Limfa. Źródło energii i zdrowia

Mimo że limfa jest niezwykle istotna dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, to - niestety - na co dzień ją bagatelizujemy. A limfa prawie jak druga krew non-stop krąży w naszym organizmie, pomaga zwalczać drobnoustroje chorobotwórcze, komórki nowotworowe, od jej prawidłowego przepływu zależy praca wielu narządów. Gdy zawodzi układ limfatyczny, limfa nie może skutecznie wypełniać swoich zadań. Lisa Levitt Gainsley odkrywa przed nami wszystkie tajemnice układu limfatycznego, ale też pokazuje, jak skutecznie o niego zadbać.

Informacje dodatkowe o Limfa. Źródło energii i zdrowia:

Limfa. Źródło energii i zdrowia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zapraszam wszystkich na recenzję poradnika zdrowotnego, autorstwa @thelymphaticmessage pt. "Limfa. Źródło energii i zdrowia.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwomuza

W swoim poradniku autorka @thelymphaticmessage odkrywa przed czytelnikami tajemnice układu limfatycznego oraz podróży do zdrowia.

Dzięki lekturze czytelnik może poznać metody pobudzania krążenia chłonki w organizmie oraz automasażu. Automasaż limfatyczny wykonywany regularnie przeciwdziała gromadzeniu się toksyn w organizmie, wspomaga ich wydalanie. Niesamowicie poprawi nasze samopoczucie, odpręży, ale i skutecznie załagodzi fizyczne dolegliwości, co pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem.

Poznajemy techniki manualnego masażu limfatycznego zwanego drenażem. Po kilku sesjach zaobserwować można wyraźną poprawę. Sekwencje są opracowane w taki sposób, że czytelnik może być swoim własnym masażystą i uzdrowicielem. Na początku i końcu każdej sekwencji pobudzamy węzy chłonne. Powiększone węzły chłonne są sygnałem, że układ limfatyczny jest przeciążony.

Układ limfatyczny jest powiązany z każdym innym układem ludzkiego organizmu, nerwowym, trawiennym, hormonalnym, dlatego ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Warto jego usprawnieniem zająć się na co dzień. Wystarczy, że na automasaż poświęcimy od 3 do 5 minut dziennie, a poczujemy się lepiej.

Jak działa i dlaczego wywiera tak duży wpływ na nasze samopoczucie?

Limfa uważana jest za "drugi układ krążenia" płynie, tylko w jednym kierunku w stronę serca.

Podczas czytania książki wiele się dowiedziałam o układzie limfatycznym. Lektura jest bardzo dobrze wydana i zawiera pełen zestaw najlepszych sekwencji, wskazówek i może posłużyć jako kompendium wiedzy. Pierwsza część to podstawowe wiadomości na temat układu limfatycznego. Zrozumiemy dlaczego automasaż jest kluczowy dla utrzymania zdrowia. Druga część to sekwencje techniki głaskania. W trzeciej części mamy przedstawione codzienne rytuały, holistyczne podejście do zdrowia oraz przydatne ćwiczenia. W swojej książce autorka @thelymphaticmessage daje porady i instrukcje jak zadbać o swoje ciało i umysł. Zachęcam 🔥 wszystkich do przeczytania książki 😉.

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-05-01,

Lisa Levitt Gainsley „Limfa. Źródło energii i zdrowia” 💧

Uzyskaj promienną skórę, ujędrnij ją i zmniejsz stany zapalne, jednocześnie zwiększając odporność. Możesz to zrobić nie wychodząc z domu - za darmo!

Masaż limfatyczny różni się od większości masaży, działa na warstwę zapalną znajdującą się pod powierzchnią skóry.

Kiedy masujesz brzuch, możesz zwiększyć ruch ważnych narządów i poprawić trawienie. Wiele osób przechowuje stres w brzuchu, nie zdając sobie z tego sprawy. Kilkuminutowy masaż limfatyczny wokół okrężnicy pozwala zredukować tkankę tłuszczową z brzucha i zwiększyć energię. To dlatego po masażu limfatycznym widzisz bardziej płaski brzuch!

