Malfetto Północna Gwiazda

Tom 3 cyklu Malfetto

Marie Lu zamyka historię Adeliny w zaskakującym i wspaniałym finale serii Malfetto. Adelina staje przeciwko tym, którzy ją zdradzili i dokonuje ostatecznej zemsty, a mrok z jej wnętrza zaczyna wymykać się spod kontroli i zatacza coraz szersze kręgi, zagrażając wszystkiemu, co dziewczyna osiągnęła. Kiedy pojawia się kolejne niebezpieczeństwo, Adelina musi rozdrapać stare rany, stawiając w niebezpieczeństwie nie tylko siebie, ale wszystkich malfetto. Aby chronić królestwo, Adelina i jej Drużyna Róży musi połączyć siły z Bractwem Sztyletu i wyruszyć na ryzykowaną wyprawę. Ten niełatwy sojusz może zaś okazać się prawdziwym niebezpieczeństwem.

Informacje dodatkowe o Malfetto Północna Gwiazda:

Kup książkę Malfetto Północna Gwiazda

Malfetto Północna Gwiazda - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2020, 52 książki 2020, Fantasy,

"Malfetto. Północna Gwiazda" to trzeci i zarazem ostatni tom z cyklu "Malfetto"
Marie Lu. Powieść należy do fantastyki, jednak można ją również zaliczyć do powieści młodzieżowej. W każdym razie jest to zamknięcie historii Adeliny w zaskakującym finale. Dziewczyna staje przeciwko tym, którzy ją zdradzili i dokonuje ostatecznej zemsty. Natomiast mrok z jej wnętrza zaczyna wymykać się spod kontroli. Kiedy pojawia się następne niebezpieczeństwo Adelina musi połączyć siły z Bractwem Sztyletu, co nie będzie łatwe chociażby przez ich wzajemną nieufność. Ten sojusz może się okazać niebezpieczeństwem, ale M
malfetto nie mają wyboru. Czy uda im się dojść do porozumienia? Na czym polega niebezpieczna misja ? Czy Drużyna Róży i Bractwo Sztyletu pokonają wzajemną niechęć?
Przekonajcie się sami !
Cała seria napisana jest bardzo dobrze i czyta się ją przyjemnie. Z pewnością postać Adeliny jest przeciwieństwem bohaterów z którymi miałam styczność w innych książkach. Jednak jej postać jest dosyć ciekawa i budzi pewnie sporo sprzeczności i mieszanych uczuć.
W każdym razie jesy to książka warta przeczytania.

Legenda. Wybraniec
Marie Lu0
Okładka ksiązki - Legenda. Wybraniec

Druga część powieści Legenda. Day i June, chcąc ratować Edena, dołączają do Patriotów. Elektor Primo umiera. Władzę obejmuje jego syn - Anden. Kim jest...

Malfetto. Mroczne piętno
Marie Lu0
Okładka ksiązki - Malfetto. Mroczne piętno

"Strzeż się! Ciemność dosięgnie każdego"Opowieść toczy się w alternatywnej wersji renesansowych Włoch. Przez Europę przechodzi zaraza. Nieliczni chorzy...