Kontrapunkty (I). W odbiciu

Jakub Małecki, jeden z najzdolniejszych młodych pisarzy, mistrzowsko łączy gatunki literackie, oferując brawurową mieszankę powieści obyczajowej, groteski i magicznego realizmu.

Młode małżeństwo przeżywające kryzys, kobieta pogodzona ze śmiercią i pijak topiący w butelce swoją straszną przeszłość - niespodziewanie tracą życia, które znali. Na tle ludzkich losów czają się potwory: my sami, w odbiciu, widziani oczyma innych.

Informacje dodatkowe o Kontrapunkty (I). W odbiciu:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2011-10-14

Kup książkę Kontrapunkty (I). W odbiciu

Kontrapunkty (I). W odbiciu - opinie o książce

Młode małżeństwo przechodzi kryzys. Znajomi, przyjaciele, członkowie rodziny umierają w dziwnych okolicznościach. Przepowiednie, okrucieństwa, koszmary. Kim są ludzie z otoczenia, kto tak naprawdę jest potworem? Powieść obyczajowa połączona z elementami realizmu magicznego, groteski.

Polecam.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Legimi,

Jedna z pierwszych książek mojego ulubionego autora.
Historia opowiedziana z punktu widzenia kilku osób, których losy się przeplatają.
Mamy tu młode małżeństwo, które musi zmierzyć się z wieloma problemami: zdradą, poważnym wypadkiem, śmiercią bliskich, alkoholizmem. Mamy tu tajemniczego Pielgrzyma, którego życie również jest pełne bólu i zawirowań.
Autor opowiada o zwykłych ludziach i problemach dnia codziennego, i już wyczuwa się ten jego magiczny styl i wrażliwość :)
Mnie się podobała ta lektura, choć nie jest łatwa w odbiorze. Bowiem życie każdego z nas ma różne odbicia, i to od nas zależy, jak na nie spojrzymy i jak je ostatecznie będziemy widzieć.

Ślady
Jakub Małecki0
Okładka ksiązki - Ślady

Wielobarwny i zaskakujący kalejdoskop ludzkich życiorysów. Koniec świata za każdym razem wygląda inaczej. Jest pędzącą kulą, błyskiem szkła, odgłosem...

Święto ognia
Jakub Małecki0
Okładka ksiązki - Święto ognia

Tata tanczy za szyba. Podnosi rozmazane przez deszcz rece i kołysze rozmazana przez deszcz głowa, ma zamkniete oczy i ja w koncu też zamykam swoje, i spie...