Oprócz szczegółowych instrukcji dotyczących samodzielnego masażu, książka stanowi dobrą podstawę do zrozumienia układu limfatycznego i jego znaczenia, a także dodatkowe wskazówki dotyczące jego pielęgnacji poza masażem. 👍

"Limfa. Źródło energii i zdrowia" to poradnik, który napisała Lisa  Levitt Gainsley, a każdy z nas powinien przeczytać.
Nie ukrywam, że sama niezbyt często sięgam po poradniki, niemniej jednak ten został napisany w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego.
Limfa i cały układ limfatyczny jak się okazuje jest w naszym życiu niezwykle ważny, choć przez ludzi zdecydowanie niedoceniany i zapomniany. Odpowiada on za nasze zdrowie, samopoczucie i odczucia. Jest odpowiedzialny za usuwanie nagromadzonych w organiźmie toksyn, które mogą być przyczyną wielu schorzeń, zaburzeń, czy złego samopoczucia.
Autorka w bardzo przyjemny sposób zapoznaje nas z budową i działaniem układu limfatycznego. Wprowadza nas w jego świat i uświadamia za co jest odpowiedzialny i co możemy zrobić, aby działał lepiej. Jestem pewna, że wiele osób, bo sama również się do nich zaliczałam przed sięgnięciem po ten tytuł, nie zdają sobie sprawy z wagi układu limfatycznego i tego jak wielką rolę odgrywa on w naszym organizmie. Autorka dokładnie nam go przedstawia, począwszy od organów, które wchodzą w jego skład poprzez dokładniejsze funkcjonowanie.
Po przeczytaniu książki jesteśmy zdecydowanie lepiej poinformowani, ale także mamy możliwość samemu zadbać o nasz układ limfatyczny, autorka bowiem w bardzo klarowny sposób przygotowała i przedstawiła możliwości samodzielnego wykonania masażu limfatycznego. Instrukcje rozpisane są na poszczególne partie ciała z dokładnym instruktażem od czego należy zacząć, w jakich miejscach wykonywać masaż, ale również z jakim natężeniem. Autorka informuje również kiedy takie zabiegi nie są zalecane, a kiedy wręcz wskazane. Dlatego w bardzo łatwy sposób możemy sami zacząć dbać o swój układ limfatyczny po przeczytaniu tego poradnika. Autorka przedstawia również inne ważne dla układu limfatycznego kwestie, jak dieta i produkty, które należy spożywać w zwiększonych ilościach, a które najlepiej wyeliminować z diety. Zwraca również uwagę na to jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i jak wielki ma wpływ na układ limfatyczny.
Jest to świetnie i bardzo przyjemnie napisany poradnik, który naprawdę warto przeczytać. Porady w nim zawarte mogą zainteresować każdego, a ich wprowadzenie w życie może usprawnić działanie naszego organizmu. Zdecydowanie polecam!!

Avatar użytkownika - beatastepien
beatastepien
Przeczytane:2022-04-10,

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-03-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

Słowo "limfa" wielokrotnie słyszałam w będąc w szkole, na lekcjach biologii, jednak szczerze powiedziawszy nie przywiązywałam wtedy większej uwagi do tego tamatu. Dzisiaj kiedy jestem już po lekturze poradnika "Limfa. Źródło energii i zdrowia" zdałam sobie sprawę jak ważnym czynnikiem jest limfa w naszym ogranizmie, bo przecież tak samo jak krew w nim krąży, a dodatkowo pomaga zwalczać drobnoustroje, a nawet komórki nowotworowe. Jak się okazuje praca wielu narządów w naszym ciele zależy właśnie od prawidłowego przepływu limfy. Z tego poradnika dowiemy się jak zadbać o układ limfatyczny, a zdrowie tego układu składa się z pięciu znaczących filarów: drenaża limfatycznego, diety i nawodnienia, pielęgnacji skóry i ciała, kompresjoterapii oraz aktywności fizycznej.
Super, że w książce znajdują się również ilustracje ukazujące gdzie w naszym ciele znajdują się elementy układu limfatycznego, dzięki temu dużo łatwiej i przyjemniej zrozumieć jego funkcjonowanie.
Poradnik ten będzie idealny dla osób chcących: poznać pracę swojego organizmu, zrozumieć jego działanie i zadbać o układ limfatyczny. Moja ocena to 7/10.

Jeśli lubicie dowiedzieć się czegoś nowego o nas samych to ten poradnik jest dla was. Mało kto wie czym jest limfa. Oczywiście pewnie na biologi cos tam było ale nie oszukujmy się jeśli nie studiowaliśmy biologi lub nie uczymy się jej obecnie najpewniej pojęcie zostało przez nas zapomniane, lub kojarzymy je ze słyszenia. No cóż, lata szkolne mam za sobą a z natury jestem humanistka i biologia mnie nie interesowała. Ten poradnik przeczytałam z ciekawością.

