Marionetka

Tom 2 cyklu Rosyjska Mafia

Przekroczenie granic doprowadziło do zdarzeń, które Marta chciałaby wymazać z pamięci. Jednak przelana krew nie daje o sobie zapomnieć. Dziewczyna musi pozbyć się dręczących ją wyrzutów sumienia i stawić czoła kolejnym przeciwnościom losu.

Nie może już liczyć na swojego strażnika, a gra toczy się o coś więcej niż tylko o jej życie: porwana została jej przyjaciółka Karolina. Jedynym sposobem, aby ją uratować i by przetrwać w bezwzględnym rosyjskim świecie, wydaje się pewien przerażający układ...

Czy Marta się na niego zdecyduje? Czy ścieżki jej i Nikołaja ponownie się skrzyżują? I czy złożone jej obietnice zostaną dotrzymane?

Informacje dodatkowe o Marionetka:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2021-06-02

Kup książkę Marionetka

Marionetka - opinie o książce

Avatar użytkownika - EWAELLE
EWAELLE
Przeczytane:2022-02-13,

Po przeczytaniu pierwszego tomu ,czyli Matrioszki ,wiedziałam ,że będę chciała więcej i nie zawiodłam się!
Książka doskonale opisuje mafijny półświatek ,akcja jest wartka i trzymająca do ostatniej strony czytelnika w napięciu i niepewności ,sam zaś wątek miłosny między Kolą a główną bohaterką jest opisany tak jak ja tego oczekiwałam .
Do końca czytelnik nie wie co się wydarzy , i tak ma właśnie moim zdaniem być, czekam z niecierpliwością aż w moje ręce dostanie się tom trzeci .
Z pewnością cykl można polecić miłośnikom powieśći mafijnych ,ze względu na dobrą znajomość tematu i dobry poziom nikt nie będzie zawiedziony .
Na pewno chętnie sięgnę po inne dzieła Pani Jurgi .

Po zaskakujących wydarzeniach nadchodzi nowe. Krew została przelana. Przed bratem Marty, Maksem, nie lada wyzwanie. Czy chłopak podoła? W życiu Matrioszki nie ma bowiem mowy o spokoju. Propozycja układu, aby odzyskać zaginioną przyjaciółkę napawa ją przerażeniem. Nie może liczyć na pomoc Nikolaja. Los bywa przewrotny i nieprzewidywalny. Czy tym razem wszystko pójdzie według planu? Czyjego planu? Kto będzie marionetką a kto będzie pociągał za sznurki? Przedstawienie czas zacząć...

