Kocia magia

„Kocia magia” to nie tylko zbiór cennych rad, jak wychować zdrowe i szczęśliwe koty. To również inspirująca historia o tym, jak kot pomógł odnaleźć sens życia zagubionemu człowiekowi, uzależnionemu od alkoholu i narkotyków.

Jackson Galaxy, gwiazda programu „Kot z piekła rodem”, zwany jest zaklinaczem kotów, kocim behawiorystą, łapiduchem czy terapeutą. Dawniej był nieodnoszącym sukcesów muzykiem rockowym, nie radzącym sobie z uzależnieniami. Zatrudnił się w schronisku, usiłując znaleźć sens swojego istnienia w opiece nad zwierzętami. Wszystko odmieniło się, gdy trafił tam nieokiełznany kot Benny z roztrzaskaną miednicą, z którym nikt nie potrafił nawiązać kontaktu – oprócz Galaxy’ego. Teraz koci tata opowiada historię, jak dwie załamane istoty pomogły sobie nawzajem stanąć na nogi. Wyznaje, czego przez trzynaście lat ten niezwykły kot nauczył go o życiu, miłości i wychodzeniu z nałogów.

Poradnik zawiera wiele wskazówek i wnikliwych uwag Galaxy’ego, które pozwolą zrozumieć, czego kot potrzebuje, aby wieść zdrowsze i szczęśliwsze życie. Autor tłumaczy też, co na kontakcie z tymi zwierzętami zyskują ludzie. Galaxy wyjaśnia, dlaczego kotom nie można usuwać pazurów, czemu muszą codziennie polować oraz jak zapewnić im bezpieczne i wygodne terytorium. W książce można znaleźć opis niezwykłej metody komunikowania się z kotami, uspokajania ich i zapoznawania się z nimi. Nie brakuje tu również wskazówek dotyczących odpowiedniej diety, zabawy, a nawet interpretacji kocich odgłosów. Galaxy podaje gotowy przepis, jak wychować kota i sprawić, by życie z nim stało się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Informacje dodatkowe o Kocia magia:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-04-30
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7778-765-6

Kup książkę Kocia magia

Kocia magia - opinie o książce

Avatar użytkownika - KKS
KKS