Lucian

- Czy przyszło ci kiedyś do głowy, że Lucian może... nie być człowiekiem? Spuściłam wzrok.
- Nie - wyszeptałam. Pomyślałam jednak: "Tak".

Lucian nie ma przeszłości. Ma za to niepokojące sny - o nieznanej, ale bardzo mu drogiej dziewczynie. Rebeka od pierwszego spotkania czuje, że coś ją ciągnie do tego dziwnego chłopaka. Oboje rozpaczliwie próbują uwolnić się od siebie, lecz łącząca ich więź okazuje się zbyt silna. Zresztą czy na pewno tego właśnie pragną?

Przejmująca opowieść o przeznaczeniu, miłości i poświęceniu. Po prostu magiczna.

Informacje dodatkowe o Lucian:

Lucian - opinie o książce

Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Od czasu do czasu sięgam również po paranormal romance. Isabel Abedi czytałam namiętnie parę lat temu. To, że napisała książkę z tego gatunku gdzieś obiło mi się o uszy, ale nie badałam głębiej tego faktu. W bibliotece szukałam lekkiego czytadła z odrobiną magii, które nie jest częścią jakieś serii. Muszę zacząć od okładki, która jest taka mroczna, gotycka, podoba mi się. Jak z treścią? Lucian i Rebeka odnajdują się przypadkiem. Coś ich do siebie przyciąga. Tylko będąc razem są szczęśliwi. Chłopak nic o sobie nie pamięta, nie ma żadnej przeszłości. Czy odkryją jaka tajemnica ich łączy? Dużo się po tej książce nie spodziewałam i z radością muszę stwierdzić, że zostałam pozytywnie zaskoczona. ,,Lucian" powstał na fali popularności ,,Zmierzchu". Nie jest jednak do niego zupełnie podobny. Przyciąganie pomiędzy Lucianem, a Rebeką to dla mnie nowy pomysł. Nie spotkałam się z nim w żadnej książce, ale zaznaczam, że czytam mało pozycji z tego gatunku. W piękny sposób autorka wplotła tutaj życiorys Ambrose'a Lovella. Historia budzącej się namiętności i miłości pomiędzy bohaterami jest piękna, nastrojowa i romantyczna. Może jeszcze odrobinę leniwa. Wydarzenia nie gnają tutaj na łeb na szyję, ale spokojnie płyną. Bardzo mi się to w tej książce spodobało. Ma ona niesamowity klimat. Bohaterowie może nie są idealnie wykreowani, mają parę niedociągnięć to jednak da się ich lubić. Chyba ostatecznie przekonam się do gatunku paranormal romance.
Avatar użytkownika - Stella_Aga
Stella_Aga
Przeczytane:2014-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
Isabel Abedi to autorka moich ulubionych książek z czasów, gdy miałam około 10-12 lat. Konkretnie mam na myśli serię o Loli, do której nadal powracam. Przeczytałam także "Krainę Duchów" i chociaż może nie jest to moja ulubiona powieść, była całkiem niezła i warto po nią sięgnąć. Abedi pisze jednak również dla nieco starszych czytelników, a kiedy zauważyłam w gazecie reklamę "Luciana", od razu wiedziałam, że muszę zapoznać się z tą książką. Zaintrygowała mnie okładka, opis, tytuł, a poza tym wierzyłam, że autorka rzeczywiście ma talent. Nie zawiodłam się, ale muszę przyznać, że "Lucian" jest dość specyficzną i wyjątkową lekturą... Rebeka wychowywana jest przez matkę oraz jej partnerkę, zaś ojciec dziewczyny mieszka ze swoją rodziną w Ameryce. Pewnej nocy spoglądając przez okno, zauważa nieznajomego chłopaka, a on również zwraca na nią uwagę. Od tego momentu nastolatka bardzo często go spotyka. Okazuje się, że Lucian wie o niej prawie wszystko, a na dodatek ma niepokojące sny. Nie potrafi jednak powiedzieć nic na swój temat, bo po prostu nie ma pojęcia kim jest, skąd pochodzi itd. Wydaje