Kamienny manuskrypt

Powieść detektywistyczna Kamienny manuskrypt uhonorowana została V Międzynarodową Nagrodą Ciudad de Zaragoza za najlepszą powieść historyczną 2009 roku.

Salamanka, rok 1497. Fernando de Rojas, student prawa, bada sprawę zabójstwa profesora teologii. Wkrótce ofiarą morderstwa pada następca tronu, a kilka dni później uliczna dziewka. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonał ten sam sprawca.

Prowadzenie dochodzenia w gąszczu intryg politycznych, rozgrywek między Inkwizycją a władzami kościelnymi i nieokiełznanych namiętności wymaga nie lada inteligencji i sprytu. Najmniejszy popełniony błąd może zrujnować karierę młodzieńca, a nawet pozbawić go życia.

Luis García Jambrina (ur. 1960) - wykładowca i kierownik Katedry Literatury Hiszpańskiej Uniwersytetu w Salamance. Jest autorem licznych esejów i artykułów naukowych na temat literatury (w 1999 roku zdobył nagrodę im. Fray Luisa de León za najlepszy esej roku), redaktorem opracowań i antologii klasyków hiszpańskiej poezji.

Informacje dodatkowe o Kamienny manuskrypt:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2012-03-15
ISBN: 978-83-7505-831-4

Kup książkę Kamienny manuskrypt

Kamienny manuskrypt - opinie o książce

Manuskrypt pisany na śniegu
Luis García Jambrina0
Okładka ksiązki -  Manuskrypt pisany na śniegu

Odczytaj tajemne znaki zapisane na manuskrypcie. Dalsze przygody bohaterów "Kamiennego manuskryptu". Przełom XV i XVI wieku. Salamanka. We wnętrzu starej...