Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne

Poznaj sekrety magii czarownicy wszechczasów - legendarnej Baby Jagi! Otwórz jej księgę czarów i odkryj prawdziwe słowiańskie praktyki magiczne. Znajdziesz wśród nich nieznane dotąd zaklęcia, obrzędy, rytuały, symbole magiczne, czy zaklinania, które są domeną szeptuch i podstawą medycyny ludowej. Usiądź wygodnie i wysłuchaj opowieści tej słowiańskiej wiedźmy o narodzinach słońca, duchach czy magicznych stworzeniach, takich jak rusałki lub Domowik. Poznaj skuteczne sposoby na wzmocnienie swoich zaklęć, np. dzięki wypowiadaniu ich na rozdrożu. Naucz się od Baby Jagi tworzenia amuletów i talizmanów, wianków z ziół, a nawet motanek, które pozwolą ci na kontakt z przodkami. Odkryj piękno i potęgę tradycyjnej słowiańskiej magii!

Informacje dodatkowe o Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-10
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Baba Yaga's Book of Witchcraft: Slavic Magic from the Witch of the Woods
Tłumaczenie: Knockenhauer Kamila

Kup książkę Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne

Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2024-01-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2024,

"Księga Czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne" jak sam tytuł wskazuje jest to książka o dawnych praktykach i wierzeniach dotyczących Słowian. Można znaleźć tutaj informacje jak wykonać magiczny ścieg, motankę, jest też informacja o magii rozdroży, magicznych słowach, jak wykonać magiczną żywność, mamy tutaj również rozdział o ołtarzu, piecu, wrzecionie, dekorowaniu jajek, krośnie, włosach, moździerzu i tłuczku, Matce Ziemi, łaźni, wodach życia i śmierci, kościach, kole, kim jest Domowik i  Lisowik oraz Rusałki i wiedźma. Każdy rozdział rozpoczęty jest fragmentem baśni o Babie Jadze, a następnie zapoznajemy się z konkretną praktyką magiczną. Mamy tutaj przykłady, odrobinę historii oraz opis i zastosowanie magiczne każdej z rzeczy. Wszystko jest przejrzyście opisane, łatwo znaleźć potrzebne informacje, jeśli chcemy do jakichś wrócić. W książce znajdują się też ilustracje ułatwiające wykonanie np. motanki lub wianka. Można tutaj znaleźć dużo ciekawostek na temat dawnych wierzeń i praktyk z nimi związanych. Książka jest interesującym zbiorem dawnych praktyk magicznych, o których informacje zachowały się do naszych czasów. Sama książka przypomina intrygującą baśń i tak też ją się czyta, niczym fantastyczną opowieść, ale też jest to lektura wciągająca i warta uwagi. Ot, taka ciekawostka o magicznych praktykach i wierzeniach.

,,Księga czarów Baby Jagi" to połączenie formy beletrystycznej z poradnikiem, gdyż każdy rozdział rozpoczyna się od krótkiej bajki, której wątek nawiązuje do tego, o czym w kolejnym akapicie będzie opowiadać Baba Jaga. Dzieli się ona swoją mądrością zdobytą od kilku pokoleń przodków, swojej mamy, babuszki i potężnej magię ,,wszystkich kości wszystkich babuszek, które zaprowadziły mnie aż do pierwszej z nich, Baby Jagi"

Warto zauważyć, że całość została wydana w dużym formacie, na dobrym, białym papierze, na którym tekst wydrukowano wyraźnie. Dominuje w nim kolor czerwony, którym oznaczone są ramki wzorowane na ukraińskich motywach, oraz tekst opowiadający o losach Wasyliny. Jej historię autorka napisała wzorując się na słynnej baśni pt.: ,,Wasylisa Piękna." Poznajemy jej dzieje stopniowo, wnikając w dawny świat naszych przodków i ucząc się współgrać z naturą, wykorzystując jej dary.

To niezwykła publikacja o słowiańskich wierzeniach i praktykach, którą czyta się niczym dobrą baśń, zabierającą nas do minionego świata, o którym warto pamiętać. Bez naszych przodków i dawnej wiary nie byłoby dzisiejszej kultury. Madame Pamita pięknie przekazała mnóstwo ciekawych informacji o ukraińskiej kulturze, tradycjach i wiedzę, która była dawniej przekazywana ustnie. Ta wiedza odeszła wraz nastaniem chrześcijaństwa, ale dzięki takim książkom jak ,,Księga Baby Jagi", możemy ponownie sięgnąć po informacje o symbolice i tradycji wschodnioeuropejskiej, która jest także elementem naszych wierzeń i są obecne do dziś.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2023/02/1307-ksiega-czarow-baby-jagi-i.html