Matterhorn. Góra gór

Tom 0 cyklu Literatura górska na świecie

Monografia  „Matterhorn. Góra gór” Daniela Ankera to 328 stron pełnych opowieści, faktów, postaci, reklam i wspaniałych zdjęć autorstwa Roberta Böscha. Zawiera wszystko, co chciałoby się wiedzieć o najsłynniejszym szczycie świata. I jeszcze kilka wyciągów więcej…

Dlaczego pękła lina i z jakiego powodu Carrel z towarzyszami przyszedł za późno? Co o dawnej tragedii powiedziałby nam dzisiaj Whymper? Kto pierwszy na Matterhornie wspinał się, biwakował, założył poręczówkę, wyruszył w zimie, padał z wyczerpania? Co było najpierw, Cervino czy Matterhorn? Dlaczego między Zermatt i Breuil-Cervinią są niezliczone kolejki, a na ich wspólny wierzchołek nie prowadzi ani jedna? Co można robić w schronisku Hörnli, Rifugio Oriondé czy w Bivacco Oreste Bossi przy niesprzyjającej pogodzie? Gdzie poprowadzono najtrudniejsze drogi? Dlaczego mały Luigi nazywany jest największym przewodnikiem na Cervino? Kim były pierwsze kobiety na grani, na wierzchołku i w ścianie północnej? Która z nich piła wino pod szczytowym krzyżem?
Dlaczego ten szczyt najpierw był symbolem Włoch, a dopiero później Szwajcarii? Dlaczego pojawia się na reklamach wszystkiego, co tylko możliwe? Jak dotrzeć na Matterhorny – na oryginał i jego 238 kopii?

Informacje dodatkowe o Matterhorn. Góra gór:

Wydawnictwo: Stapis
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7967-043-7

Tagi: Literatura podróżnicza himalaizm Literatura górska na świecie najwyższe szczyty

Kup książkę Matterhorn. Góra gór