Kiedy znów będę mały

"Kiedy znów będę mały" to powieść o dzieciństwie. Z dużą wnikliwością psychologiczną pokazuje Korczak, jak często szczególna wrażliwość i delikatność dziecka...

Józki, Jaśki i Franki
Janusz Korczak0
Okładka ksiązki - Józki, Jaśki i Franki

Bezpośrednia opowieść Korczaka o jego pracy z dziećmi, opublikowana po raz pierwszy w roku 1911. Rozpoczynają się wakacje 1908 roku, a wraz z nimi kolonie...