Microsoft Access. Przewodnik dla użytkowników Excela

Rozszerz swój wachlarz narzędzi do analizy o Accessa!

Kiedy wybrać Excela, a kiedy Accessa? Jak wykonać raport i wizualizować dane w Accessie? Jak zintegrować Excel z Accessem?

Excel to obok Worda najpopularniejsze narzędzie znajdujące się w pakiecie Microsoft Office. Narzędzie, bez którego nie wyobrażają sobie pracy analitycy, księgowi i prezesi firm. Dzięki ogromnym możliwościom oraz łatwości użycia znajduje on zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba dokonać obliczeń na dużych ilościach danych. Czy Excel jest jednak lekarstwem na wszystko?

Otóż nie! Pakiet Microsoft Office posiada w swych szeregach jeszcze jednego asa - program Access. Jeżeli zależy Ci na bezproblemowej współpracy kilku osób nad jednym zbiorem danych, jeżeli chcesz oddzielić wygląd raportu od danych, a w dodatku wymagasz skalowalności, Access może okazać się lepszym wyborem. Nie obawiaj się nowego! Dzięki tej książce błyskawicznie zapoznasz się ze środowiskiem, filozofią pracy oraz możliwościami Accessa.

Książka odpowiada na wiele pytań, w tym na jedno kluczowe - kiedy lepszy jest Excel, a kiedy Access. Ponadto znajdziesz tu odpowiedzi na pytania dotyczące danych, ich struktur oraz metod analizy. Dowiesz się, jak korzystać z kwerend agregujących, funkcjonalnych oraz krzyżowych. Z pewnością zainteresują Cię również rozdziały poświęcone analizom warunkowym oraz tworzeniu raportów i wizualizacji danych w programie Access. Ostatni rozdział pozwoli Ci połączyć świat, który znasz - świat Excela, z tym, który poznałeś w trakcie lektury - światem Accessa. Integracja tych dwóch narzędzi zdejmie z Ciebie wszelkie ograniczenia w codziennej pracy z danymi o dowolnej wielkości i złożoności. Przekonaj się o tym sam!

Trudny wybór - Access czy Excel Podstawy Accessa - tabele, teoria relacyjnych baz danych, kwerendy Kwerendy wybierające, funkcjonalne, usuwające, aktualizujące Wykorzystanie kwerend krzyżowych Transformacja danych za pomocą programu Access Wykonywanie obliczeń oraz przetwarzanie dat Analizy warunkowe Zastosowanie podkwerend i domenowych funkcji agregacji Statystyki opisowe w Accessie Planowanie zadań Wykorzystanie VBA do usprawnienia procesu analizy Tworzenie raportów w Accessie Wykorzystanie tabel i wykresów przestawnych Przenoszenie danych z Accessa do Excela Integracja Accessa z Excelem Tworzenie zapytań SQL

Znasz Excel? Poznaj też Access - szybko i przyjemnie!

Informacje dodatkowe o Microsoft Access. Przewodnik dla użytkowników Excela:

Microsoft Access. Przewodnik dla użytkowników Excela - opinie o książce

A History of English Literature, 2nd Edition
Michael Alexander 0
Okładka ksiązki - A History of English Literature, 2nd Edition

...a fantastic mine of information in which writers are seen within their chronological and literary context. Although, inevitably, there is no room for...

Beowulf
Michael Alexander0
Okładka ksiązki - Beowulf

When an evil monster terrorizes the land, only one man can stop him. A new horror stalks the ancient kingdom of the Danes. Grendel, a hideous beast,...