Lista sześciu

Wkrótce giną kolejne ważne osobistości świata polityki. Warszawska prokuratura jest bezradna w obliczu zagadkowych zgonów.
W tym samym czasie do stolicy, w poszukiwaniu pracy i lepszej przyszłości, przyjeżdża Adam Zaręba. Spotyka dawnego kolegę z liceum, który odkrywa przed nim uroki warszawskiego życia. Mężczyźni zostają uwikłani w rozgrywki między warszawską prokuraturą, próbującą rozwikłać zagadkę dziwnych samobójstw, a bezwzględnym przestępcą Mateuszem Mańkowskim, który za wszelką cenę pragnie zatuszować ślady własnych zbrodni.
Kto będzie musiał ponieść największą ofiarę a kto wyjdzie z tej kabały obronną ręką?

Informacje dodatkowe o Lista sześciu:

Wydawnictwo: Oficyna CM
Data wydania: 2020-11-15

Kup książkę Lista sześciu

Lista sześciu - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2020-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kurcze, poznałam tutaj nową odsłonę pana Kulawskiego :-) Kryminał bajeczny, aż momentami parskałam ze śmiechu:-) Zabawny, uroczy i mroczny w momentach, kiedy tego wymagały. Polecam każdej kobiecie, która chce się poczuć dowartościowana. Również każdy mężczyzna podniesie swoje ego po tej lekturze. Ja nie wiedziałam, że mężczyzna może tyle wiedzieć o życiu kobiety. Wnikliwie podszedł pod naszą psychikę, przez co sama przyuważyłam w sobie rzeczy, których wcześniej nie widziałam. W ogóle wiedza autora jest bardzo duża. Kiedy już zaczyna się w coś zagłębiać, to robi to z wszelakim dopracowaniem. Wszystko proste i klarowne, oczywiście każda tajemnica ma swój koniec dopiero na końcu, co wciąga czytelnika niemiłosiernie. Nie potrafiłam odejść od tej książki, bo na każdej stronie coś się działo. Autor tak nas zmanipulował, że przeoczyłam fakt mordercy. Otumanił mnie tekstem tak idealnie, że zapomniałam iż dwunasta w nocy, to pora spania, a nie czytania pod kołdra z lampką w dłoni:-)
Dla mnie pan Kulawski jest jak mieszanka Maxa Czornyja z Klaudią Muniak. Jest zagadka, gra psychologiczna i wartka akcja. Trup goni trupa, a morderca chadza sobie bezkarnie wśród ludzi w ogóle dla nikogo niedostrzegalny. Historie pana Wojciecha pochłania się całymi partiami. Najlepiej skompletować całą serie, choć są to osobne książki. Czytając je po kolei widać jak nasz autor dojrzewa coraz bardziej do pisania, jak rozwija swoje skrzydła. Nie ma jednak znaczenia czy czytana książka jest debiutem, czy jak ,, Syryjska legenda" bestselerem, co sama wiedziałam, że tak nastąpi. W każdej czujemy smak niedosytu, jakby w przypływie nagłych uczuć władały nami z coraz to większą częstotliwością. Książki nie tylko bawią, ale i uczą. Mam wrażenie, że zanim szanowny autor siada do napisania powieści, to wcześniej studiuje wszystkie encyklopedie świata by czymś nas zaskoczyć. Nic nie pisze bezpodstawnie, a to co pisze, spokojnie można brać ze pewnik. Idealna dla fanów kryminału z humorem. Jak dla mnie 10 na 10.

Między światami
Wojciech Kulawski0
Okładka ksiązki - Między światami

Leon Kowal po wydaleniu z policji zmuszony jest otworzyć biuro detektywistyczne. Nowy interes nie przynosi jednak oczekiwanych profitów. Wizyta młodego...

Zamknięci
Wojciech Kulawski0
Okładka ksiązki - Zamknięci

Trójka przerażonych osób budzi się w opuszczonym bunkrze. Stopniowo zdają sobie sprawę z kuriozalnej prawdy, że nieobliczalny szaleniec zorganizował...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;