Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Nazywam się Alex, jestem lekarzem oraz ambasadorem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Mam pewne marzenie – chciałbym, żebyśmy wszyscy zaczęli w pozytywny sposób myśleć i rozmawiać o zdrowiu psychicznym. Rozpędźmy deszczowe chmury i nauczmy się opiekować naszą psychiką tak, jak dbamy o ciało!

Przedstawiam w tej książce zestaw kół ratunkowych i praktycznych technik, które pomogą ci zadbać o twoje zdrowie psychiczne. Nauczysz się rozpoznawać, kiedy twój umysł potrzebuje odpoczynku. Zaczniesz chodzić na spacery, żeby wytupać smutek. I wyzwolisz swoją kreatywność, żeby przestawić mózg w bardziej pozytywny tryb działania.

Niezależnie od tego, czy masz problemy z rówieśnikami, nadmiernym niepokojem czy stresem związanym ze szkołą, poradnik ten nauczy cię spoglądać w przyszłość z przekonaniem, że dasz radę. Bo zawsze, nawet w najgorszych chwilach, jest nadzieja, że jutro możesz mieć lepszy dzień.

Informacje dodatkowe o Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-05-17
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Jóźwiak Michał

Tagi: poradniki psychologia MŁODZIEŻOWA

Kup książkę Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym - opinie o książce

Ostatnie czasy nie były łatwe dla psychiki naszych dzieci. Już okres dorastania sam w sobie jest stresujący, a do tego doszła pandemia i związane z nią ograniczenia. Niestety nie każdy dorosły jest w stanie pokonać wszystko z podniesioną głową, a co dopiero dziecko. Dlatego osobiście uważam, że powinniśmy z naszymi pociechami jak najwięcej rozmawiać, a jednocześnie podsuwać im książki, które pomogą im zrozumieć siebie i to, co się dzieje z ich psychikom. Jedną z takich książek jest „Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym”.
Książka widać, że skierowana do dzieci, nastolatków, co moim zdaniem jest zdecydowanie jej plusem. Znajdziemy w niej naprawdę dużo, jest o emocjach, lenkach, atakach paniki, a jednocześnie o relacjach z rówieśnikami, mediach społecznościowych i wiele więcej.

Bardzo spodobał nam się fakt (mnie i nastoletniej córce), że to nie tylko „puste gadki autora” (słowa Amelii). Każdy rozdział zaczyna się od omówienia problemu, następnie mamy porady na ten temat (które są dość ciekawe, wartościowe i „nie babcine” a dostosowane do młodzieży), a następnie ćwiczenia pomagające sobie z nim radzić.

Kolejnym plusem według córki są rysunki, które niejednokrotnie wywołały u niej uśmiech na ustach. Już dla nich warto przyjrzeć się jej bliżej.

„Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym” to według córki dość ciekawy, a według mnie wartościowy poradnik dla młodzieży. Obie polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-06-19, Ocena: 6, Przeczytałem,
"Miej lepszy dzień" to poradnik dotyczący właśnie tych spraw - zawiera wskazówki jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, jak zmieniać szkodliwe schematy na zdrowe zachowania. Zawiera też podstawowe informacje o naszej psychice, odczuwaniu emocji i inne przydatne wiadomości.

Nie jest to wielkie kompendium wiedzy na ten temat, ale krótki i prosty poradnik, który ma trafić do starszych dzieci i młodzieży. Moim zdaniem informacje, które zawiera są naprawdę wartościowe i niejeden dorosły również mógłby z nich skorzystać!

Chodzi przede wszystkim o poprawę jakości swojego życia, nabieranie zdrowych nawyków w związku z dbałością o kondycję psychiczną i lepsze przygotowanie do trudnych tematów czy sytuacji, z jakimi każdy z nas się spotyka.

Żałuję, że gdy chodziłam do szkoły nie trafiłam na tego typu książkę, myślę, że mogłabym wtedy uniknąć wielu trudności i problemów. Dobrze jest przeczytać tę książkę z dzieckiem, żeby ewentualnie umieć je wspomóc w pogłębieniu pewnych tematów. Poradnik jest dość krótki i może nie być wyczerpujący, więc warto dostosować go do indywidualnych potrzeb młodego człowieka.

Osobiście gorąco polecam tę książeczkę niemal wszystkim dzieciakom, ponieważ wiele z nich może jej po prostu potrzebować, by lepiej zrozumieć siebie, to jak działa nasza psychika i jak sobie radzić z trudnymi dla nas sytuacjami.

