Krwawe wino

W głowie Alexandry Clarkson pojawiają się przerażające wizje i krwawe sceny. Dziewczyna usiłuje znaleźć racjonalne wytłumaczenie. A może to umysł płata jej figle, przywołując straszliwe obrazy z czasów, gdy badała sekty i rytuały religijne? Jednak gdy jej matka Patsy popełnia samobójstwo, nie zostawiwszy żadnej wiadomości, Alex zaczyna podejrzewać, że prześladują ją zapomniane wydarzenia z dzieciństwa. Detektyw Daniel Reed był ostatnią osobą, która rozmawiała z Patsy. Wyjawia Alexandrze przerażającą tajemnicę matki z przeszłości. Razem jadą do Kalifornii, krainy wina, by odkryć prawdę o tragedii sprzed lat. Ledwie jednak tam się pojawiają, Alex zostaje wciągnięta w poszukiwania obłąkanego zabójcy.

Informacje dodatkowe o Krwawe wino:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2010 (data przybliżona)

Kup książkę Krwawe wino

Krwawe wino - opinie o książce

Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2015-04-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek - 2015,
Typowa lekka książka sensacyjna Eriki Spindler. Fabuła ciekawie zbudowana, aczkolwiek nie jest to książka, która pozostanie na długo w umyśle czytelnika. Plusem na pewno jest prosty język, dzięki czemu szybko się czyta.
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Wypożyczona,
Moje pierwsze spotkanie z twórczością Eriki Spindler. Muszę przyznać, że udane i mam ochotę na więcej.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Alexandra jest specjalistka od rytuałów religijnych. Dziewczyna miewa koszmarne wizje. Kiedy dowiaduje się samobójstwie matki, postanawia odkryć tajemnice z przeszłości, które mogły mieć na to wpływ. Choć thrillery Erici Spindler są do siebie pod pewnymi względami bardzo podobne (zazwyczaj śmierć bliskiej osoby powoduje, że młoda kobieta powraca do rodzinnych stron, by odkryć tajemnicę) to nigdy nie są nudne. Wartka akcja sprawia, że nie można się od nich oderwać.
Avatar użytkownika - siloe
siloe
Przeczytane:2013-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Jedyne co mogę powiedzieć o tej książce to, to że jest niesamowita. Bardzo przyjemnie się ją czytało. Postacie były dobrze scharakteryzowane, bez sztucznych matactw. Zbrodnie w tle z winoroślami i dobrym winem wyszły ze smakiem autorce. Sprytnie skupiała uwagę na treści i z wielkim trudem odrywałam się do czytania. To naprawdę książka na bezsenne noce, jak dobry film. Mimo intryg i tajemnic lektura jest lekka i przyjemna. Z zapałem rozwiązywałam zagadki z przeszłości wraz z Alexandrą.
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Ocena: 6, Czytam,
Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Wątek kryminalny połączony z poszukiwaniem własnej tożsamości przez Alex - kobietę, która, jako małe dziecko widziała gwałt swojej przyszywanej siostry, a także której mały braciszek zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Wraz z toczącą się akcją zamieniałam się w detektywa, chcącego rozwikłać zagadkę. Nic nie udało mi się wcześniej odgadnąć. Autorka poprowadziła fabułę tak, by na każdym kroku zaskoczyć czytelnika.
Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2020-01-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Właśnie skończyłem czytać kolejną książkę Eriki Spindler ,pt. "Krwawe wino", i kolejny raz się nie zawiodłem, bo to naprawdę bardzo dobra książka. Przeczytałem już sporo książek tej pisarki, bo dobrze pisze. Mogę jej książki polecić każdemu, nie tylko fanowi kryminałów. To tyle.

Miałam tak długą przerwę w kontakcie z książkami pani Spindler, że prawie już zapomniałam jak dobrze są one napisane. " Krwawe wino" to połączenie kryminału, obyczajówki i odrobiny romansu. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem co powoduje, że czyta się ja bardzo szybko. I po raz kolejny okazuje się, że przeszłość nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć a odkrywanie zaszłych tajemnic niesie za sobą nieprzewidywalne konsekwncje. Polecam.

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - powieści obyczajowe,
Krwawe wino Autor: Erica Spindler tłumaczenie: Agnieszka Andrzejewska tytuł oryginału: Blood Vines wydawnictwo: G+J data wydania: 18 maja 2011 ISBN: 978-83-62343-88-1 liczba stron: 496 W głowie Alexandry Clarkson pojawiają się przerażające wizje i krwawe sceny. Dziewczyna usiłuje znaleźć racjonalne wytłumaczenie. A może to umysł płata jej figle, przywołując straszliwe obrazy z czasów, gdy badała sekty i rytuały religijne?Jednak gdy jej matka Patsy popełnia samobójstwo, nie zostawiwszy żadnej wiadomości, Alex zaczyna podejrzewać, że prześladują ją zapomniane wydarzenia z dzieciństwa. Detektyw Daniel Reed był ostatnią osobą, która rozmawiała z Patsy. Wyjawia Alexandrze przerażającą tajemnicę matki z przeszłości. Razem jadą do Kalifornii, krainy wina, by odkryć prawdę o tragedii sprzed lat. Ledwie jednak tam się pojawiają, Alex zostaje wciągnięta w poszukiwania obłąkanego zabójcy. Jak to ujęła Alex Kava, jest to "znakomita lektura na jedną bezsenną noc". Ma całkowitą rację. Mnie wystarczyło 5 godzin takiej bezsennej nocy; nie mogłam się powstrzymać, by nie przeczytać tej powieści za jednym zamachem. Tajemnica za tajemnicą, sekrety z przeszłości pojawiające się na każdej stronie, morderstwa i mnóstwo podejrzanych. To jest to, co lubię najbardziej. Książka trzyma w napięciu do samego końca, ciągle się coś dzieje, nie ma w niej miejsca na odrobinę nudy. Przynajmniej ja nie nudziłam się ani trochę. Panią Spindler i jej twórczość zaczynam lubić coraz bardziej smile.
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2016-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Fortuna
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Fortuna

Matczyna ofiara... Grzeszna obsesja... Desperacka walka o przetrwanie... Skye Dearborn dobrze wiedziała, czego sobie życzy. Odkrycia sekretów z przeszłości...

Jesteś jak ogień
Erica Spindler0
Okładka ksiązki - Jesteś jak ogień

Becky Lynn Lee była nikim. Każdy mógł ją bezkarnie skrzywdzić, złamać jej życie. Miała jednak swoje marzenia. Kiedy więc uznała, że nic jej nie trzyma...