Autorka na sam początek przybliży nam czym ona jest. Cała książka jest napisana w przystępny sposób i dla osób którym anatomia jest obca, zrozumieją, w czym rzecz. Całość podzielona jest na trzy części, które dzielą się na rozdziały. Dwie pierwsze części mają po dwa rozdziały a trzeci to tylko jedne.

W części pierwszej dowiemy się co o limfie mówi nauka. W pierwszym rozdziale autorka opisze nam czym jest i za co odpowiada układ limfatyczny. W drugim przekaże nam jak układ limfatyczny wpływa na nasze zdrowie i jak możemy mu pomóc.

W części drugiej autorka naucz nas czym jest masaż limfatyczny. W przystępny sposób nie tylko za pomocą opisów ale także obrazków, których w poradniku sporo.

W ostatniej części dostaniemy porady, jakie zabiegi wpłyną pozytywnie na nasz układ limfatyczny. Dowiemy się np. co jeść, czego unikać, jakie zioła na nas wpłyną pozytywnie i w zasadzie, na co nam pomogą. Autorka wyjaśni nam, jaka aktywność fizyczna wpływa korzystnie na naszą limfę. Na końcu poradnika mamy słowniczek terminów, których autorka używa w przekazaniu nam wiedzy. To bardzo duży plus, bo możemy zerknąć i sprawdzić czym jej użyty termin.

Poradnik polecam każdemu, kto chce być zdrowy i poczytać o sposobach na jego poprawienie. Nie jest napisany w suchy naukowy sposób a znajdziemy tu wiele porad, które są nam opisane w przystępny sposób, a także opisane krok po krokach jak np. masaż limfatyczny. Do tego przekaz w formie obrazkowej urozmaica ten poradnik.

Avatar użytkownika - martynaaa
martynaaa
Przeczytane:2022-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Jeśli nie orientujesz się jak dbać o układ limfatyczny i nawet nie wiesz za bardzo jaką rolę w naszym organizmie odgrywa limfa to ta książka jest idealna dla Ciebie. Zdradzę Ci jedną ważną informację, układ limfatyczny oplata całe nasze ciało, a limfa pomaga zwalczać drobnoustroje chorobotwórcze, komórki nowotworowe jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to zapraszam do lektury ! Ponadto autorka pokazuje jak prawidłowo wykonywać masaż limfatyczny np na ból głowy oraz uwaga, uwaga na Pozbycie się KACA ?

Świetna książka, dzięki której dowiesz się mądrościowych rzeczy, a także dzięki wykonywaniu masażu polepszy się twoje samopoczucie ?

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-03-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję wydawnictwu Muza

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie ten poradnik. Jest napisany w sposób czytelni i zrozumiały dla każdego, a uwierzcie mi - jest w nim bardzo dużo terminów medycznych. Autorka zadbała o to by trafić do każdego. Pani L. L. Gainsley stosuje liczne porównania jak np. porównanie ludzkiego organizmu do stacji benzynowej, dzięki czemu łatwiej jest nam sobie uświadomić czym jest Limfa, jakie ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak odczytać sygnały, jakie wysyła nas organizm, że dzieje się coś złego i jak sobie z nimi radzić.

Jest bardzo zadowolona, że ten poradnik trafił w moje ręce, ponieważ jest liczny w przykłady masażu różnych części ciała w zależności od tego co akurat nam dolega. U mnie w rodzinie jest to wciąż nawracający katar i zapalenie zatok. Mieszkam również w mieście o dość dużym natężeniu zanieczyszczeń a masaż np. części brzucha pozwala nam usunąć toksyny jakie przedostają się do naszego organizmu. Autorka uświadamia nas również, że większość z nas źle oddycha. Tak, tak - źle. Ja osobiście już wiedziałam, że robię to źle wcześniej. I nauczona mnie oddychać poprawnie właśnie na ćwiczeniach, które są takie same jak mnie rehabilitowano.

Żyjemy w świecie gdzie nieodłącznym jego elementem jest stres. Zwłaszcza teraz, gdy z jednej strony nadal panuje epidemia a z drugiej sytuacja za granicą. To wszystko rodzi stres i niepokój, do tego dochodzą nasze prywatne zmartwienia. Autorka podpowiada jak sobie z nim radzić i jak się relaksować i wyciszyć.

