Księga Życia

Poruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze, nienawiści i strachu Elias Ein, samotny emeryt, pod koniec życia postanawia przeprowadzić się do małego miasteczka w Austrii. W swoim nowym domu odkrywa schody prowadzące do dużej biblioteki. Tam jego uwagę przykuwa jedna z książek. Nie jest to zwykła książka, lecz Wielka Księga Życia, święte dzieło, w którym sam Bóg zapisuje przeznaczenie każdej istoty ludzkiej... Przeglądając kolejne wpisy w księdze, Elias odnajduje życiorysy swoich rodziców, przyjaciół, postaci historycznych. Elias jest tym bardziej zafascynowany swym odkryciem, że nieziemska moc tajemnej księgi pozwala mu wpływać na bieg Historii. Czy Eliasowi uda się zmienić tragiczny los jego bliskich i jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić? Czy uda mu się zmienić bieg Historii?

Informacje dodatkowe o Księga Życia :

Tłumaczenie: Małgorzata Tryc-Ostrowska
Ilustracje:Mariusz Banachowicz/Davide Nadalin

Kup książkę Księga Życia

Księga Życia - opinie o książce

Minęło sporo dni odkąd zakończyłam czytanie tej pozycji i skoro ją pamiętam, to chyba znaczy, że nie należy do najgorszych:)

Przyznaję, język tragiczny, jakby ją pisał nastolatek, prosty, bez opisów i żadnego polotu ale....

ale historia piękna, nietuzinkowa, dajaca do myślenia na każdym polu. Proponuję czytając ruszyć wyobraźnię i nie czepiać się autora. Czytać między wierszami a na pewno odkryjecie cel, do którego pisarz zmierzał.

Avatar użytkownika - mapi
mapi