Kwiaty na stepie

Wspomnienia lwowianki, której szczęśliwe dzieciństwo przerwała wojna.Cała jej rodzina została wywieziona do Kazachstanu. Jak sama pisze: „dzięki Opatrzności Bożej przeżyłam sześć lat w skrajnej nędzy, głodzie i ciężkiej pracy”. Książka powstała na prośbę wnuków: „Babuniu, opowiadaj o stepie, wielbłądach, lepiankach, zachodach słońca i groźnych buranach, o tym, jak byłaś głodna. Ty na pewno jeszcze więcej pamiętasz...”

Informacje dodatkowe o Kwiaty na stepie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1997 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7031-258-6

Kup książkę Kwiaty na stepie

Kwiaty na stepie - opinie o książce

Avatar użytkownika - martyna071095
martyna071095
Przeczytane:2015-05-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Bardzo ciekawa ksiązka, jest pewną autobiografią autorki, która wspomina swoje bardzo ciężkie dzieciństwo i drogę do dojrzałości w czasie wojny i przesiedlenia wraz z nią rodziny. Bardzo smutna historia kończąca się szczęśliwym zakończeniem jak i również wspominanie przez autorkę pielgrzymki Ojca Świętego do miejsca zesłania Polaków i nie tylko oraz odwiedzenia przez autorke miejsc w których mieszkała na zesłaniu po 60 letniej nieobecności
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Audiobooki 2014,
Nie spodziewałam się zupełnie, że lektura tej książki poruszy każdy skrawek mojego serca. Niewiele książek potrafi wywoływać tyle uczuć, nawet jeśli chodzi o pozycje autobiograficzne i wspomnieniowe. "Kwiaty na stepie" są doskonałym przykładem lektury dla każdego, dorosłego i dziecka, mężczyzny i kobiety. Jestem pewna, że nikogo nie pozostawi obojętnym. Autorka przekazuje nam tak wiele emocji, nie budząc przy tym litości, a jedynie podziw i ogromną serdeczność. Polecam, bo tej książki się nie zapomina.
Avatar użytkownika - karolinamazur
karolinamazur
Przeczytane:2023-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę otrzymałam od niewidomego sąsiada Krzyśka, który nie ocenia książek po okładce (ta jest nijaka, nie przyciągnie współczesnego czytelnika), ale jest bardzo wzruszająca i opisuje nieprawdopodobną historię Basi, wywiezionej wraz z rodziną na syberyjski step.

Avatar użytkownika - Antosia
Antosia