Kobiety z odzysku. Podłe intrygi

Tom 5 cyklu Kobiety z odzysku

Agata spełnia się zawodowo jako wedding planner i układa sobie życie bez oczekiwań na fajerwerki. Zuzka natomiast niezmiennie uczestniczy w rehabilitacji Ahmeda, niestety stopniowo traci motywację. Jego zdrowotna przypadłość mocno komplikuje wspólne życie. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Przemek. Zuzka nie kryje zainteresowania atrakcyjnym znajomym. Czy wyjazd do Egiptu pomoże wyjaśnić nękające ją kwestie? Czy Agata wreszcie da szansę miłości? Czy knute przez wrogów podłe intrygi finalnie doczekają się wyjaśnienia?

Po raz kolejny zapraszamy do świata Zuzki, Gośki, Felicji i Agaty. To frapująca i pełna przygód opowieść o przyjaźni, zaufaniu i o tym, co w trudnych chwilach bywa naprawdę ważne.

Informacje dodatkowe o Kobiety z odzysku. Podłe intrygi:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-05-14

Kup książkę Kobiety z odzysku. Podłe intrygi

Kobiety z odzysku. Podłe intrygi - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-07-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Nie nawykła dzielić włosa na czworo i brała życie takim, jakie jest. Z każdej porażki umiała wycisnąć coś dobrego ".

Może w życiu nie mam takiego szczęścia, ale do czytania pięknych książek mam chyba dar:-) Zaręczam z ręką na sercu, że każdego wciągną perypetie przyjaciółek. Są zwariowane, szalone ale i szczere we wszystkim co robią. Kocham postać Zuzki, zresztą nie da się inaczej. Jest miła, ciepła, towarzyska i prostolinijna. Ma swoje zasady i robi co może by się ich trzymać. Jest to tom piąty, nie znam wcześniejszych, ale jeśli istnieją przypadki, to pragnę cztery pozostałe tomy nadrobić. W tej części Zuza czuwa nad ukochanym, który po wypadku stracił pamięć. To związek niecodzienny, gdyż on jest innego wyznania, a ona dobitnie zaznaczyła, że nie pozwoli się zamknąć w domu, otoczyć chustą i rodzić niewiadomo ile dzieci. Tutaj mamy mały zarys tego, o czym były wcześniejsze tomy, ale reszta pozostaje tajemnicą.
Wracając do Zuzanny, jeśli już ktoś musiał przeżyć przygodę życia, to z pewnością ona. Los lubi płatać jej figla i wydaje się, że chyba nigdy nie przestanie. By dopilnować własnych interesów wyjeżdża z kraju wprost w ramiona swoich przyjaciółek. Po drodze jednak co rusz spotyka przystojnego mężczyznę, który jest nią zafascynowany. Ona stara się coraz bardziej ograniczyć ich kontakty, gdyż wciąż w głowie ma Ahmeda. Jednak los za sprawą kilku mężczyzn i bójki, ponownie ich ze sobą łączy. Czy więc oznacza to coś więcej? Czy da się ułożyć życie, kiedy niczego nie można na spokojnie zaplanować? No przepadłam z tą książką. Jest tak lekko i zwyczajnie napisana. Każda z postaci jest inna i bardzo charakterystyczna. Opowieść przypomina mi nieco serię arabską pani Majewskiej, naprawdę warto poznać pozytywnie zakręcone dziewczyny, które mogą na siebie liczyć. Wspierają się zawsze i mają czas na rozwiązanie problemów. Są dla siebie jak siostry, a ich przygody mogą przytrafić się każdemu. Nie mam słów jak bardzo mi się podobała, dlatego naprawdę polecam każdemu, by ją przeczytał:-)

Pokochałam nasze bohaterki już w poprzednich tomach. Z wielką ochotą śledziłam i obserwowałam ich dalsze losy, które oczywiście nie mogły obyć się bez mniejszych i większych przygód.
Zuzka nadal stara się wspierać Ahmeda w leczeniu, aczkolwiek jej pokłady cierpliwości maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie na horyzoncie pojawia się przystojny Przemek, który trochę namiesza jej w głowie. Agata wciąż stawia opór zalotom Andrzeja, ale jedno wydarzenie, które przyprawi ją niemalże o zawał serca, zmieni jej postrzeganie pewnych spraw. Również u Gośki i Felicji ciągle coś się dzieje.

„- Ech… - Zuzka pogładziła palcem ozdobną ramkę i odstawiła zdjęcie na swoje miejsce. W tej chwili wiele by dała, by było jak kiedyś. By choć na chwilę powrócić nad tamten basen i poczuć to, co wtedy.”

Choć uwielbiam wszystkie dziewczyny, to chyba właśnie do Zuzki mam największy sentyment. Kobieta, która nie może przeżyć normalnie chociażby jednego dnia, gdyż zawsze pakuje się w jakieś tarapaty. Ma to jednak swoje zalety, bo dostarcza nam tym całkiem sporo emocji. Polubiłam w niej to, jak bardzo była oddana Ahmedowi i że pomimo trudności ona się tak łatwo nie poddawała i walczyła o miłość swojego życia. A kiedy znalazła się w opałach nie załamywała rąk, tylko kombinowała jak by tu podejść intruza.

Izabella Frączyk po raz kolejny zabiera nas w świat kobiet dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Gdy coś się dzieje, one nie zwlekają tylko starają się chwycić „byka za rogi”. Ich siła przyjaźni z każdym kolejnym dniem tylko się umacnia i pokazuje nam, że na prawdziwych przyjaciół możemy liczyć zawsze. Bo choćby się paliło i waliło, one staną na głowie, by ten pożar ugasić.

