Mięta. Dla zdrowia i urody. Dobre rady naszych babć

Mięta uwodzi świeżością i aromatem – szkoda tego nie wykorzystać, a możliwości jest wiele. Potrafi skutecznie wspierać nasze zdrowie, a do sztuki kulinarnej – i w daniach słonych, i słodkich – wnosi niezwykle interesującą, egzotyczną nutę. Przy tym mięta jest bardzo łatwa w uprawie: nie potrzebujemy doświadczenia ogrodniczego, żeby mieć kilka sadzonek w ogrodzie albo w doniczkach na parapecie lub na balkonie. Warto poznać miętę imbirową, bananową, truskawkową, czekoladową… I dać się zaskoczyć – naprawdę warto!

W tym poradniku znajdziesz wskazówki dotyczące wielorakiego kulinarnego i leczniczego wykorzystania właściwości mięty oraz sposoby przygotowania medykamentów i potraw na bazie tej rośliny. Są to m.in. balsam miętowy, miętowy olej do masażu, kataplazm do udrożnienia dróg oddechowych, likier z miętą pieprzową, liście mięty w czekoladzie, granita mentolowa i wiele, wiele innych.

Odbiorcy:
- osoby, które uwielbiają zgłębiać niezwykłe właściwości roślin i wykorzystywać je z pożytkiem dla zdrowia i urody.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- autor wyjaśnia w niej, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować miętę w ogrodzie oraz jak ją uprawiać w doniczce lub w skrzynce
- opisuje sposób cięcia krzewinek, zbioru i przechowywania rośliny
- przybliżając różne odmiany mięty, podpowiada, jak ją najlepiej stosować, wykorzystując jej właściwości lecznicze i zalety smakowe

Informacje dodatkowe o Mięta. Dla zdrowia i urody. Dobre rady naszych babć:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2017-01-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7971-140-6
Tłumaczenie: Zofia Pająk

Kup książkę Mięta. Dla zdrowia i urody. Dobre rady naszych babć

Mięta. Dla zdrowia i urody. Dobre rady naszych babć - opinie o książce

Ogród w skrzynkach. Uprawa roślin przyprawowych i leczniczych
Laurent Bourgeois0
Okładka ksiązki - Ogród w skrzynkach. Uprawa roślin przyprawowych i leczniczych

Wszyscy się zgodzą, że przydomowy ogród z roślinami leczniczymi i przyprawowymi to znakomite rozwiązanie. W latach osiemdziesiątych XX w. pojawił...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;