Las pełen przygód

,,Las pełen przygód" to historia skierowana do dzieci (9+). Opowiada o potędze miłości, marzeń i sile nadziei.

Dziesięcioletni Tomek ucierpiał w wypadku samochodowym i przebywa w szpitalu. Nie odwiedzają go rodzice, bo i oni są ranni. Chłopiec jest wystraszony i czuje się bardzo samotny. Z czasem udaje mu się jednak odzyskać spokój ducha, a pomaga mu w tym las, do którego przenosi się mocą wyobraźni. W lesie chłopiec spotyka swoją rówieśniczkę - Mariam. Okazuje się, że dziewczynka leży na tym samym oddziale szpitalnym co Tomek, a zarazem trafia do tej samej przestrzeni marzeń. Mariam jest Gruzinką, której mama wyemigrowała do Polski. Dzieci przeżywają kolejne leśne przygody. Oboje niosą pomoc zwierzętom, a te ofiarowują im głęboką przyjaźń i radość. W zielonym lesie Tomek i Mariam odnajdują żywe źródło nadziei.

Ta książka otwiera małych czytelników na wiarę, nadzieję i miłość i pomaga im uwierzyć w cuda, a także uwrażliwia ich na piękno przyrody i bogactwo lasu, który jest domem dla wielu roślin i zwierząt, a ludziom niesie prawdziwe ukojenie.

Informacje dodatkowe o Las pełen przygód:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-09-25

Kup książkę Las pełen przygód

Opinie o książce - Las pełen przygód

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Spacer po lesie nie tylko dotlenia mózg, ale także zmniejsza zmęczenie, złość i podenerwowanie, obniżając tym samym poziom stresu. W książce Las pełen przygód Marek Stokowski zabiera czytelnika w niezwykłą podróż do miejsca, gdzie uspokajająco szumią drzewa, na każdym kroku spotkać można coś niezwykłego i wiele się nauczyć. Na poduchach z mchu i wrzosów, w otoczeniu sosen, dębów, buków oraz modrzewi, leżał Tomek. Choć w zwyczajnym życiu zderzenie z furgonetką odebrało mu zdolność chodzenia, w tajemniczym lesie tak nie było: tajemniczy las podarował Tomkowi wszystko to, co potrzebne mu było do szczęścia: słońce, szum drzew, poczucie wewnętrznego uspokojenia. W lesie niczego się nie bał, przeszkody wydawały się łatwe do pokonania. To właśnie w lesie Tomek napił się źródlanej wody, po czym stanął na własnych nogach. A stał tak mocno i pewnie, jak stoją sosny i modrzewie. No, teraz to już mógł szaleć z radości! I szalał, a wraz z nim szalały zwierzęta, ptaki oraz Mariam – dziewczynka, która podobnie jak on szukała powrotu do zdrowia. Wzajemnie się wspierali, zaprzyjaźnili ze zwierzętami (nawet z łosiem łopataczem Albertem, dzięciołem Edkiem i budzącym respekt niedźwiedziem – tatą Wojtka i Agaty), naprawiali to, co zniszczył podstępny Vandalo (prawidłowo kojarzy czytelnik łącząc jego imię z wandalizmem). Kto wyciągnął korek z dna rzeki? (bardzo wstydziły się bobry, że przegapiły chwilę kradzieży). Czy to właśnie Vandalo

Las pełen przygód - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-11-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Las pełen przygód" to ciepła, poruszajca historia o chłopcu, który miał wypadek i leży w szpitalu. Czuje się samotny, ponieważ jego rodzice również zostali poszkodowani w tym wypadku. Nikt go nie odwiedza. Dziesięciolatek ma jednak coś co nikt mu nie odbierze. Wyobraźnie. Przenosi się on do lasu, w którym poznaje dziewczynkę, Mariam. Oboje pomagają zwierzętom naprawić rzekę. Okazuje się bowiem, że ktoś wyciągnął korek z jej dna i nie ma wody.

Książka przeznaczona jest dla dzieci 9-12 lat i myślę, że młodsze mogą nie zrozumieć przesłania jakie płynie z jej kart. Uwrażliwia ona na piękno przyrody. Pomaga otworzyć się najmłodszym na miłość, wiarę i nadzieję. Jest ona z gatunku tych co zmuszają do refleksji. Tutaj pokazuje, że warto cieszyć się z tego co mamy. Że warto cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Przygody Tomka potrafią złapać za serce i napajają optymizmem.

Bardzo polecam tę niesamowitą książkę.

Samo-loty
Marek Stokowski0
Okładka ksiązki - Samo-loty

Okęcie, lato 1970 r. Marcin usiłuje wyzwolić się od PRL-owskiej rzeczywistości spod znaku późnego Gomułki. Ucieka przed lękami i upokorzeniami w...

Kino krótkich filmów
Marek Stokowski0
Okładka ksiązki - Kino krótkich filmów

Człowiek i pies – bohaterowie poprzedniej powieści Stokowskiego – wyruszają w drogę na północ. Ich zimowa wędrówka przez puszczę na krawędzi...