„- Chodzi o to, że ja nie jestem z kamienia. Wszyscy myślą, że zawsze dam radę. Że nigdy świadomie nikogo nie skrzywdzę i nie zdradzę. Że jestem najbardziej lojalną i najuczciwszą osobą na świecie, a jestem jedynie zwykłą kobietą, która czasem już nie ma siły być tylko dla innych. Mam powyżej uszu bycia wieczną twardzielką. Na dłuższą metę to naprawdę bywa cholernie męczące.”

Nie zabraknie również wątku romantycznego. Czasem dajemy opór tym, których w gruncie rzeczy powinniśmy trzymać blisko siebie. A zdajemy sobie z tego sprawę wtedy, kiedy tę osobę możemy stracić. Życie ludzkie naprawdę jest kruche i nie warto marnować z niego ani chwili.
Zuzka jak zwykle wpadnie w tarapaty. Czy sobie z nimi poradzi? I czy odzyska miłość swego życia?

Autorka świetnie wykreowała postacie w swojej powieści. To takie ludzkie osoby stworzone z krwi i kości, które czasem miewają też gorsze dni. Z całą pewnością da się je polubić. Cała powieść napisana jest lekkim językiem, dzięki czemu czyta się błyskawicznie. A kiedy czyta się ostatnią stronę to przychodzi żal, że trzeba się już rozstać z bohaterami.
Również występujące w książce intrygi nadały jej nieco charakteru.

Zdecydowanie lubię twórczość i pióro Izy, więc chętnie będę sięgała po kolejne książki.

"Podłe intrygi" to intrygująca powieść o kobietach i ich życiowych perypetiach, pokazująca nam, że w życiu ważna jest zarówno miłość jak i przyjaźń. Lekka, przyjemna i niesamowicie wciągająca historia. Polecam całą serię Kobiety z odzysku.

,,Podłe intrygi" to piąty tom kultowej serii Kobiety z odzysku autorstwa Izabelli Frączyk. W tej części niekwestionowany prym wiedzie ulubienica czytelniczek - Zuzka. Kobieta przebywa w Szwajcarii wraz z Ahmedem, który w wyniku wypadku częściowo utracił pamięć i niestety nie pamięta również ukochanej...

Kobieta stara się wspierać partnera w powrocie do zdrowia jest już jednak mocno zmęczona sytuacją, która trwa już dłuższy czas i przytłoczona brakiem postępów oraz niepewnością co do wspólnego jutra, gdyż nikt nie wie na kiedy Ahmedowi wróci pamięć i czy koniec końców na pewno tak właśnie się stanie.

Dla odreagowania i sprawdzenia sytuacji w swojej firmie Zuzka postanawia na jakiś czas wrócić do Polski i odetchnąć pod opiekuńczymi skrzydłami Gośki i Feli. Tymczasem wartę przy Ahmedzie przejmuje Kerima, która ma zabrać go do Egiptu, gdzie według lekarzy może być łatwiej odzyskać mężczyźnie utracone wspomnienia...

Tymczasem Zuzka podczas lotu do kraju poznaje mega przystojnego i sympatycznego Przemka i jak to z Zuzką bywa staje się to początkiem lawiny różnorodnych wydarzeń i wynikających z nich zawirowań w życiu kobiety.

Po pewnym czasie nieco zregenerowana psychicznie bohaterka wraca do Egiptu by ostatecznie rozmówić się z Ahmedem w kwestii ich przyszłości... Jednak czekając na bardziej sprzyjające okoliczności do rozmowy nasza bohaterka przez zupełny przypadek wpada w sam środek nikczemnego spisku...

Gdy Fela i Gośka całkowicie tracą z nią kontakt jak zwykle niezawodne ruszają z odsieczą do Egiptu.

Chcecie wiedzieć co z tego wszystkiego wyniknie? W co tym razem wplątała się Zuzka? Czy Ahmed odzyska pamięć i kto knuje za plecami naszych bohaterów? Jeśli Wasza odpowiedź na postawione pytania brzmi tak to zapraszam Was serdecznie do lektury finalnego tomu Kobiet z odzysku.

W powieści tej znajdziecie trzymające czytelnika w napięciu perypetie bohaterów, umiejętnie wykreowane machinacje, miłość, przyjaźń ponad wszystko oraz mnóstwo dobrego humoru oraz całą masę wakacyjnego, letniego luzu.

Autorka po raz kolejny dała popis świetnie wykreowanej opowieści, która łączy w sobie wiele misternie splecionych elementów. Opisane są w niej różnorodne ludzkie losy i choć poruszone tematy są bardzo różnego kalibru to całość świetnie nadaje się na urlopową i ogólnie relaksującą lekturę.

Aż mi żal rozstawać się z przyjaciółkami... A Wam gorąco polecam lekturę niniejszej serii.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Avatar użytkownika - karolinamazur
karolinamazur
Przeczytane:2023-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Z miłością pod wiatr
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Z miłością pod wiatr

Piąty tom serii "Stajnia w Pieńkach".W Nowy Rok pieńkowskie grono przyjaciół z optymizmem snuje plany na nadchodzące miesiące. Miejscowa farmaceutka Olga...

Jak u siebie
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Jak u siebie

Dobro zawsze powraca Tylko nigdy nie wiesz kiedy... Eliza miała wszystko, czego chciała. Stabilny związek, mieszkanko na warszawskiej Starówce i...