Meksyk

PODRÓŻ W CZASIE: LA HABANA VIEJA

DOLINA VIŃALES, NAJPIĘKNIEJSZA NA KUBIE

BAJKOWA BIAŁA PLAŻA NA CAYO LARGO DEL SUR

Najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziały ludzkie oczy.

Krzysztof Kolumb

#malecon Słynny nadmorski deptak (7 km długości) to wizytówka Hawany, ciesząca się ogromną popularnością wśród habaneros. Tu tutaj skupia się życie towarzyskie i biznesowe.

#mojito Składniki najpopularniejszego kubańskiego koktajlu na świecie: 40 ml jasnego rumu, 1 limonka, mięta, kilka łyżek cukru trzcinowego. ?Salud!

#habanavieja Wpisane na listę UNESCO stare miasto obejmuje cztery place i labirynt uliczek. Dzięki odrestaurowanym budynkom panuje tu klimat dawnych lat.

#cienfuegos Jeden z głównych portów morskich na Kubie. W mieście założonym przez Francuzów w 1819 r. można znaleźć najpiękniejsze przykłady architektury kolonialnej w całym kraju.

Anna Kiełtyka ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od wielu lat samodzielnie podróżuje z plecakiem po świecie, odwiedziła dotąd kilkadziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Pasjonuje ją dziennikarstwo podróżnicze, pisze przewodniki, publikuje artykuły na wielu portalach internetowych oraz na swoim blogu. Uwielbia wracać na Karaiby, szczególnie na Kubę, która jest jednym z jej ulubionych krajów.

Informacje dodatkowe o Meksyk:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Przewodniki turystyczne

Kup książkę Meksyk

Meksyk - opinie o książce

Encyklopedia dla malucha. Gospodarstwo
Okładka ksiązki - Encyklopedia dla malucha. Gospodarstwo

Pierwsza encyklopedia dla maluchów, z której dzieci poznają wiejskie zwierzęta i dowiedzą się na czym polega praca w gospodarstwie. Zabawne ilustracje...

Bystre oko, czyli mały detektyw w mieście
Okładka ksiązki - Bystre oko, czyli mały detektyw w mieście

Bystre oko, czyli mały detektyw ,,Mały detektyw" to książeczki dla spostrzegawczych dzieci lubiących bawić się w wyszukiwanie szczegółów. Ciekawa tematyka...