Kłamstwa od serca

Druga nad ranem. Nowy Jork. Bar. Dwudziestoośmioletnia Cecily topi smutki w alkoholu. Zastanawia się, czy popełniła błąd, zrywając z Matthew, swoim wieloletnim chłopakiem. W chwili słabości sięga po telefon, żeby do niego zadzwonić, ale siedzący obok mężczyzna radzi jej: ,,Nie rób tego. Będziesz żałować". Zaskoczona Cecily zaczyna z nim rozmawiać. Następnego dnia budzi się obok nieznajomego...

Przygoda na jedną noc zmienia się w poważny związek. Grant i Cecily wyznają sobie miłość. Jednak pewnego dnia on przestaje się odzywać, nie odbiera telefonów. Dosłownie znika.

Kiedy świat wstrzymuje oddech po ataku na World Trade Center, Cecily zauważa zdjęcie Granta na plakacie z zaginionymi. Szuka go kobieta... Do Cecily dociera, że nie była tą jedyną. Zdruzgotana próbuje zrozumieć, co było prawdą w ich związku zbudowanym na kłamstwie. Zastanawia się, czy serce można tak łatwo oszukać. Odpowiedź, jaką znajduje, okazuje się zupełnie inna, niż się spodziewała...

Informacje dodatkowe o Kłamstwa od serca:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2021-06-30

Kup książkę Kłamstwa od serca

Kłamstwa od serca - opinie o książce

,, Kłamstwa od serca" to poruszająca historia o miłości, stracie i wewnętrznej walce, która potrafi rozedrzeć człowieka na kawałki, a uczucie spełnienia może nigdy nie nadejść, bo pytań jest wiele a odpowiedzi brak.

Cecily to piękna kobieta, która poszukuje siebie w tym świecie. Rozstanie z chłopakiem zaprowadza ja do baru, gdzie alkohol tłumi smutek, a wzrasta pewność siebie. Nieoczekiwanie poznaje Granta i tu zaczyna się początek czegoś nowego, jak jej się wydaje bardzo dobrego.

Grand to mężczyzna z wielkimi tajemnicami! Chodzący ideał z wyglądu a wewnętrznie wrak człowieka.

Cecily i Grand to dwie połówki, które razem tworzą idealną całość, dwie bratnie dusze, które spotkały się w samym centrum dżungli z betonu. Ich chwile razem mają jednak datę ważności, a jest nią 11 września, dzień, w którym cały świat się zatrzymał i wszyscy skierowali swe oczy na Manhattan.

Jakie tajemnice skrywa Grand? Czy Cecily odnajdzie szczęście po 11 września? Czy jej życie serce wyjdzie cało? Tego Wam nie zdradzę, ale zapraszam do książki po odpowiedzi.

,,Kłamstwa od serca" to książka, którą bardzo chciałam przeczytać już od dnia jej premiery! Czy spełniła moje oczekiwania? Tak, zdecydowanie je spełniła! Historia Cecily i Granda wstrząsnęła mną, a to za sprawą jej realizmu i wielkich emocji. Główna bohaterka analizuje swoje życie i decyzję w nim podjęte, miota się między uczuciami a rozwagą a temu wszystkiemu towarzysz ból! Czytając, ja sama zastanawiałam się co, bym zrobiła na jej miejscu i szczerze, nie byłam w stanie odpowiedzieć sobie na te pytania! Grand od samego początku wzbudził we mnie zaufanie, choć muszę przyznać, że w środku książki nie wiedziałam co mam o tym wszystkim sądzić.

Akcja książki osadzona jest w tragicznym czasie, gdy dwie wieże World Trade Center przestają istnieć, zabierając ze sobą wiele istnień, pogrążając świat w żałobie. Dokładnie pamiętam ten dzień, który odcisną się czarną stroną na karcie historii. Autorka zabrała mnie do tego momentu, wywołując lawinę emocji, które w tym czasie towarzyszyły. Realistycznie odtworzony dzień 11 września i ludzie walczący o oddech w chmurze pyłu, napawały mnie smutkiem i złością spowodowaną nienawiścią ludzi, którzy przyczynili się do upadku wielu istnień.

Cała książka zostanie na długo w mojej głowie i uważam, że każdy powinien przeczytać historię tej pary!!! Książkę zdecydowanie polecam!!!!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-06-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Premiera książki się zbliża , a ja miałam niewątpliwą przyjemność przeczytać ją już teraz i bardzo się z tego cieszę.

