Królowie i Królowe Europy. Od średniowiecznych tyranów po szalonych monarchów

Pomiędzy splendorem i wyrafinowaniem monarchii Europy kontynentalnej kryły się historie skandalu, tajemnic i machlojek. Mroczne strony historii - Królowie i królowe odsuwa na bok blichtr, pozwalając na trzeźwe spojrzenie na to, co naprawdę działo się w korytarzach, sypialniach i lochach europejskich władców, od wczesnego średniowiecza po dziś dzień.

Obejmując całą kontynentalną Europę, opowieść ta obejmuje spalenie Templariuszy, pale Vlada Palownika, krwawe kąpiele Elżbiety Batory, kobieciarstwo Ludwika XV, zagadkę Człowieka w Żelaznej Masce, nieudaną aferę miłosną Ludwika I, samobójczy pakt austro-węgierskiego księcia Rudolfa i trudne życie oraz tragiczną śmierć monakijskiej księżnej Grace.

Historie morderstw, obłędu, obsesyjnej miłości i koszmarnych tortur uzupełniają problemy dynastii, kazirodztwo i imperia, oparte o przykłady z Hiszpanii, Belgii, Rumunii, Szwecji, Niderlandów i Austro-Węgier, Niemiec oraz Francji. Bogate ilustracje z epoki, a także współczesne fotografie zdobią całą książkę.

Mroczne strony historii - Królowie i królowe tworzy fascynujący portret mrocznej strony europejskich monarchii.

Informacje dodatkowe o Królowie i Królowe Europy. Od średniowiecznych tyranów po szalonych monarchów:

Wydawnictwo: Mak Verlag
Data wydania: 2013-09-09
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Królowie i Królowe Europy. Od średniowiecznych tyranów po szalonych monarchów

Królowie i Królowe Europy. Od średniowiecznych tyranów po szalonych monarchów - opinie o książce