Lider 2.0

Lider: przywódca, szef, autorytet. To osoba, która zarządza władzą udzieloną mu przez zespół i wykorzystuje ją do osiągnięcia celu zespołu. Bez lidera grupa nie jest w stanie funkcjonować. Bycie liderem to dar, umiejętność, z którą niektórzy się rodzą, a inni nie. Ale można się tego nauczyć.

W tej książce Bernardo Stamateas przedstawia zasady i praktyczne narzędzia, które pomagają pokonać przeciwności losu i poprawić komunikację w zespole, zaangażowanie i wydajność.

-Zarządzaj mocą, którą dają ci ludzie,

-Odpowiednio wydawaj polecenia,

-Skutecznie przekazuj innym wiedzę, ale i cały czas się ucz,

-Zbuduj świetny zespół.

Pomóż grupie uwolnić pełny potencjał i razem osiągnijcie nadzwyczajny sukces!

Informacje dodatkowe o Lider 2.0:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2024-02-14
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Liderazgo exitoso

Kup książkę Lider 2.0

Lider 2.0 - opinie o książce

„Lider 2.0” to książka autorstwa Bernarda Stamateasa, która traktuje o tym, jak sprawdzić się w roli przywódcy grupy. Lider z reguły kojarzy nam się z osobą, która znajduje się na stanowisku kierowniczym, czy dyrektorskim. Z reguły jest to oczywiście prawda, ale nie do końca. Każda grupa ma lidera i jest tak również w każdej rodzinie, związku, wśród przyjaciół i znajomych, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Lider nie jest stanowiskiem, które człowiek może otrzymać, ale można je sobie wypracować tak, że grupa sama zdecyduje o jego wyborze.
Bernard Stamateas w swojej książce w bardzo fajny, lekki i przyjemny sposób porusza temat przywództwa w grupie. Pokazuje, jak często z tym faktem się spotykamy, niemal w każdej płaszczyźnie swojego życie i codziennie. Książka porusza wiele bardzo ważnych tematów, w których autor przybliża problemy, z którymi musi mierzyć się lider. Zarządzanie nie jest łatwe, a lider grupy mierzy się z wieloma problemami, bo to on buduje zespół, przydziela wszystkim zadania, jego zadaniem jest wypracowanie odpowiedniej współpracy, czy komunikacji, aby współpraca, wzajemne kontakty były na tyle udane, że zespół będzie bez problemu dążył do wyznaczonych sobie celów, realizując je i pnąc się w górę.
Autor podkreśla, że aby umiejętnie móc dowodzić grupą, to w pierwszej kolejności należy skupić się na sobie. Lider bowiem musi być uporządkowany, potrafić zapanować nad swoimi emocjami, umieć podejmować decyzje pod wpływem presji i stresu, nad którym powinien zapanować, a także musi umieć przyjąć zarówno pochwałę, jak i krytykę. Lider również musi słuchać, nie może uważać siebie za przywódcę, który nigdy się nie myli, ale przede wszystkim sam musi umieć współpracować z innymi.
Ta książka odnosi się zarówno do sfery zawodowej, jak i prywatnej, a czytając, możemy dostrzec, co sami powinniśmy w sobie poprawić, aby stać się dobrymi liderami, niezależnie od tego, co w życiu robimy.
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem książki. Kolejny wspaniały poradnik, po który miałam przyjemność sięgnąć i z którego z pewnością wiele skorzystam!

Bycie liderem to bardzo ważna funkcja, a jednocześnie niemała odpowiedzialność. To właśnie na nim spoczywa zarządzanie grupą, to on jest odpowiedzialny za jej funkcjonowanie, efekty w pracy itp. Tylko jak być takim liderem, aby zespół uważał go za dobrego. Z pomocą przychodzi Bernardo Stamateas autor książki „Lider 2.0”.

Co znajdziemy w książce? Wiele istotnych, wręcz cennych informacji dla Liderów. Dowiemy się między innymi, jak pokonać przeciwności niektóre losu, poprawić komunikację w zespole, a także zaangażowanie oraz wydajność. Jest o zarządzaniu mocą, którą dają ci ludzie, odpowiednim wydawaniu poleceń, skutecznym przekazywaniu innym wiedzy, budowaniu świetnego zespołu.

Książka napisana jest w sposób konkretny, bez zbędnego rozciągania. Moim zdaniem to spora zaleta.

„Lider 2.0” to książka, która według mnie będzie sporą pomocą dla każdego, kto jest liderem. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Czy każdy nadaje się na lidera?

Wychodzę z założenia, że aby coś polepszyć, należy zacząć od siebie.Moim zdaniem - każdy ma w sobie coś z lidera. Ta książka pozwala na poznanie sposobów zarządzania z różnych perspektyw, jej systemów, zalet i wad, dowiemy się, dlaczego istnieje lider, jak powinien motywować, delegować, efektownie nauczać, komunikować się, jak radzi sobie ze stresem i jakie znaczenie u lidera ma empatia. Przyjrzymy się też toksycznemu przywództwu i jego typom jak:
?lider narcystyczny
?lider psychopatyczny
?lider histrioniczny
?lider paranoiczny
?lider obsesyjny
?oraz więcej tendencji zachowań przywódców

Autor podsunie narzędzia na radzenie sobie z ludźmi konfliktowymi i skuteczne tworzenie zespołu oraz polepszanie wiedzy innych w pozytywnym środowisku.
Przebywa się w towarzystwie różnych osobowości i każda z nich ma w sobie coś korzystnego do zaoferowania z punktu widzenia lidera. Na ostatnich stronach znajduje się test dla czytelnika, dzięki któremu będzie w stanie określić, jakim jest typem lidera. Praca nad sobą to nieustanny proces, a otwarty umysł i chęć do zmian są często wyznacznikami sukcesu oraz zadowolonej grupy ludzi. Dobry lider ma wpływ na korzystny rozwój innych.

Wiedza w książce jest łatwa do przyswojenia i motywuje do działania. Krótkie rozdziały i część z pytaniami i odpowiedziami daje szansę na zatrzymanie się i przemyślenie ważnych zagadnień i strategii. Liderem nie jest się jedynie pracując w firmie, ale również będąc partnerem, rodzicem czy przyjacielem.
Mimo znaczącej ilości teoretycznych ciekawostek, jest to lekka i przyjemna lektura.

Kolejna fantastyczna pozycja, która na moją półeczkę o rozwoju osobistym.

Pozytywni ludzie
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Pozytywni ludzie

Bernardo Stamateas, psycholog, psychoterapeuta i seksuolog kliniczny, którego ksiązki cieszą sie w Polsce dużym powodzeniem, radzi, jak zmienić swoją osobowość...

Nadzwyczajny sukces
Bernardo Stamateas0
Okładka ksiązki - Nadzwyczajny sukces

Oto książka zawierająca proste techniki i strategie pomagające spełnić marzenia. Czy istnieją ludzie, którzy mimo trudnej przeszłości odnieśli sukces...