"Miej lepszy dzień" to wartościowy mini poradnik dla tych, którzy chcą żyć lepiej i szczęśliwiej ? warto podnosić ten temat, ponieważ sytuacja zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży w Polsce jest naprawdę niepokojąca.

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2023-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pandemia, wojna na Ukrainie, niepokój o jutro... - wszystko to sprawia, że coraz trudniej jest nam być szczęśliwym, zachować pogodę ducha i cieszyć się pięknem otaczającej nas rzeczywistości. I problem ten dotyczy tak ludzi dorosłych, jak i naszych dzieci, które nie radzą sobie z poczuciem lęku o przyszłość. Na szczęście z pomocą przychodzi nam raz jeszcze niezawodna literatura, a dokładniej rzecz ujmując książka Dr Alexa George'a pt. ,,Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym", która ukazała się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Insignis.

Jak wskazuje sam powyższy tytuł, mamy tu do czynienia z niezwykle przystępnym, pomysłowym i wypełnionym ciepłym humorem poradnikiem. Poradnikiem, na stronach którego znajdziemy pokaźną porcję technik i swoistych kół ratunkowych, które pomogą nam - po pierwsze rozpoznać gorsze chwile naszego psychicznego nastawienie i samopoczucia..., jak i po drugie, pokonać je. To proste, łatwe do przeniesienia w naszą codzienność i potwierdzone lekarskim doświadczeniem autora, działania, które mogą nam poczuć się lepiej.

To ciekawa, przyjmująca niekiedy postać zabawnego komiksu, znakomicie poprowadzona rozmowa autora z czytelnikiem. Rozmowa, podzielona na kilka głównych części, gdzie to najpierw mamy wyjaśnione w prosty sposób to, czym jest nasza psychika, co nią kieruje oraz w jaki sposób możemy świadomie na nią wpływać. Kolejne strony ukazują nam już kwintesencję naszych zmartwień, czyli lęk przed różnego rodzaju sytuacjami i zdarzeniami, jak i również szczegółowe opisane środki i działania, które pomogą nam go pokonać.

Z kolejnych rozdziałów dowiemy się m.in. tego, jak korzystać z pomocy i obecności bliskich nam osób, jak budować trwałe związki i przyjaźnie oraz jak nauczyć się mówić wprost o tym, co nas trapi, męczy, nie daje cieszyć się życiem. Również w tej części autor pokazuje nam to, w jaki sposób zrozumieć siebie samego, własne obawy i pragnienia, jakie przyświecają każdemu z nas.

Wreszcie ostatnia część niniejszego poradnika skupia się na niezwykle istotnej kwestii działania, czyli chęci i gotowości stawienia czoła lękom, problemom i przyczynom naszego gorszego, psychicznego samopoczucia - m.in. poprzez realizację celów i marzeń, postawienie na ruch i hobby oraz właściwe, jakże ważne wysypianie się.

Jak wyglądają zatem cenne porady autora...? Otóż przyjmują one postać swobodnej wypowiedzi Dr Alexa George'a, który powołuje się na przykłady z własnego życia i własnej pracy, odnosząc m.in. do tego, jak sam poradził sobie z danym problemem, w jaki sposób pomógł pacjentom oraz do jakich wniosków doszedł na bazie obserwacji zachowań człowieka w trudnych sytuacjach. I raz jeszcze podkreślę, że jest to coś na wzór swobodnej, koleżeńskiej, lekkiej rozmowy, z której bardzo łatwo jest nam wynieść to, co najważniejsze.

Spotkanie z tą książką jest ciekawym, intrygującym i bardzo przyjemnym. Przyjemnym z uwagi na ładne rysunki, bardzo klimatyczną szatę graficzną oraz dobre emocje, jakie biją z każdego zdania. Najważniejsze są jednak same porady, wskazówki i proste działania, które pomogą nam odzyskać pogodę ducha, pozwolą cieszyć się życiem, uwolnią od stresu i lęku przed jutrem. Oczywiście nic nie działa od razu... i także poradnik ten oferuje nam podjęcie długiego procesu, który krok po kroku uczyni nas wreszcie szczęśliwymi.

Książka Dr Alexa George'a pt. ,,Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym", to znakomita propozycja dla każdego z nas. Dla każdego, gdyż nawet jeśli dziś nie mierzymy się ze stresem, lękami i zagubieniem..., to wszakże nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie dane będzie nam podjąć tej walki. To cenne porady, wskazówki i przykłady z życia, które pomagają cieszyć się lepszą i szczęśliwszą codziennością. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - polecam, naprawdę warto.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;