Kaligula

Cesarz Gajusz Kaligula znany jest jako szaleniec, który mianował swojego konia konsulem. Okrutny i rozwiązły, był mordercą i sam został zamordowany po czterech latach panowania, chociaż kiedy zastąpił Tyberiusza, Rzymianie nie posiadali się z radości.
Cóż więc się stało? I czy naprawdę się stało? Może obiegowy wizerunek Kaliguli jest wypaczony, a on sam padł ofiarą okoliczności i złośliwych plotek? Nikt chyba nie nadaje się lepiej do tego, by opowiedzieć prawdziwą historię jego krótkiego życia, niż Lucjusz, który znał Kaligulę od dziecka i był z nim blisko do końca (nawiązał też intymne stosunki z jedną z sióstr Kaliguli i z jego. starszym bratem). Z opowieści, niestroniącej od pikanterii, wyłania się prawdziwy człowiek, a nie postać z mitów.

Allan Massie
urodził się w Singapurze w 1938 roku. Jest czołowym krytykiem literackim pisma „Scotsman”, członkiem Królewskiego Towarzystwa Literatury, autorem cesarskiej serii: „Augustus”, „Tiberius”, „Cezar” (Prószyński i S-ka, 1999), „Antoniusz” (Prószyński i S-ka, 2001) oraz „Nero`s Heirs”.

Informacje dodatkowe o Kaligula:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-7469-352-5

Kup książkę Kaligula

Kaligula - opinie o książce

Myślę że warto poszerzyć swoja kolekcje o te pozycję
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis