Kat kłania się i zabija. Wachter-Heydrich-Menten

Dlaczego obraz Gustava Klimta „Złota Dama” nie był w latach 30. eksponowany
w Wiedniu pod prawdziwym tytułem?

Co watykański dygnitarz, abp Alois Hudal, miał wspólnego ze "ścieżką szczurów" którą przemycano hitlerowskich zbrodniarzy do Ameryki Południowej?

Czy profesorowie Uniwersytetu Lwowskiego musieli zginąć, bo posiadali kolekcje obrazów o wielkiej wartości artystycznej?

Jak to możliwe, ze zabójca Polaków i złodziej ich kolekcji po II wojnie światowej funkcjonował bezpiecznie jako 6. najbogatszy człowiek w Holandii?

Czy naprawdę istnieje ODESSA, organizacja niegdyś pomagająca w ucieczce zbrodniarzy do Ameryki Południowej, a teraz  handlująca dziełami sztuki zrabowanymi ofiarom hitlerowskiego terroru?

Reinhard Heydrich, Pieter Nicolaas Menten, Otto Gustav Wächter - czy pasja kolekcjonerska i osobisty udział w zbrodniach wojennych to jedyne wspólne mianowniki biografii nazistowskich oficerów?

Kontynuacja bestsellera Magdaleny Ogórek  "Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków".

Informacje dodatkowe o Kat kłania się i zabija. Wachter-Heydrich-Menten:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2021-11-25
Kategoria: Historyczne

Tagi: Magdalena Ogórek lista wachtera dzieła sztuki kradzież dzieł sztuki druga wojna światowa wachter heydrich menten

Kup książkę Kat kłania się i zabija. Wachter-Heydrich-Menten

Kat kłania się i zabija. Wachter-Heydrich-Menten - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kathrin88
Kathrin88
Przeczytane:2022-01-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Pozycja dla osób które oczekują od książki czegoś więcej, a po jej przeczytaniu pozostanie w nich apetyt na więcej. Dr Magdalena Ogórek wykonała ogrom pracy w zdobywaniu materiałów do książki, dzięki czemu praca jest oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. W książce odnajdziemy wiele ciekawych informacji historycznych, faktów dotyczących szczurzego szlaku oraz zrabowanych w Polsce dzieł sztuki. Dr Magdalena Ogórek posługuje się w taki sposób słowem, że trudno było oderwać się od tej książki, a po jej przeczytaniu chciałoby się sięgnąć po dalszą część.

Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków
Magdalena Ogórek0
Okładka ksiązki - Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków

To nie teoria spiskowa. To "Akta Odessy" Fredericka Forsytha - w realu.Gdzie podziała się krakowska "Walka karnawału z postem" Brueghela, za której...