Nie wiedziałam za bardzo czego spodziewać się po tej książce. Z opisu wynikało , a w sumie można było przypuszczać, że zawiera ona wątek ze zdradą, tytułowym kłamstwem. Obawiałam się jak to będzie dokładnie wyglądało. Ale niepotrzebnie , bo książka okazała się wyjątkowo przyjemną, a przynajmniej wciągającą i emocjonującą lekturą.

Cecile po rozstaniu z chłopakiem, topiła smutki w barze, gdzie spotkała Granta. Od tego dnia jej życie nabiera innych barw, między nimi tworzy się coś wyjątkowego . Aż do tego dnia, którego datę pamięta chyba każde z nas. 11 września 2001 roku także dla Cecile jest dniem tragicznym .

Autorka rewelacyjnie opisała dramaturgię tego ataku na WTC . W opisie rozmów między bohaterami zawarła strach, przerażenie , szok i wiele emocji, które towarzyszyły ludziom tego dnia. Każdy martwił się o swoich bliskich, których akurat nie miał pod ręką, obawiał się, że byli TAM i wielu niestety miało rację. I wszystko wskazuje na to, że również Grant był w WTC tego tragicznego dnia. Cecile jest załamana a gdy okazuje się, że inna kobieta szuka Granta, nie wie już co myśleć o tym co było między nimi i próbuje poznać prawdę. A okazuje się ona inna niż ja przypuszczałam .

W tej książce mamy całą masę emocji. Nie tylko różne oblicza miłości ale i rozczarowanie, wątpliwości, strach ... Poznajemy rozmaitych bohaterów, większości nie da się nie lubić. Ja po prostu pokochałam Scottiego. Polubiłam też Matthew i trzymałam kciuki za niego i Cecile. Co do Granta to przez całą książkę kilkakrotnie zmieniałam nastawienie do niego i bardzo mi się to podobało. Bo autorka tak umiejętnie skomplikowała te całą historię, że nie wiadomo momentami co o kim myśleć. Jest nieprzewidywalnie mimo, że nie ma tu pędzącej na łeb na szyję akcji, to książka na swój sposób intryguje i trzyma w napięciu. Ciężko ją odłożyć ale styl autorki jest tak lekki i łatwo przyswajalny , że nawet nie wiem kiedy a już mi się skończyła .

Tak więc moi drodzy, jeśli zachęciłam Was do tego książki , a mam nadzieję , że mi się to udało, to zazdroszczę tego jaka fajna lektura przed Wami. Bo to jedna z tych książek, którą chciałoby się przeczytać i zapomnieć...by móc przeczytać ją ponownie znów nie wiedząc co czeka na kolejnej stronie. Polecam

Avatar użytkownika - LadyPasja
LadyPasja
Przeczytane:2021-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Wierzycie w miłość, która daje całkowite zrozumienie, pełną akceptację podjętych decyzji i absolutne wybaczenie?

,,Kłamstwa od serca" autorstwa Emily Giffin to ciekawie przedstawiona historia poszukiwania prawdziwej miłości... miłości dojrzałej, głębokiej, odpornej na przeciwności losu. Uczuciu, które pozwala dwóm osobom iść przez życie w tym samym tempie i w tym samym kierunku. Emocji, która jest trwała i nie daje się zniszczyć chwilowym, życiowym huraganom.

To historia młodej dziennikarki, Cecily, która pragnie życia i miłości ze snów. Odważny krok przeprowadzki do Nowego Jorku to otwarcie rozdziału, który ma przynieść spełnienie i zadowolenie z życia. Z upływem czasu okazuje się, że praca i związek nie wyglądają jak ze snów, że stagnacja i brak rozwoju zaczynają uwierać... i czas na zmianę.

Emily Giffin wspaniale ukazuje zderzenie marzeń z szarą rzeczywistością. Na naszych oczach główna bohaterka podejmuje działania, by jak najbardziej zespolić te dwa obszary. Czy jej się uda? Czy przeżyje gorzkie rozczarowanie? Czy będzie musiała zmienić swoje myślenie o ,,prawdziwej miłości".