Przykładów na rodzaje masażu i na co one pomagają mogłabym wymienić wiele. Jeśli chcecie je poznać musicie sami przeczytać ten poradnik, który na prawdę daje nam wiele do myślenia by zmienić trochę nasz tryb życia i odżywiania się.

Niestety taki masaż nie jest przeznaczony dla każdego, ale o tym też pisze autorka i szczegółowa opisuje kto nie powinien go robić. Uważam jednak, że i takie osoby powinny pomimo wszystko sięgnąć po tę książkę, bo oprócz dość obszernie opisanych technik masażu, są też porady jak w inny sposób radzić sobie z toksynami i stresem itp.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Limfa, inaczej chłonka, zapewnia nieustanną odnowę. Wszystkie komórki są w niej dosłownie skąpane. Niestety zbyt często się ją lekceważy, choć jest brakującym ogniwem, gwarancją zdrowia".

Już na samym wstępie autorka przedstawi nam cały układ limfatyczny i wytłumaczy co takiego czyni w naszym organizmie. W dziale pierwszym poznamy wszystkie podstawowe informacje odnośnie układu limfatycznego, poprzez opis zobaczymy w wyobraźni jak wyglądają, a później będzie przedstawiony jego obraz, by zobaczyć, czy dobrze wszystko pojęliśmy. Ogólnie poradnik zawiera całkiem sporo rysunków odnośnie więzów chłonnych, warstw limfy, wnętrza naszego ciała, narządów limfoidalnych i wiele innych. Dowiecie się co oznacza dla nas zastój limfatyczny i jak to przekłada się na nasz mózg. Poznacie też porady i ćwiczenia na zaczerwienione, przekrwione i bolesne gardło. Wszystko będzie ukazane treścią i obrazkiem, byście prawidłowo mogli wykonać ten masaż samemu sobie. Będzie jeszcze wiele porad jak za jego pomocą pozbyć się bólu ucha, bólu głowy, zapalenia zatok i alergii. Zobaczycie dlaczego warto oddychać przeponą, jak zrobić prawidłowy masaż brzucha, jak sprawić, by nasza cera była promienna, jak zredukować cellulit, jak się uspokoić i cały ogrom cennych informacji, które potrafią ułatwić nam życie. Pamiętajcie, że w razie bólu nasz ciało jest na niego przygotowane. Wystarczy wymasować odpowiednie miejsca, a nie od razu szukać apteczki, bo tabletka pomoże szybciej. Przyznam się wam, że ja słyszałam o tych metodach i póki co stosowałam tylko jedną, która pomogła. Bardziej jednak zgłębiłam refleksologię stóp, czyli naukę na pozbywanie się bólu za pomocą uciskania odpowiednich punktów na swoich stopach. To jest to samo, tylko zajmuje się masażem górnych partii ciała. Dla niedowiarków powiem, że to naprawdę działa. Tu nie ma magii. Nasze ciało naprawdę ma receptory likwidacji bólów wszelkiej maści. Nauka bardzo się rozwinęła pod tym względem i tylko od nas zależy, czy chcemy być samowystarczalni, czy zwyczajnie wolimy sobie szkodzić lekami.

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2022-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

,,Limfa" to ciekawa i łatwa w odbiorze lektura. Opowiada o roli układu limfatycznego w naszym organizmie.

Bardzo mi się podobał podział na części. W pierwszej czytamy trochę o nauce, więc mamy taką teorię, natomiast druga część to praktyka. Autorka przedstawia różne sposoby automasażu limfatycznego, które mają pomóc przy różnych dolegliwościach np. bolącym gardle, problemach ze snem, redukcję cellulitu i wiele innych.

W książce znajdziemy wiele ilustracji i schematów, które instruują jak należy wykonać masaż. Krok po kroku, możemy wypróbować zalecenia autorki.

W trzeciej części znajdziemy inne wskazówki, mające pomóc nam w zdrowszym funkcjonowaniu i które mają dobroczynny wpływ na układ limfatyczny. Wskazówki dotyczą między innymi diety, ziół do picia oraz pielęgnacji.

Jak wspomniałam, jest to ciekawa lektura i pełna praktycznych wskazówek. Na pewno postaram się coś wprowadzić w życie.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska