Linia piękna

Londyn, lato 1983. Brytyjska Partia Konserwatywna po raz drugi wygrywa wybory pod przywództwem Margaret Thatcher. Nick Guest, 21-letni absolwent Oksfordu, podkochujący się w przyjacielu ze studiów Tobym, wprowadza się do jego domu w Londynie. Ojciec Toby`ego jest wprawdzie parlamentarzystą z ramienia zwycięskich Torysów, lecz do homoseksualizmu Nicka odnosi się tolerancyjnie. Nick, żyjący dotychczas w świecie erotycznych fantazji, nawiązuje swój pierwszy romans - z poznanym przez ogłoszenie w gazecie czarnoskórym Leo... Kilka lat później, w roku 1986, Nick czerpie już pełnymi garściami z seksualnych i narkotykowych pokus życia w wielkiej metropolii, lecz jest to życie w cieniu AIDS... Powieść "Linia piękna" [The Line Of Beauty] - porównywana do realistycznej prozy Henry`ego Jamesa, Evelyna Waugha i F. Scotta Fitzgeralda - została w roku 2004 uhonorowana Nagrodą Bookera (najbardziej prestiżowym wyróżnieniem literackim na Wyspach Brytyjskich).

Informacje dodatkowe o Linia piękna:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2005-06-02
ISBN: 83-7319-718-4

Kup książkę Linia piękna

Linia piękna - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuza30rebus
zuza30rebus
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
powieść obyczajowa przestawiająca ludzi z tzw. sfer politycznych raczej społecznych na tle obyczajowości lat. 80. napisana pięknym językiem, ale... ze względu na treść może nie się podobać, a nawet można ją uznać za zwyczajnie nudną.
Avatar użytkownika - pobarski
pobarski