Kraina Lodu. Światła Północy. Podróż do świateł Północy

Wyrusz w podróż razem z ulubionymi bohaterami ,,Krainy Lodu"!

Kristoff chce zabrać Annę, Elsę, Olafa i Svena na kryształową ceremonię, coroczną uroczystość trolli, która odbywa się zawsze pod koniec jesieni przy blasku zorzy polarnej. Będzie w niej uczestniczyć mały troll Skałek... o ile rozbłyśnie jego ostatni kryształ. Aby to się stało, Skałek musi udowodnić, że potrafi wytropić w górach Bazaltara. Czy z pomocą przyjaciół uda mu się tego dokonać?

W dodatku ciemne chmury zasłaniają niebo i nie widać zorzy, a koniec jesieni jest tuż-tuż... Czy ceremonia w ogóle się odbędzie? Sprawdź to i przekonaj się, że każda przygoda jest pełna niespodzianek!

Informacje dodatkowe o Kraina Lodu. Światła Północy. Podróż do świateł Północy:

Kraina Lodu. Światła Północy. Podróż do świateł Północy - opinie o książce

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Synek czyta,
Kristoff sprawia Annie, Elzie, Olafowi i Svenowi wielką niespodziankę. Zaprasza ich na coroczną, kryształową ceremonię, która odbywa się zawsze pod koniec jesieni przy blasku zorzy polarnej w Dolinie Trolli. Przyjaciele poznają małego trolla Skałka, któremu brakuje jednego kryształu, aby zdobyć promocję do drugiej klasy. Aby go zdobyć, musi wytropić w górach Bazaltara. Kristoff i jego przyjaciele postanawiają wyruszyć wraz z sympatycznym trollem w podróż. Tik-tak, czas ucieka. Czy sympatycznemu trollowi uda się uaktywnić kryształ tropiciela? Czy zorza polarna się pojawi? Czy ceremonia w ogóle się odbędzie? "Podróż do świateł Północy" to aż 160 stron ciekawej opowieści o przygodach Elzy, Anny i ich przyjaciół. Na końcu książki mamy 8 kolorowych stron o zorzy polarnej. Młodzi czytelnicy przyswoją sobie sporo informacji o tym fascynującym zjawisku świetlnym. Krótkie rozdziały oraz duża i wyraźna czcionka zachęci dzieci do samodzielnego czytania. Podoba mi się niebanalna szata graficzna. Pozycja dedykowana jest dla dzieci w wieku powyżej 8 lat, ale mój 5-latek świetnie się bawił podczas lektury i nie przeszkadzało nam, że nie ma kolorowych ilustracji. Książka przypadnie do gustu wszystkim sympatykom Krainy Lodu. Polecamy.
Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2017-02-28, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Światła Północy w Arendelle Kolejna urzekająca historia wprost z Krainy Lodu! :) Nasi bohaterowie tym razem biorą udział w kryształowej ceremonii w Dolinie Trollów. Jeden z nowych małych przyjaciół, troll Skałek ma jednak problem - jego kryształ nie świeci... Na domiar złego zorza polarna, niezbędny element ceremonii, nie pojawiła się jeszcze na niebie! Przyjaciele wyruszają na wyprawę, która ma przynieść wszystkim szczęśliwe zakończenie... :) Elza, Olaf, Kristoff, Anna - czy jest jeszcze ktoś, kto ich nie zna? ;) Kraina Lodu wciąż niepodzielnie rządzi sercami dzieciaków :) I nic dziwnego, historie z Arendelle są przesympatyczne. A uśmiech dziecka na widok kolejnej książeczki o jego ulubionych bohaterach - bezcenny! :) Polecam! Dziękuję Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/02/podroz-do-swiate-ponocy-suzanne-francis.html Zapraszam!
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-11-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Przyjemne, z duchem zimy i przygód, ale jednak widać, że skierowane do młodziutkiego odbiorcy, mimo to fajnie było kolejny raz spotkać bohaterów Krainy Lodu i tym razem dowiedzieć się czegoś więcej o trollach - w filmach nie było zbyt dużo o nich powiedziane. Nieporadność Skałka jest urocza - to takie dziecko w całej grupie, którym każdy się opiekuje, ale on odwdzięcza się czym tylko może - swoimi najcenniejszymi kryształami i pięknie rozwija się pod wpływem przeżywanych wydarzeń. Można poczytać dzieciakom przed snem :)

Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-07-10, Przeczytałam, przeczytane w 2017,
Venice art and architecture
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Venice art and architecture

Over 650 illustrations present a wide panorama of architecture, sculpture and painting in the City of the Lagoon, which have largely been preserved until the present day....

ALBO albo. Cywilizacja i płeć
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - ALBO albo. Cywilizacja i płeć

wiat współczesny, a w związku z tym także psychologia, na nowo odkrywa płeć i jej wielorakie uwarunkowania. Co znaczy słowo "kobieta"? Co znaczy...