Cudowna opowieść o dojrzewaniu w myśleniu o miłości, o przyjaźni i rodzinie, która jest niezmiennie opoką, o poświęceniu w walce o życie najbliższych osób.

Polecam lekturę ,,Kłamstwa od serca", bo to historia budująca wiarę w człowieka, w miłość pokonującą przeszkody i w ludzi, którzy bardziej troszczą się o innych, niż o siebie. To też piękna lekcja dojrzewania do życia w zgodzie z sobą.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Otwarte.

Przez całą tę powieść towarzyszyło mi wiele uczuć. Nie które nawet ciężko mi określić bo zmieniały się jak w kalejdoskopie. Ogólnie historia Cecily bardzo mi się podobała ale miałam wrażenie że działo się wszystko za szybko. Z jednego związku natychmiast wchodziła w drugi. Trwał on miesiąc a już była wielka miłość tylko po to żeby zaraz po wielkiej tragedii wrócić do poprzedniego partnera. Po kilku dniach zaręczyny i plany na ślub. I to wszystko w przeciągu kilku miesięcy. Stanowczo za szybko toczy się akcja co źle świadczy o bohaterce. Nikt nie lubi takich kobiet co moim zdaniem jest dużym minusem tej powieści. Ogólnie zarys całej fabuły jest ciekawy i potrafi zaciekawić czytelnika

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Od zamachu na World Trade Center mija właśnie 20lat, więc jest to dobry moment na przypomnienie tej tragedii. "Kłamstwa od serca" to historia dziejąca się przeddzień zamachu. Cecily przypadkowo, w barze poznaje Granta. Ich relacja jest bardzo oszczędna, jednak dziewczyna czuje, że jest to najbardziej wartościowa znajomość w jej życiu. Mężczyzna jednak skrywa tajemnice, których nie zdradza, bo nadchodzi 11 września.

Wspaniale się czytało tą powieść. Bardzo emocjonalna, dobitna i jeszcze z realizmem z 2001 roku. Klimatyczna. Jednak nie kupiła mnie tak jak oczekiwałam, chyba chciałam więcej dramatyzmu, bo chociaż nie brakuje tu smutnych momentów, to większe wrażenie zrobiłoby na mnie inne zakończenie. Nie rozumiem też wszystkich decyzji Cecily. Dziewczyna bardzo się miota w swoich wyborach, stawia na mniejsze zło, chociaż nie sposób jej odmówić altruizmu i troski o innych. Tytułowe kłamstwa, płynące z serca zostawiają nas z pytaniem, co jest ważniejsze, brutalna prawda, która krzywdzi czy przemilczanie dla dobra sprawy.

Lubię książki Emily Giffin za styl, za takie wyważenie, delikatność. Zawsze gdy widzę nowość, szykuję się na lekturę pełną trudnych uczuć, tak było i tym razem. Ciężko mi nawet jednoznaczenie ocenić tą powieść, bo podobała mi się, ale chciałam więcej, bo wiem na co stać autorkę.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

11 września 2001 roku cały świat wstrzymał oddech, kiedy dwa samoloty uderzyły w wieże World Trade Center. Jak się później okazało, był to atak terrorystyczny. Wówczas wiele osób straciło swoich bliskich. Emily Giffin wykorzystała to wydarzenie do kanwy swojej powieści, tym samym dobrze odzwierciedlając realizm tego dnia.

Przewodnim motywem książki jest kłamstwo. Czy bylibyście w stanie wybaczyć wszystko? Mimo że ukochana osoba Was zawiodła, rozczarowała, okłamała, zdradziła? Czy najgorsza prawda zawsze jest lepsza, niż najlepsze kłamstwo? Podczas lektury stawiamy mnóstwo pytań i poszukujemy odpowiedzi. Mamy tu doskonałe odniesienie do wież WTC. Widzimy jak jeden dzień, jedna chwila wystarczy, by życie budowane na kłamstwie runęło...

"Jeżeli czegokolwiek się ostatnio nauczyłam, to właśnie tego, że sekrety zawsze zamieniają się w kłamstwa, gdy dotyczą tych, których kochamy."

Od samego początku obracamy się w aurze tajemnicy. Grant to postać, która budzi w czytelniku ciepłe uczucia głównie za sprawą tego z jakim oddaniem walczy o zdrowie brata bliźniaka. Z kolei Cecylia zaskoczyła mnie swoim zachowaniem i podejmowanymi decyzjami. Były momenty, kiedy po prostu złościłam się na nią, że nie dostrzegała swoich błędów. To ona gra pierwsze skrzypce w tej historii, choć może wydawać się na odwrót.