O serii autorki było głośno od samego początku. Byłam ogromnie szczęśliwa, kiedy udało mi się otrzymać do recenzji "Matrioszkę". I od samego początku do ostatniego zdania wciągnęła mnie. Zaczarowała pozostawiając ogromny niedosyt. Przystawka pobudziła moje kubki smakowe. Teraz pora na danie główne. Danie główne, które od początku bombardowało zmysły. Otworzyłam powieść i poczułam się tak, jakby mnie wciągała niewidzialna siła. Złapała w szpony i wsysała w mroczną czeluść a ja nie mogłam się niczego złapać. Ba, nawet nie chciałam, tylko jeszcze ją popędzałam. Wpadłam w sam środek rewolucji. Usadziłam się wygodnie w fotelu i oddałam się pasjonującej lekturze. Lekturze, która zburzyła mój spokój dostarczając rozrywki na najwyższym poziomie. W obu tomach widać, że autorka zrobiła dokładny research. Te wszystkie obcobrzmiące słówka, określenia i jak fajnie wyjaśnione. Prosto, bez kombinowania czy udziwniania. Jestem pod wrażeniem. Mafia jak się patrzy. Z krwi i kości. W pełnej krasie brutalności i bezwzględności. Bezduszności i zabijania bez mrugnięcia okiem. To chleb powszedni. Tak się nauczyli i tak im przyszło żyć. Tradycja ważna rzecz. Świętość. Autorka zwróciła tym samym uwagę na wiele aspektów. Wszystkie wątki zostały dopracowane i rozciągnięte do granic możliwości. Akcja się rozpędzała, by za moment spowolnić. Dać czytelnikowi złapać oddech, by znowu wypłynąć na głębiny. Dzięki temu moja uwaga była non stop skupiona na wydarzeniach. Nie mogłam przewidzieć, co i w jakim kierunku pójdzie na kolejnej kartce. Spodobała mi się powolna przemiana Marty. Już nie jest tylko płochliwym łabędziątkiem. Umie być silna, umie pokazać, że też coś znaczy. Ma dobre serce - nawet może zbyt dobre. Wierzy, że człowiek potrafi się zmienić. Ta ufność bywa zgubna, o czym się sama dosadnie przekonała. Nikolaj to nadal pewny siebie i zimny mafioso. Uwielbiałam te momenty jego słodkiego zachowania względem Marty. Bywa troskliwy ale i zaborczy. Równowaga pomiędzy dobrem a złem w jego charakterze została zachowana. Autorka rozpracowała swoich bohaterów iście psychologicznie. W moim odczuciu wyszło to perfekcyjnie. Najbardziej wstrząśnięta w dalszym ciągu jestem  jednym z braci Marty, który, jak pisze sama autorka: karmi się emocjami niczym wampir. Przerażał mnie od początku. Włos stawał dęba. W tej powieści to właśnie mafia wiedzie tutaj prym a miłość jest tak jakby skutkiem ubocznym. Równie istotnym ale nie przykuwa całej uwagi. Ważniejsze są rewolucje i zachowanie hierarchii. Mamy także tajemnice i intrygi, które wprowadzają spory zamęt i drżenie serce. To na prawdę genialna powieść. Naszpikowana emocjami. Chemią i pożądaniem głównych bohaterów. Świetne, niezwykle charakterne postacie, które skrywają niejedną niespodziankę. Lektura jest pisana lekkim i przyjemnym stylem. Zdecydowanie w moim guście. Po wstrząsającym finiszu już nie mogę się doczekać tomu trzeciego. To emocjonalna bomba i ostra jazda bez trzymanki. Nie lada gratka dla fanów mrocznych mafijnych powieści. Warto ją przeczytać i to koniecznie z zachowaniem kolejności. Zobaczcie sami, kto tu jest marionetką a kto i w jakim celu pociąga za sznurki.

Polecam.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-04-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

Druga część serii ,,Rosyjska mafia" P. Jurgi.
Tym razem nie ma tu dużo akcji. Rozgrywa się cała ona w posiadłości Kosłowa. Marta ćwiczy strzelanie, próbuje pozbierać się po traumatycznych przeżyciach z finału I części, no i unika Nikolaja jak ognia. Widać ewidentnie, że ta dziewczyna ma dopiero 17 lat. Normalnie niedojrzała emocjonalnie gówniara. Ale super autorka ją ukazała. Za to Nikołaj... ach...  no jest twardym skurczybykiem, ale również Pani Paulina fenomenalnie pokazała jego charakter. Idealnie ksywka ,,Wilka" do niego pasuje.

W tej części jest dużo intryg, spotkań, no i czytelnik nadal kibicuje uczuciu, które rozkwita między Martą i Nikołajem Poznajemy ponadto historię Wilka. Piekło, przez które przeszedł będąc chłopcem i nastolatkiem.
Autorka znów ukazuje nam bardzo szczegółowo zasady rosyjskiej mafii, ich tradycje. Ciężko oderwać się od lektury. Jest kilka zwrotów akcji. Są i niebezpieczne momenty; musimy pożegnać się z niektórymi bohaterami...
A końcówka znów bardzo emocjonująca. O mamusiu, co tam się działo... Chwytam za trzecią część, bo to nie może się tak skończyć no...

Avatar użytkownika - justynazniszczol
justynazniszczol
Przeczytane:2021-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Paulina Jurga to objawienie 2020 roku. "Matrioszka" skradła mi serce, rozłożyła na łopatki, koparę zbierałam z ziemi jeszcze długo po tym jak przeczytałam ostatnie zdanie. Jednak zostawiła po sobie ogromny niedosyt i czekałam niecierpliwie na kontynuację, doczekałam się a teraz mam podobne odczucia i znów niedosyt i niecierpliwe oczekiwanie, co przyniesie trzecia część serii.

