Królowa w jaskini

Pewnej nocy Franka ma sen o cudownej królowej, która mieszka w ciemnej jaskini ukrytej głęboko w lesie. Postanawia sprawdzić, czy to tylko sen i wyrusza do lasu ze swoimi młodszymi siostrami, Carmelą i Tomasiną. W trakcie podróży przez pokrzywy i zarośla świat się zmienia. Po drodze spotykają stworzenia, które zachwycają, i bestie, które przerażają. Dziewczynki uczą się, jak być odważnymi i jak stawiać czoła swoim lękom. A królowa? Cóż, to, co znajdują w jaskini, jest chyba najbardziej nieoczekiwaną rzeczą ze wszystkich... W autorskim debiucie Júlia Sarda snuje fascynującą i sugestywną opowieść o dorastaniu. Tworzy baśniową scenerię, która zarazem uwodzi i niepokoi. Przygoda trzech sióstr jest w książce pretekstem do pokazania bogatej w znaczenia podróży przez dojrzewanie.

Informacje dodatkowe o Królowa w jaskini:

Wydawnictwo: Tako
Data wydania: 2023-10-05
Tytuł oryginału: The Queen in the Cave

Kup książkę Królowa w jaskini

Królowa w jaskini - opinie o książce

"Królowa w jaskini" to literacka podróż do krainy wyobraźni, która przenosi czytelnika w magiczny świat przypominający książki z naszego dzieciństwa. Júlia Sard?, autorka tej niezwykłej opowieści, w towarzystwie ilustracji Sinja Danowski, odwołuje się do nostalgicznych wspomnień i kreuje narrację, która niczym opowiadana przez babcię historia na dobranoc, skrywa w sobie baśniowy urok.

Pewnego dnia Franka budzi się dziwnie zaniepokojona. Śniła jej się tajemnicza królowa zamieszkująca jaskinie położoną w najciemniejszym zakątku lasu. Dziewczynka wraz z dwiema odważnymi siostrami wyrusza w pełną przygód wyprawę w poszukiwaniu  zagadkowej postaci. Im głębiej w las tym bardziej niepokojąco. Czy uda im się odnaleźć królową?

Książka emanuje baśniową scenerią oraz mrocznym i tajemniczym klimatem, który przyciąga czytelnika niczym magnes. To opowieść pełna intrygujących metafor, wielowymiarowych historii na pograniczu jawy i snu, zagadek oraz nieszablonowych wydarzeń pozostawiających miejsce dla własnych interpretacja. Bohaterki uczą się stawiać czoło lękom, odważnie mierząc z nieznanym. Podróż w głąb  lasu zmienia życie Franki sprawiając, że odkrywa nową siebie, dorastając i podążając własną ścieżką niezależnie od sióstr.

"Królowa w jaskini" to opowieść, pełna fantazji, która zarówno czaruje, jak i niepokoi, zostawiając czytelnika z refleksją nad własnymi marzeniami i pragnieniami.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;