Zaskoczeniem było dla mnie również to, że tak naprawdę to każdy bohater jest wykreowany w taki sposób, iż w trakcie lektury kilkakrotnie zmieniamy o nich zdanie. Tu nic nie jest oczywiste, łatwe, ani takim, jak się wydaje.

Autorka kreśli życie codzienne bohaterów z ich problemami, niekiedy bardzo bolesnymi i trudnymi. Jednakże nie zapomina, by pokazać nam również i te piękne strony życia, bo mimo wszystko takie ono jest. Powieść dostarczyła mi wiele skrajnych emocji i uczuć. Miłość i nienawiść, lojalność i zdrada, współczucie i odrzucenie - tu wszystko wygląda jak w kalejdoskopie. Kłamstwa, sekrety, niedomówienia, intrygi, zaskakujące zwroty akcji - tu nie ma miejsca na banalność czy nudę.

"Miałaś rację, mówiąc, że miłość polega nie na namiętności, lecz na lojalności i trwaniu przy tej drugiej osobie."

To historia pokazująca jak życie weryfikuje nasze priorytety, plany i marzenia. Każdy dzień nas zmienia oraz nasze postrzeganie pewnych rzeczy. Uświadamia jak ważna jest rozmowa, szczerość, zaufanie i zrozumienie w związku. Bez wątpienia książka zmusza do przemyśleń i refleksji.

"Kłamstwa od serca" to poruszająca, dojrzała powieść udowadniająca, że prawdziwa, bezwarunkowa miłość potrafi wybaczyć wszystko. To książka o potrzebie akceptacji i wsparcia ze strony rodziny, szczerej przyjaźni, kruchości życia. Polecam!

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-06-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Wiosna, 2001 rok. Cecily Gardner siedzi samotnie w barze, kwestionując swoje życie. Czuje się samotna, tęskni za swoimi bliskimi i zastanawia się, czy podjęła dobrą decyzję, rozstając się ze swoim wieloletnim partnerem, Matthew.

Gdy już ma zadzwonić do Matthew, tajemniczy mężczyzna jej tego odradza. Spędzają razem noc, choć to nie była noc pełna uniesień. Grant, poznany w barze, jest prawdziwym gentelmanem i chce zaczekać z wielkimi krokami. Pomiędzy tą dwójką rozwija się uczucie – coś zupełnie innego i niespotykanego. Niestety Grant znika nagle w chaosie wydarzeń z 11 września. Obawiając się najgorszego, Cecily dostrzega jego twarz na plakacie zaginionej osoby.

Ta książka była dla mnie perfekcyjna. Bardzo chciałam zatopić się w romansie, choć historia wcale nie jest prosta i idealna. Wątek z atakami terrorystycznymi z 11 września był smutny i przytłaczający, strach i niepokój dotyczące swoich bliskich, niepewność, co to wszystko przyniesie… Jednak uważam, że Emily Giffin świetnie to wplotła w fabułę, odzwierciedlając realizm tamtych wydarzeń.

Giffin ma bardzo lekkie pióro i pisze w bardzo przyjemny sposób. Czytelnik się zatapia i przepływa do końca powieści, nim się obejrzy. Bardzo łatwo wtopić się w życie bohaterów, może nawet z którymś się utożsamić.

Autorka opowiada słodko-gorzką historię miłosną, w której nie brakuje zwrotów akcji, kłamstw, intryg i bezwarunkowej miłości, która wszystko przebacza. Ostatecznie nie mogłam prosić o lepsze zakończenie! Polecam!

Sto dni po ślubie
Emily Giffin 0
Okładka ksiązki - Sto dni po ślubie

Ślub bierze się z miłości i z wiarą we wspólną przyszłość z ukochanym mężczyzną. A jeśli to za mało? A jeśli kochamy więcej niż raz? Sto dni po...

Coś pożyczonego
Emily Giffin0
Okładka ksiązki - Coś pożyczonego

Co myślicie o dziewczynie, która idzie do łóżka z narzeczonym najlepszej przyjaciółki? Czy granica między tym, co dobre i złe, naprawdę...