Królowa Malroncja

Wyobraźcie sobie świat, nad którym władzę odzyskała natura, gdzie dorośli zamienili się z powrotem w dzikusów, dzieci zaś potworzyły bandy, aby przetrwać, gdzie każdy spacer staje się niebezpieczną wyprawą, a każdy przeżyty dzień urasta do rangi wyczynu. Świat zalany oceanem lasu, zamieszkany przez przerażające stwory, wstrząsany dziwacznymi prądami, przeniknięty nową energią. Nowy świat, gdzie trójka bohaterów usiłuje omijać pułapki zastawiane przez tajemniczą królową, która zaciekle dąży do ich zguby: Malroncję. Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie... Zanurzcie się w Innym Świecie. [Wydawnictwo Sonia Draga, 2011]

Informacje dodatkowe o Królowa Malroncja:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2011 (data przybliżona)

Kup książkę Królowa Malroncja

Królowa Malroncja - opinie o książce

Avatar użytkownika - just1morechapter
just1morechapter
Przeczytane:2017-08-03, Ocena: 5, Czytam,

Historia przedstawia losy nastolatków, którzy zmagają się z życiem w świecie, w którym zaczęła rządzić natura. Nie ma elektroniki, samochodów, czy miast. Sam Nowy Jork stał się zwykłą kupą gruzu porośniętą wszelkimi gatunkami roślin. Zwierzęta i roślinność uległa mutacji. Od teraz pies może być wielkości konia, a drzewo wielkości bloku. Większość dorosłych zginęła podczas potężnej burzy, a ci co przeżyli zamienili się albo w bezmózgich Żarłoków, albo w nienawidzących dzieci Cyników. Przetrwali tylko nastolatkowie i dzieci, którzy łączą się w grupy i tworzą bezpieczne osady. Sami siebie zaczynają nazywać Piotrusiami- dziećmi, które nigdy nie chcą dorosnąć. Największą osadą jest osada Eden i właśnie do niej w trzecim tomie trafiają nasi bohaterowie.

Matt, Amber i Tobias znaleźli się w Edenie po zakończeniu trwającej podczas drugiego tomu, podróży na południe. Wyruszyli w tą podróż po to by dowiedzieć się dlaczego królowa cyników Malroncja obsesyjnie poszukuje Mata. Jak się domyślacie nie wszystko poszło po ich myśli. To co zobaczyli w mieszczącym się na południ mieście cyników zmroziło im krew w żyłach. Dorośli, którzy kiedyś sami posiadali własne potomstwo zamienili się w prześladujących dzieci psychopatów. Bicie i wykorzystywanie stało się dla nich jedyną słuszną formą traktowania młodszych.

To co napisałam, to tylko okruszek tego co stworzył Chattam. Fabuła jest naprawdę obszerna. Wiele postaci, wiele różnych wątków i wiele wydarzeń. Wszystko to ostatecznie tworzy pewną spójną całość. Nie chcę, a raczej nie mogę napisać więcej, ponieważ byłoby to zbyt wielkim spojlerem.

Spędziłam wraz z tą książką świetny czas. Nieźle wkręciłam się w akcję i na pewno sięgnę po inne książki tego autora. Jeśli przeczytaliście pierwszą część i nieprzypadła wam ona do gustu, to spróbujcie sięgnąć po następne, myślę, że spodobają wam się bardziej.

Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, "Wyzwanie - fantastyka 2017", Mam,
Sięgając po "Królową Malroncję" spodziewałam się czegoś więcej. Akcja tylko chwilami naprawdę zaskakiwała, ale to zdecydowanie za mało. Przez większość książki przebrnęłam, tylko dlatego, że liczyłam na jakieś fascynujące zakończenie. Ale i tu się zawiodłam. Jedynym elementem, ratującym powieść, są bohaterowie. Dorośli, którzy stracili wspomnienia i obwiniają o to dzieci. Dzieci, które boją się dorosnąć i stać się Cynikami. Książka została napisana bardziej jako zapowiedź, przedsmak kolejnej części. Po przeczytaniu jej możesz albo znielubić twórczość Chattam albo sięgnąć po kolejna część, licząc na coś więcej.
Drapieżcy
Maxime Chattam0
Okładka ksiązki - Drapieżcy

Skrywający się wśród okropności nieokreślonej wojny psychopata dziesiątkuje szeregi młodych żołnierzy, straszliwie ich okaleczając. Porucznik Frewin i...

Trylogia zła (#2). W ciemnościach strachu
Maxime Chattam0
Okładka ksiązki - Trylogia zła (#2). W ciemnościach strachu

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych ludzie znikają bez śladu. Julia, którą znaleziono nagą i oskalpowaną, gdy błąkała się po ulicach Nowego Jorku...