Magia krwawi

Tom 4 cyklu Seria o Kate Daniels

To nieprawda, że rodziny się nie wybiera.

Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Nawiasem mówiąc, ciotkę Kate Daniels.

Siedem plag spada i gromi miasto. Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i najgroźniejszy z nich, Mrok. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Świątynia, Zakon i Gromada. Najwyższy czas, by ktoś wziął sprawy w swoje ręce. Kate, Curran i pies z piekła rodem rzucają się w wir wydarzeń. Będzie naprawdę ostro!

Informacje dodatkowe o Magia krwawi :

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-11-04
ISBN: 978-83-7574-547-4

Kup książkę Magia krwawi

Magia krwawi - opinie o książce

„Magia Krwawi” to już czwarty tom niezwykłej serii o Kate Daniels. Cykl ten bez wątpienia jest bestselerem! Jestem zakochana w fantastce, a Urban Fantasy to moja wielka słabość i żaden cykl nie zauroczył mnie tak bardzo jak TEN!

Atlanta jest zagrożona! Tajemniczy morderca w płaszczu pustoszy miasto i sprowadza na jego mieszkańców pradawne zło i plagi. Kate musi rozwikłać zagadkę, a odkrycie tożsamości „Mary” będzie prawdziwym szokiem. Gromada znajduje się na celowniku, co nie ułatwia sprawy, tym bardziej że Curran jest zawzięty i zdeterminowany, a Kate nieuległa. Kto wygra w tej rozgrywce? Miłość, żądza władzy, czy troska o życie pobratymców?

Już sam początek jest wstrząsający! Pierwsze strony mocno wytrąciły mnie z równowagi i choć dalszy rozwój wypadków był interesujący, to ja kipiałam ze złości i myślałam tylko o Curranie! Mocny i bulwersujący początek, którego nigdy nie zapomnę, szczególnie że emocje długo nie opadały, to z czasem uczucia osłabły i już spokojnie mogłam wciągnąć się w nowe przygody Kate.

Oczywiście spokój nie trwał długo i to z tego powodu tak uwielbiam tę serię. Szybka akcja i liczne walki są niezwykle pochłaniające i trudno oderwać się od lektury. Dla bohaterów jestem coraz bardziej pobłażliwa, a to za sprawą sympatii, która rośnie z każdym kolejnym tomem. Kate, Curran i ich przyjaciele popełnią błędy, czasami zachowują się irracjonalnie, ale jakoś mi to nie przeszkadza i traktuję ich jak rodzinę!

Jeśli nie mieliście okazji poznać tej serii, a lubicie fantastykę w nieco bardziej klasycznym stylu, to warto nadrobić zaległości! TA SERIA JET OBŁĘDNA!  Dużo krwi, walk, wampirów, zmiennokształtnych i istot wszelkiego rodzaju. Świat przedstawiony stanowi idealne tło dla przygód Kate.  Niedaleka przyszłość, która została całkowicie odmieniona przez magię, która walczy z techniką. Tylko jedna może dominować nad światem i jest to świetny pomysł.

Ta część jest kolejnym potwierdzeniem na pomysłowość autorów. Czerpią z mitologii i wierzeń, a rezultat jest naprawdę dobry. Każdy problem, z którym mierzy się główna bohaterka wymaga wiedzy, a analiza poszczególnych etapów śledztwa dostarcza wielu ciekawostek.

Kolejna książka, w której się zakochałam. Seria o Kate nadal zachwyca i nawet upływ czasu jej nie szkodzi. Działa chyba nawet korzystnie, bo lata mijają, a ja nadal uwielbiam bohaterów! Mocna, krwawa i kompletnie nieprzewidywalna, czyli książka idealna! Powieść ocieka magią! Aż ślinka leci na myśl o kolejnej książce! Polecam 8/10!

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-11-14, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Tym razem nasza bohaterka spotyka ciotkę Erre, która jest starożytną boginią chorób. Wraz z 7 pomocnikami chce pozbyć się zmiennokształtnych, więc cala Gromada jest zagrożona. Do tego Kate znajduje bojowego pudla, a relacje z Curranem ciągle się zmieniają. Jak zawsze książka jest napisana lekko i przyjemnie się ją czyta. Polecam :)
Avatar użytkownika - lucter
lucter
Przeczytane:2019-11-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna konfrontacja Kate z potężnym przeciwnikiem, choć tym razem stawka rośnie - trzeba zmierzyć się z członkiem własnej rodziny.
Ten tom przynosi kilka rozstrzygnięć, z wyjątkiem tego najważniejszego, do którego Kate była przygotowywana całe życie - choć to już kwestia czasu.

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2019-05-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ten tom był trochę inny od pozostałych części. Nadal dużo w nim akcji, ale sporo też było wątku romantycznego.

Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2017-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Ekhm... Czy ja pisałam, że 3 część była najlepsza? Cóż. Jednak 4 jest najlepsza! :D

Początkowo nowy wróg strasznie mnie nudził, drażnił mnie regres w znajomości Kate i Currana i w ogóle zastanawiałam się czy sobie nie zrobić przerwy od tej serii. Ale oczywiście jak tylko o tym pomyślałam, wątki zaczęły się krystalizować, a fabuła wciągać...

W tej części dowiadujemy się coraz więcej o rodzinie Kate, która to przysparza potężnych problemów i chce 'wybić' zmiennych. Więc chcąc - nie chcąc, Kate znowu musi pracować z Curranem. I tu zrobiło się przezabawnie. Wszystkie te ich przepychanki słowne i robienie sobie na złość, wkroczyły na nowy poziom 'wszystko, albo nic' ;)

No i to zakończenie! Kate kopiąca tyłki i udowadniająca swoją potęgę? O tak! Uwielbiam takie sceny!

Teraz tylko martwi mnie jedna kwestia. To była 4 część. Z tego co wiem seria liczy ich 10. Kate i Curran ogarnęli jakoś swoją relację i obawiam się, co się jeszcze może wydarzyć w 6 kolejnych książkach. Bardzo nie lubię dramatów, a wyczuwam je już na horyzoncie...

Avatar użytkownika - sylwia379
Przeczytane:2018-09-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Na krawędzi
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Na krawędzi

Rose Drayton żyje na Rubieży, styku dwóch światów: w pierwszym z nich magia jest ledwie dziecinną opowiastką, w drugim może zmienić przeznaczenie...

Magia wskrzesza
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Magia wskrzesza

Atlanta to miasto dręczone przez magiczne problemy. Najemniczka Kate Daniels i Curran, Władca Bestii borykają się z rozdzierającym serce kryzysem. Niezdolne...