się, że to zwykły szaleniec, jednak Rebeka nie może o nim zapomnieć. Coś przyciąga ich do siebie, nie są w stanie tego pokonać. Kim tak naprawdę jest Lucian i jaki związek z całą historią ma matka Rebeki? Trzeba przyznać, że Isabel Abedi naprawdę dobrze pisze. Podoba mi się jej styl, niezwykle kunsztowny, który świadczy o tym, że to już doświadczona pisarka. Poza tym wszystko jest dopracowane i kompletne, a takie książki bardzo przyjemnie się czyta. Opisy świetnie budowały odpowiedni dla tej historii nastrój oraz wywoływały dużo emocji. Jednak to nietypowa powieść i może się nie spodobać każdemu, ponieważ akcja nie jest zbyt szybka, a wszystkich wydarzeń też nie ma zbyt wiele. Isabel Abedi skupiła się na czymś zupełnie innym: na klimacie, tajemnicy, emocjach, przeznaczeniu. Czasami zdarzają się takie powieści, w których niby mało się dzieje, ale zachwycają. "Lucian" to paranormal romance, ale zdecydowanie wyróżnia się na tle innych takich powieści. Przede wszystkim nie jest to banalna historyjka i ma w sobie coś, czego pozostałe nie mają. Nie znajdziecie tutaj takiego schematycznego trójkąta miłosnego. Co prawda pojawia się dwóch chłopaków, ale ten drugi, Sebastian to po prostu "były" Rebeki, który nadal coś do niej czuje. Na szczęście dziewczyna jest osobą, która wie, czego chce i nie skacze z kwiatka na kwiatek. Ważne, że "Lucian" nie jest przesłodzoną, irytującą opowieścią o miłości, tylko taką, która przejmuje i wzrusza. Zakończenie też zupełnie nie przypomina tych dobrze nam już znanych happy endów, ale jest odpowiednie do całości, pozostawia czytelnika w zamyśleniu i powoduje, że książka nadal ma w sobie nutkę tajemnicy. Powieść Isabel Abedi to historia o miłości, przyjaźni i rodzinie. Uświadamia nam, że nie powinniśmy podejmować decyzji dotyczących drugiej osoby, wbrew jej woli. Pozwala także zastanowić się, czym jest miłość, czy zawsze jest taka sama i właściwie jak to się dzieje, że dwie osoby nie mogą przestać o sobie myśleć i pragną swojego towarzystwa. Autorka skupiła się na wielu problemach młodzieży, dodała również wątek dotyczący przyjaciółki Rebeki. Myślę, że warto przynajmniej spróbować przeczytać tę książkę, chociażby właśnie dlatego, że jest inna i ma wyjątkowy klimat. Isabel Abedi udowodniła, że paranormal romance nie musi być banalny oraz, że każdy, kto pisze, może skupić się na zupełnie czymś innym. Za jakiś czas na pewno jeszcze raz przeczytam "Luciana" i zapoznam się również z pozostałą twórczością Abedi.
Avatar użytkownika - Mayene
Mayene
Przeczytane:2013-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Metafizyka przyprawiająca o dreszcze i przejmujący smutek. Niebezpieczna dla zdołowanych.
Wzruszająca, piękna, tajemnicza i niezwykle wzruszająca opowieść o pełnej magii, nastoletniej, niebanalnej miłości.
Avatar użytkownika - lizzy
lizzy
Przeczytane:2013-01-28, Przeczytałem, Mam,
Lola gotuje
Isabel Abedi0
Okładka ksiązki - Lola gotuje

Lola lubi sobie wyobrażać, kim by była, gdyby nie była sobą. Wcielała się już w piosenkarkę, supernianię, konsultantkę ślubną, dziennikarkę... Tym razem...

Bajeczki na 3 minuteczki: Przygody
Isabel Abedi 0
Okładka ksiązki - Bajeczki na 3 minuteczki: Przygody

Są przygody duże i małe, ale przygody w tej książce są po prostu... Olbrzymie. A niektóre z nich bywają na dodatek bardzo tajemnicze, jak uratowanie pięknej...