Krótka historia czasu

Czy wszechświat miał początek i będzie miał kiedykolwiek koniec? Czy czas może być odwrócony?

Krótka historia czasu to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata. Autor wykracza poza teorię względności, mechanikę kwantową i wielki wybuch, aby sięgnąć do "tańca geometrii", który doprowadził do powstania wszechświata, krainy zjawiskowych zdarzeń fizyki cząstek elementarnych, w której materia zderza się z antymaterią. Ta fascynująca książka umożliwia poznanie ogromu przestrzeni międzygalaktycznej.

Informacje dodatkowe o Krótka historia czasu :

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2018-06-11
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: The Short History of Time

Kup książkę Krótka historia czasu

Krótka historia czasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - QarpiQ
QarpiQ
Przeczytane:2020-12-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Naukowe, Przeczytane wszystkie razem,

A więc, od czego by tu zacząć. Można powiedzieć, że teraz spoleruję kierunek mojej recenzji no ale cóż, a więc książka jest GENIALNA. Dzięki niej można więcej zrozumieć na temat fizyki, nawet powiem, że więcej zrozumiałam z tej książki niż z lekcji fizyki w szkole. Książka odpowiada na nurtujące pytania wielu ludzi i odpowiedzi według mnie są wystarczające, są tak wytłumaczone, że zrozumie to każdy. Także szczerze polecam wszystkim nawet osobom, które nie lubią fizyki.

Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2016-03-20,
Po przeczytaniu tej książki stwierdzam, że pomimo iż uczę się na uczelni technicznej i posiadam pewną wiedzę z zakresu fizyki ogólnej i chemii kwantowej, to tak naprawdę do pełnego zrozumienia tych zagadnień dużo mi jeszcze brakowało i dalej brakuje. Steven Hawking zdecydowanie jest jedną z najważniejszych postaci kręgu naukowego naszych czasów, nie tylko za jego wielki wkład w rozwój nauki, ale również za umiejętność wytłumaczenia trudnych zagadnień w prostych słowach. Polecam i osobom 'w temacie' jak również laikom, którzy nie boją się poznać własnego świata.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2015-06-26,
Po przeczytaniu tej książki nie mogę w żadnym razie powiedzieć, że zrozumiałam prawa fizyczne rządzące naszym światem. Ta książka wręcz odwrotnie uświadamia jak mało się wie.. jedynym pocieszycielem jest fakt iż sami fizycy nie mogą ogarnąć wszystkiego - na co dowodem jest omawiana przez Hawkinga próba stworzenia ogólnej teorii wyjaśniającej prawa Wszechświata.
Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2020-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Świetna książka. Lepsza niż się spodziewałam. Nawet osoby nie mające podstaw z fizyki doskonale zrozumieją jej zawartość. Niestety czym bliżej końca tym więcej informacji, nazwisk,m danych przez co coraz trudniej jest się połapać w tym wszystkim. Nie jest to książka do przeczytania na raz. Wymaga ciszy i spokoju.

Avatar użytkownika - Foxie
Przeczytane:2017-07-03, Ocena: 5, Przeczytałem,
Przewodnik po Wszechświecie
Stephen Hawking0
Okładka ksiązki - Przewodnik po Wszechświecie

Wszystko, czego potrzebujesz do podróży w czasie i przestrzeni Wyobraź sobie, jakby to było - chodzić po Ziemi cztery i pół miliarda lat temu? ...

Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata
Stephen Hawking0
Okładka ksiązki - Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata

Nie tak dawno temu w całkiem nieodległej galaktyce naukowcy postanowili zmierzyć się z siłami natury, zarówno tymi, których działanie możemy obserwować...