Mafia 2.0. Jak organizacje przestępcze kreują wartość w erze cyfrowej

Autor przedstawia proces i proceder kreowania wartości w wyniku cyfrowej komercjalizacji działalności przestępczej. Sprawcy takich czynów najczęściej wykorzystują do działań przestępczych legalne podmioty gospodarcze. Odbywa się to pod pozorem legalnej działalności gospodarczej, np. normalnych operacji bankowych, gospodarczych, czy handlowych.

Dr W. Kurowski poszukuje odpowiedzi na fascynujące pytanie: czy nowe modele przestępczego biznesu są powieleniem istniejących modeli biznesowych występujących w legalnej działalności gospodarczej, czy też są one koncepcją oryginalną (organizacje przestępcze to prekursorzy, imitatorzy czy dinozaury wśród przedsiębiorstw funkcjonujących w gospodarce opartej na wiedzy i korzystającej z sieci internetowych w skali globalnej)?

Autor twierdzi i dowodzi w książce, że technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) spowodowały zasadnicze zmiany w tworzeniu wartości przez grupy przestępcze. Książka przedstawia mechanizmy przejmowania wartości przez organizacje przestępcze dzięki wykorzystaniu algorytmów informatycznych w warunkach gospodarki cyfrowej.

Informacje dodatkowe o Mafia 2.0. Jak organizacje przestępcze kreują wartość w erze cyfrowej:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-04-24
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Mafia 2.0. Jak organizacje przestępcze kreują wartość w erze cyfrowej

Mafia 2.0. Jak organizacje przestępcze kreują wartość w erze cyfrowej - opinie o książce