Mafia bombowa. Opowieść o obsesji, innowacji i moralności

Najnowsza książka Malcolma Gladwella - autora bestsellerów Jak rozmawiać z nieznajomymi, Błysk! i Punkt przełomowy

W tej fascynującej książce Gladwell splata ze sobą losy holenderskiego geniusza i jego komputera domowej roboty, brytyjskiego psychopaty oraz chemików-piromanów z piwnicznych laboratoriów na Harvardzie. Przede wszystkim opowiada jednak o grupie strategów, która postawiła sobie idealistyczny cel: zamiast niszczyć całe miasta i zabijać tysiące ludzi, chcą uderzać precyzyjnie i ograniczyć liczbę ofiar. Analizując jedno z największych moralnych wyzwań w amerykańskiej historii, autor pokazuje zderzenie innowacji z rzeczywistością, które otworzyło drogę do najkrwawszego ataku II wojny światowej.

,,Mafia bombowa to studium przypadku o rozwiewaniu się marzeń. I o tym, jak nowe, lśniące pomysły spadają z nieba, lecz wcale nie lądują nam miękko na kolanach. Lądują twardo na ziemi i rozpadają się w pył. Historia, którą zamierzam opowiedzieć, tak naprawdę nie jest historią wojenną, chociaż przeważnie rozgrywa się podczas wojny".

Malcolm Gladwell udziela odpowiedzi na pytanie o to, co się dzieje, gdy dobre intencje i technologiczne innowacje zderzają się z bezwzględną rzeczywistością.

Jaka jest prawdziwa cena postępu?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Informacje dodatkowe o Mafia bombowa. Opowieść o obsesji, innowacji i moralności:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-02-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Kup książkę Mafia bombowa. Opowieść o obsesji, innowacji i moralności

Mafia bombowa. Opowieść o obsesji, innowacji i moralności - opinie o książce

Błysk! Potęga przeczucia
Malcolm Gladwell0
Okładka ksiązki - Błysk! Potęga przeczucia

Dlaczego Malcolm Gladwell napisał Błysk!? Bo... zapuścił włosy. „W moim życiu natychmiast nastąpiły drobne, ale znaczące zmiany. Zacząłem dostawać...

Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów
Malcolm Gladwell0
Okładka ksiązki - Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów

Nie ma takich gigantów, których nie da się pokonać. Ta książka pokazuje, jak sprawić, że twój słaby punkt zamieni się w atut. Malcolm Gladwell - autor...