Marta, młodziutka bohaterka książki, wyrwana z sielankowego życia w Polsce i wrzucona w środek rosyjskiej machiny mafijnej, przeżyła w ciągu kilku miesięcy tyle traumatycznych wydarzeń, że aż dziw, że dziewczyna jest jeszcze przy zdrowych zmysłach. Okazuje się, że wszyscy ją okłamują, manipulują nią i mają już z góry wymyślony plan na jej dalsze losy. Nie wie, czy komukolwiek może ufać i czy po raz kolejny jej wiara w to, że w ludziach jest dobro jej nie zawiedzie.
Kola, który pod wpływem Marty odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał, chce ochraniać dziewczynę przed złem jakie niesie ze sobą mafia, pytanie tylko czy surowe reguły bratwy pozwolą Marcie prowadzić spokojne życie u boku Nikolaja?
Żyjąc w rodzinie mafijnej, o spokoju jednak można tylko pomarzyć. Tu każdy dzień jest niepewny, a rozwój sytuacji przynosi tylko nowe rozczarowania. Dziewczyna musi przy tym wszystkim walczyć jeszcze o odnalezienie swojej przyjaciółki Karoliny, by móc to zrobić musi podpisać pakt z diabłem, a wiadomo jak kończą się takie układy. Czy i tym razem pójście na układ z przenikniętym złem do szpiku kości bratem skończy się dla Marty tragicznie, czy może jednak zjedna sobie brata swoim łagodnym usposobieniem i chęcią niesienia pomocy?

Paulina Jurga ma tak dobre pióro, że ciężko znaleźć równie dobrą pisarkę, która dotyka tematów mafijnych. Na to wszystko autorka wykonała szeroko zakrojony research, co sprawia, że czytelnik doskonale orientuje się w strukturze mafijnej, w obyczajach i zasadach tego świata, a taka wiedza niezbędna jest by zrozumieć działanie bohaterów.
Ta książka jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe, nie ma tu do czego się przyczepić, dzięki temu uważam, że to nie jest zwykły romans mafijny - szufladkowanie tej książki w ten sposób to ujma, to jest coś więcej tym bardziej, że to nie romans wysuwa się na pierwszy plan.
O tej książce można napisać wiele, uważam jednak, że każdy powinien ją przeczytać. Poleciłam Matrioszkę kilku osobom i każda sięgała po kolejną część, piejąc z zachwytu nad tą historią.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2021-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2021,

Dalsze losy Marty i Nikołaja to ciąg dalszych kłamstw. Czy na kłamstwach uda im się odbudować relacje? Czy jednak kłamstwa wygrają?

"Marionetka" to drugi tom opowiadający o dalszych losach porwanej Marty. Tym razem dziewczyna musi zmierzyć się z zabójstwem ojca, którego się dopuściła. Musi się zmierzyć z tym, że jej brat weźmie na siebie odpowiedzialność i zostanie nowym bosem mafii. Jednak przez jego zachowanie i kłamstwa oddala się zarówno od swojego bliźniaka, jak i Nikołaja przez co pcha się w ręce Iwana. Tylko czy to, aby będzie dobra decyzja...?

Według mnie powyższa książka to historia pełna napięcia, tajemnic oraz kłamstw. Sprawiają one, że książka nabiera więcej charyzmy. Widać, że przez kłamstwa i tajemnice bohaterka nie wie komu zaufać i wierzyć, gdyż traci wiarę w ludzi przez co popełnia kolejne błędy i wpada w tarapaty.
Moim zdaniem opowieść ta jest pełna emocji, intryg i zbrodni. Widać, że pomysł autorki jest w dalszym ciągu realny, przez co czytelnik może się poczuć jakby sam brał udział w akcji. Książkę czyta się szybko, ponieważ treść jest spójna i rozbudza w odbiorcy chęć zaspokojenia ciekawości. Jedynym minusem jest zakończenie, które ponownie zostało przerwane w takim momencie, w którym chce się natychmiast wiedzieć co się wydarzyło dalej.

Książkę gorąco wam polecam, gdyż jestem pewna, że spodoba się wielu osobom.

Moja ocena: 10/10

Worowka
Paulina Jurga0
Okładka ksiązki - Worowka

Tajemnice, które skrywała Aisza, wyszły na jaw. Przeszłość, przed którą uciekała, w końcu ją dopadła. Postawiona pod ścianą i zdana tylko na siebie worowka...

Matrioszka
Paulina Jurga0
Okładka ksiązki - Matrioszka

Matriona Kosłow - to miała być nowa tożsamość Marty Małeckiej. W Rosji czekała na nią rodzina, o której istnieniu wcześniej nie miała pojęcia. Ale w piekle...