Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta

Tom 2 cyklu Kocie opowiastki

Koty są niezwykłymi bohaterami książeczek dla dzieci, bo podobno są też niezwykłymi domownikami, zupełnie innymi od pozostałych domowych przyjaciół. Nigdy nie miałam kota, ale utkwił mi w pamięci fragment wiersza/piosenki F. J. Klimka idealnie pasujący do tych wesołych kocich opowieści:
(...) Bo koty są dobre na wszystko:
na wszystko co życie nam niesie,
bo koty, to czułość i bliskość
na wiosnę, na lato, na jesień. (...)

Opowiastki to krótkie pięknie ilustrowane historie dla dzieci w wieku 3-5 lat. Koci narrator Gucio wprowadza nas w codzienne przygody kociej rodzinki zabawnie opisując codzienność. Opowiadania spodobają się nie tylko kociarzom. A chociaż czasem tekstu jak dla maluchów jest sporo bo każde opowiadanie liczy około 2-3 strony to prosty język i miłe dla oka ilustracje pozwolą na skupienie uwagi. Nie znamy pierwszej części Kocich opowiastek, ale z pewnością każdą z nich można czytać oddzielnie.
Gucio opowiadanie historyjek rozpoczyna od swojego powrotu do domu prawdziwych kociarzy Magdy i Tomka oraz kociej rodzinki. Nowy dom nie był bowiem przyjazny dla kotka który nie nauczył się korzystania z kuwety... Gucio opowiada historyjki o swoim kocim rodzenstwie m.in o Łatku, który zaprzyjaźnił się z psem Miką i o ich łobuzowaniu, o Peli która uwielbia wędrówki i brudzenie się na dworze, o Batmanie u jego nowej rodzinki. Są też opowieści sprzed lat - wspomnienia kociej mamy opowiadane kotkom na dobranoc m.in. o juce i rododendronie oraz o tym dlaczego już nie ma ich w domu oraz opowiadania o przygodach kociej babci Feli. A także opowiadania o Kici i Funi - pierwszych kotach Pani Magdy i Pana Tomka - na szczęście niegroźny upadek z balkonu oraz wakacje na wsi. Zaskoczyły nas też rozdziały o... Świętach Bożego Narodzenia 😍 już dzisiaj polecamy zakup dla maluchów i czytanie w świątecznym okresie o zabawnych kocich przygodach podczas np. ubierania choinki. Choć i wiosną miło czyta się zimowe przygody. Ta książeczka to całoroczny zbiór kocich opowiadań bo dotyczą kociego życia o każdej porze roku.
Urocza książeczka dla przedszkolaków 🙂 Ilustracje Kasi Nowosielskiej na pewno spodobają się dzieciakom bo są urocze i dostosowane do tekstów opowiadań.

Informacje dodatkowe o Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta:

Przeczytane:2021-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam, książki dla dzieci 2021,

(...) Bo koty są dobre na wszystko:
na wszystko co życie nam niesie,
bo koty, to czułość i bliskość
na wiosnę, na lato, na jesień. (...)

Gucio opowiadanie historyjek rozpoczyna od swojego powrotu do domu prawdziwych kociarzy Magdy i Tomka oraz kociej rodzinki. Nowy dom nie był bowiem przyjazny dla kotka który nie nauczył się korzystania z kuwety... Gucio opowiada historyjki o swoim kocim rodzenstwie m.in o Łatku, który zaprzyjaźnił się z psem Miką i o ich łobuzowaniu, o Peli która uwielbia wędrówki i brudzenie się na dworze, o Batmanie u jego nowej rodzinki. Są też opowieści sprzed lat - wspomnienia kociej mamy opowiadane kotkom na dobranoc m.in. o juce i rododendronie oraz o tym dlaczego już nie ma ich w domu oraz opowiadania o przygodach kociej babci Feli. A także opowiadania o Kici i Funi - pierwszych kotach Pani Magdy i Pana Tomka - na szczęście niegroźny upadek z balkonu oraz wakacje na wsi. Zaskoczyły nas też rozdziały o... Świętach Bożego Narodzenia ? już dzisiaj polecamy zakup dla maluchów i czytanie w świątecznym okresie o zabawnych kocich przygodach podczas np. ubierania choinki. Choć i wiosną miło czyta się zimowe przygody. Ta książeczka to całoroczny zbiór kocich opowiadań bo dotyczą kociego życia o każdej porze roku.
Urocza książeczka dla przedszkolaków ? Ilustracje Kasi Nowosielskiej na pewno spodobają się dzieciakom bo są urocze i dostosowane do tekstów opowiadań.

Kocie opowiastki
Magdalena Szczepańska0
Okładka ksiązki - Kocie opowiastki

Urocza historia pewnej kociej rodziny, która zamieszkała w szafie u pani Magdy i pana Tomka. Poznaj ich zwariowane przygody i przeczytaj o tym, jak uczą...

Projekt ŚWIĘTA
Magdalena Szczepańska0
Okładka ksiązki - Projekt ŚWIĘTA

Bohaterami są dzieciaki mieszkające w jednej kamienicy - w różnym wieku (od 4 do 10 lat), znają się z podwórka, z przedszkola, ze szkoły, z zajęć dodatkowych...