Legendy Alrunu

Wynalezienie sposobu na zamianę metalu w złoto to marzenie pokoleń alchemików i tysięcy ludzi, którzy chcieli łatwo się wzbogacić. Takie samo pragnienie pchało do działania Anastasiusa, starego maga z opowiadania „Narzędzie Vullgora”, umieszczonego przez Oktawiana Nadgórskiego w zbiorze „Legendy Alrunu”.

Życie starca toczyło się utartym torem od nadziei do porażki, aż do dnia, kiedy usłyszał, że leżąca na północy wyspy wieś Ultor została w krótkim czasie opuszczona przez wszystkich mieszkańców. Podobno ludzie zaczęli nagle masowo chorować, umierało bydło, a to, które przeżyło, nie dawało mleka, a rybacy nie mogli złowić ani jednej ryby. Anastasius postanowił wyjaśnić zagadkowe zdarzenie i znalazł na wyspie kamień z napisem informującym, że był tu kiedyś gaj bóstwa zwanego Vullgorem.

Zaintrygowany sprawdził, że Vullgor był bogiem ognia i zniszczenia, a co najważniejsze - posiadał magiczny młynek, , nazywany „narzędziem Vullgora”, dzięki któremu mógł każdy metal przemienić w złoto.

Anastasius ruszył więc na poszukiwania tajemniczego bóstwa, które pokonać można było tylko podstępem, oraz udał się do złotej wieży, gdzie miał znajdować się magiczny młynek. Czym się to wszystko skończyło, dowiedzieć się można we wspomnianym zbiorze sześciu opowiadań.

Informacje dodatkowe o Legendy Alrunu:

Legendy Alrunu - opinie o książce

Cienie i Mroki
Oktawian Nadgórski0
Okładka ksiązki - Cienie i Mroki

W otaczającym nas świecie czasem pojawiają się przedmioty, artefakty, które otwierają nam drogę do zupełnie innego wymiaru… Podobnie jest...