Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki

Liczy się tylko numer 1!

Kobiety, które walczą to seria niezwykłych wywiadów przeprowadzonych przez Sylwię Chutnik z kobietami, które, zawodowo lub amatorsko, uprawiają sporty walki. Jak wygląda walka i trening? Dlaczego atrakcyjne i młode dziewczyny wybrały ten ,,niekobiecy", konfrontacyjny i brutalny sport?

Wśród rozmówczyń są zawodniczki: Joanna Jędrzejczyk, Agnieszka Rylik, Sylwia Kusiak, Agnieszka Niedźwiedź, Gabriela Kuzawińska, Iwona Guzowska, Ewa Brodnicka, Sylwia Zaczkiewicz (również trenerka, która prowadzi klub Zaciśnięte Pięści), trenerki: Joanna Piotrowska (WenDo) i Jolanta Wasilewska (krav maga). Oprócz nich autorka rozmawiała z kobietami, które trenują hobbystycznie - pisarką Grażyną Plebanek, dziennikarką, blogerką i pisarką - Małgorzatą Halber oraz Natalią Fiedorczuk - pisarką, piosenkarką, instrumentalistką i autorką piosenek.

MOCNE STRONY KSIĄŻKI:

oPortret zbiorowy środowiska reprezentatywnego dla potrzeb i aspiracji młodych kobiet ukazany poprzez  losy indywidualne

oNowa kobiecość: adrenalina, siła, rywalizacja, sprawczość, samorealizacja

oZnana pisarka (i bokserka) jako wyrazicielka środowiska

Informacje dodatkowe o Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2017-11-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki

Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki - opinie o książce

Avatar użytkownika - teresakielb
teresakielb
Przeczytane:2020-07-05,

Świetna pozycja! Jest to książka, która motywuje do walki. Nie tylko w sztukach walki, nie tylko w sporcie. Ta książka motywuje do walki w życiu bez względu na to, co się dzieje. Dowiedziałam się także ciekawych rzeczy na temat zawodowego sportu, a także biografii wielu mądrych kobiet. W książce jest opisane także dążenie kobiet do praw w sportach walki co jest bardzo ciekawe i cieszę się, że aktualnie sytuacja się zmieniła i możemy bez problemu trenować boks. Płeć piękna ma moc!

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek
Sylwia Chutnik0
Okładka ksiązki - Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek

Specjalne wydanie bestsellerowej serii inspirującej dzieci na całym świecie! Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek to entuzjastycznie przyjmowana...

Dintojra
Sylwia Chutnik0
Okładka ksiązki - Dintojra

Czasami największą zemstą jest po prostu przeżyć. Na własnych zasadach, wbrew trudnościom, nie pytając o zgodę. Czasem, jak w przypadku Dzidki, nadejście...